Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Интересно наблюдение
Автор: Varog   
Дата:   04-06-12 18:46

От едно известно време преглеждам темата за продажби на никонска техника, по-точно непретенциозни тела, защото такова ми трябва.
Прави ми впечатление, че хората, които искат да се отърват от някакво такова 5-6 годишно тяло, искат да направят и удара на живота си. Не искат просто да го продадат, а да вземат цената, която са си поставили за цел. Така обявите стоят с месеци, но на запитване за отбивка от цената, отговарят с гордо мълчание. Може би не искат да излезе, че "са се прецакали" да продадат старите техники за толкова, колкото струват. Обновявай всеки ден обявата, и все ще се появи заветният балък, който ще клъвне.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: HP   
Дата:   04-06-12 18:54

От едната страна има продавач, от другата купувач. При положение, че двете страни са доволни от сумата по сделката, такава има.
С това искам да кажа, че всеки има право на избор. Никой не е дошъл у вас и да те накара да му купиш непретенциозния 5-6 годишен апарат за N- лева все пак нали?
Всеки преценя за себе си-ако някой е решил да продаде апарата си, то му е ясно приблизително какви пари да му търси, ако не му е ясно, пазара ще го регулира така или иначе.
Купувачът купува когато му е изгодно, когато му трябва или когато просто няма от къде другаде да купи предлаганата стока.
Но винаги за целта има определен бюджет - този бюджет диктува размера на покупките му.
Така, че няма нищо нередно, пазарен механизъм [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: bradpit   
Дата:   04-06-12 18:54

И аз така мисля. Търся нещо старо и на добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: pmartinov   
Дата:   04-06-12 18:55

Всеки продавач сам определя цената си .


Смешно е тези който нямат пари да определят цената.


Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: Varog   
Дата:   04-06-12 19:05

"С това искам да кажа, че всеки има право на избор. Никой не е дошъл у вас и да те накара да му купиш непретенциозния 5-6 годишен апарат за N- лева все пак нали?"
_______________________________________

Това, разбира се, да! Но този някой веднъж е обявил своята цена и никой не е проявил интерес. След което, същият някой продължава ден след ден да "вдига" своята обява на челно място, с което "сваля" другите обяви надолу. Т.е., той се бори "с лакти", ето това исках да кажа. Не да намери добър стопанин за стария си апарат, а да направи пачка.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: pmartinov   
Дата:   04-06-12 19:10

Varog

Купи си един нов апарат от магазина с гаранция ,пази си го няколко години да не ти го гепят,да не го изпускаш и да си снимаш с него .

Като решиш да вземеш нещо ново го пусни в базара да видиш каква пачка ще направиш...


Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: Jim__Beam   
Дата:   04-06-12 19:12


.. Търговията е като СЕКСА ..... [smilie7] [smilie7]


.. Нужни са поне двама ..... и двамата трябва да останат доволни ..... поне отчасти ...... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: Varog   
Дата:   04-06-12 19:14

"Всеки продавач сам определя цената си .


Смешно е тези който нямат пари да определят цената."
______________________________

Смешно е, да! Аз мога да ви предложа ФЭД 5В за 100 лв., а после да ви се присмея, че сте гащник, който е на жълти стотинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: pmartinov   
Дата:   04-06-12 19:18



Продавача няма никаква вина,че парите ви са малко.


Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: Varog   
Дата:   04-06-12 19:24

"Купи си един нов апарат от магазина с гаранция ,пази си го няколко години да не ти го гепят,да не го изпускаш и да си снимаш с него ."
_______________________________________

Въобще не говорех за нов фотоапарат с гаранция, а за стара барака, кой знае откъде купувана и какво правена. Такава, каквато например изпуснах на ebay, слагайки максимум $71, а тя отиде за $76. Тук, в богата България тези неща вървят от 300 лв нагоре, с великодушна отстъпка от 10 лв след 2-3 мес. кецане във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: kapitancho   
Дата:   04-06-12 19:26

Наистина е пълно с неадекватно скъпи неща. Интересното е, че и доста такива изчезват от базара, явно купени. Разбира се, не е ясно на каква цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: pmartinov   
Дата:   04-06-12 19:28

Като не ви харесват цените в базара купувайте от ибей [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   04-06-12 19:46

темата ти е [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: Varog   
Дата:   04-06-12 19:53

" баби-играят-с-теб
Дата: 04-06-12 19:46

темата ти е [smilie23]"

Не знам какви баби играят с теб, но европейските купуват същите боклуци 2-3-5 пъти по-евтино. Защото са бедни.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: iasen2   
Дата:   04-06-12 20:00

Varog
темата ти е [smilie24]
И ще ти кажа защо
Продава се в базара една светкавица
Реших да си кажа мнението, защо не може да я продаде с най добри чувства.
Баннаха ме и ме нарекоха "чичка"
още се продава въпросната светкавица и сигурно изобщо няма да се продаде , защото потенциалните купувачи не да балъци :)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: Varog   
Дата:   04-06-12 20:07

"Реших да си кажа мнението, защо не може да я продаде с най добри чувства.
Баннаха ме и ме нарекоха "чичка""
_________________________________

Пак добре, че са ти отговорили и са те забелязали. Обикновено или купуваш или си досаден трол. Ако не си ти - ще се появи друг и няма да задава тъпи въпроси и да ръси мозък на професионалисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: stzz   
Дата:   04-06-12 20:18

300 лева за D40, 50, 60, 70, си е нормална цена!
Разбира се ако е умерено и грижливо ползван - предимството на базара е, че това може да се провери.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: novi4ok   
Дата:   04-06-12 20:29

Старата полемика... И понеже виждам, че едно от "старите кучета" е тук - Мартинов, ти дали обясняваш на клиентите си, че не могат да определят цената и че "парите им са малко" ако ти се изсмеят на цената за снимане и отидат при някой друг? Или - както правят повечето клиенти в днешно време - търсят алтернативи сред роднини, познати или да си го наснимат сами? Заради подобни индивиди и разбирания този бранш (а и не само той) не може да си стъпи на краката и да започне да се развива нормално. Такива изкривени разбирания като твоите до такава степен са извратили псевдо-пазарната икономика в България, че вече 20 години не можем да се измъкнем от блатото. И ако все пак си интелигентен човек - вземи и попрочети малко книжки по икономика - светилата, които са ги писали са точно на обратното на твоето мнение. Нещо да ти напомнят изрази като: "Клиентът винаги е прав", "Който плаща - той поръчва музиката", "Купувачът е бог и трабва да бъде ухажван" и други? Продавача определял цената - ха, ха, а интересно какво ще яде той, ако се издържаше само от това и клиентите му отказват да купуват, заради нереалните му претенции? Това да не са ти хляб или животоспасяващи лекарства, та клиентът да няма избор? Отиди и го кажи на хилядите фалирали през последните 3 години търговци...

Колкото до съветът ти - спести си "мъдрите" слова, повечето средно интелигентни хора в БГ отдавна откриха топлата вода и отдавна пазаруват от чужбина - питай специалистите по заливане с кафе от Фотопавилион и другите специалисти от Синтезиса дали им вървят продажбите. И дали вече са научили какво е пазарна икономика в конкуренция с целия ЕС на който България е член. Мисля, че е време продавачите да се събудят, Желязната завеса падна преди почти четвърт век.

Бай-Дъ-Уей - мои приятели ще се женят и си извикаха фотограф от Сърбия - цената им излиза на половина, а качеството е далеч над масово предлагания продукт в БГ. Успех колеги [smilie24] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: Varog   
Дата:   04-06-12 20:36

"300 лева за D40, 50, 60, 70, си е нормална цена!
Разбира се ако е умерено и грижливо ползван - предимството на базара е, че това може да се провери."
_________________________________________

Добре! Но той е сложил цена 320 и въобще не отговаря на опити за разговор. Хайде, като го взема от ebay, нека ми излезе почти толкова с митата и разправиите. Но отсреща на 10000 км ще имам човек, с който ще се разбера. А тук имам един провинциален надут дерибей, с когото нямам никакво желание да имам работа.
Искам тук да отговоря и на pmartinov, който се опитва да ме засече, че парите ми са малко. Господин pmartinov! Има много хора, на които парите са малко. Не им се присмивайте, защото това е беда, а не порок! На мен не ми пука от вашите злобни шеги, щом мога да си пазарувам фототехника за разнообразие. Търся евтино тяло не защото съм беден и гладен, а защото точно това сега ми е нужно, предвид другите аксесоари, с които разполагам.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: pmartinov   
Дата:   04-06-12 20:40



Аз съм достатъчно интелигентен когато личните нападки и агресия влязат в една тема да я напусна моментално и окончателно.


Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: asahi   
Дата:   04-06-12 20:41

Вземи Канон - няма драми.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: iasen2   
Дата:   04-06-12 20:43

Varog
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: georgi969   
Дата:   04-06-12 20:49

Всеки продава за колкото е решил.Като не ти харесва не купуваш. Елементарно.Купуваш от Ибей.
На мене, ако доматите на пазара ми се виждат скъпи не се пазаря с продавача , а отивам другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: Varog   
Дата:   04-06-12 20:50

"Вземи Канон - няма драми. "
_____________________________

Ами аз вече съм се ориентирал към Канон, но имам разни обективи, макро и теле лещи, светкавици и т.п. за Никон, затова си търсех работещо тяло. Да не отиват зян.
Но, мога и да ги обявя за продан. Само да пресметна за колко съм ги купил (да не се мина). Единият обектив е refurbished, ама кой може да познае? Ще мине за оригинален нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно наблюдение
Автор: Varog   
Дата:   04-06-12 21:00

@georgi969

Без желание да се заяждам, само моля да продължите следната си мисъл:
"На мене, ако доматите на пазара ми се виждат скъпи не се пазаря с продавача , а отивам другаде. "


Къде другаде отивате? На полето? в Макдоналдс?

Какво искахте да кажете с това твърдение?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »