Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: PeterPAN   
Дата:   01-06-12 23:46

Някой ползвал ли е подобна приставка, превръщаща м42 обектив в телескоп?

предполагам образа е обърнат?


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lhdn8024.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/dkxw3905.JPG


http://srvimg15.slando.com/images_slandocomua/66161833_1_400x400_obektiv-yupiter-37-a-turist-fl-okul



евентуално се интересувам и от покупка на добра цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Турист ФЛ
Автор: 3df   
Дата:   02-06-12 14:07

.....м42 обектив в телескоп?....

това просто няма как и не може да стане Просто ти дава възможност да гледаш през обектива с неговото приближение.

Отговори на това съобщение
 Re: Турист ФЛ
Автор: neuromancer   
Дата:   02-06-12 14:09

Е, ако обектива е МТО 1000мм, баш телескоп си става

Отговори на това съобщение
 Re: Турист ФЛ
Автор: b0bb0   
Дата:   02-06-12 20:39

Образът е прав, но сравнително тъмен. В приставката има 5-6-7 дребни лещи, част от които (в самата тръбичка) служат за изправяне на картинката. Фокусното й май беше 9мм. С МТО става само за проба и за гледане на Луна.

Отговори на това съобщение
 Re: Турист ФЛ
Автор: PeterPAN   
Дата:   02-06-12 21:35

ще се откажа значи ;) Мерси...

А с бинокъл с увеличение 10х-16х-30х как стои въпроса за любителски астро наблюдения, до колко е подходящо.

Има ли сми от бинокъл със Зум гледам има разни олимпуси 8-16х40

Отговори на това съобщение
 Re: Турист ФЛ
Автор: PeterPAN   
Дата:   02-06-12 23:20

това става ли за начинаещ астро-любител?

SCOPE VARIABLE POWER YUKON 20-50X50

Пък ако има по сериозен интерес ще му мисля по нататък...

Какво може да се наблюдава с него освен луната...

Отговори на това съобщение
 Re: Турист ФЛ
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-06-12 00:04

какви астро обекти мгат да се наблюдават с бинокъл, 7х50, 10х50, 30х50 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-06-12 00:05

Май по смислено за начинаещ е малко по добър бинокъл, отколкото най евтиния телескоп?

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: gmir   
Дата:   03-06-12 00:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: asahi   
Дата:   03-06-12 00:26

Клик

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: DAN60   
Дата:   03-06-12 00:41

Бинокъл 10х50 или 12Х60 е най-доброто за опознаване на зв.небе и локализирането на голям брой астр. обекти. Заложи на Бинокъл!

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: MarinY   
Дата:   03-06-12 10:23

Преди да се купи някакъв телескоп, трябва да прекараш дълги месеци, лежейки по поляни, далеч от улични лампи и пътища с приличен (не мощен, а светлосилен) БИНОКЪЛ.

Заблуда е, че с телескоп ще видиш нещо повече. Замайващите снимки на Хъбъл и някои съфорумци са продукт на скъпи технологии и много, много часове обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: DonBasilio   
Дата:   03-06-12 11:19

Да, MarinY е много прав.

Петре отговори си на няколко въпроса
Колко пъти ще се използва това, което купиш телескоп или бинокъл
Има ли къде да го шолзваш. Подходящо място, тераса, балкон,
Имаш ли постоянно свободни нощи за да рактикуваш.

Имаш ли вила къща далече от големия град, където да се занимаваш нощем.

Ако отговорите са ДА направо си купи един телескоп за 300 - 400 лв. и се пробвай.

Ако е не

Единственото, което предлагам е да вземеш под наем един Турист ФЛ ако намериш а аз да ти дам едно МТО 500 мм да си поиграеш 1 - 2 нощи и това е.

Астрономията е скъпо хоби, а и мноого изгубени нощни часове.



Публикацията е редактирана (03-06-12 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: b0bb0   
Дата:   03-06-12 18:04

За астро бинокъл със зум не е добро решение - тясно поле, лош образ.

За астро най-добре да се избира бинокъл, на който съотношението диаметър/увеличение е около 5. 5 е някаква средна стойност на зеницата на окото на тъмно. В този смисъл бинокли от рода на 10х50, 15х70, 20х80 са ок. Хубаво е да има и статив за стабилност, защото са тежки и е уморително да се гледа на ръка.

Телескоп за 300-400 лв, който да върши прилична работа няма, освен ако не е втора ръка. Ако направим сумата 1000 лв - може и да се помисли. Трябва да се вземат предвид и окулярите, свестните ок които също те да евтини. По-добре бинокъл за 200.

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: DonBasilio   
Дата:   03-06-12 18:38

Ха, тук има нещо интересно. Петре, преди да купуваш прочети това


Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-06-12 21:56

За малкия е, не се знае какъв ще е интереса затова реших да пробвам с бинокъл или туриста имам 500/8 и това ми се видя най лесния вариант, но малко скъп ми се вижда туриста от ибей, за около 200лв май има сниосни бинокли 16х50 да кажем.

Мога да ползвам за сега един 7х50 руски, освен луната незнам какво може да се гледа с него, ще почета малко...

Имам също от един познат Таир 300/4.5 май става за астро фотография, но за сега това не е приоритет, по скоро наблюдения като за начинаещ....

та в тази насока ми трябват малко напътствия какво може да се наблюдава....

Прочетох че от покрива на Научно Техническия музей организират наблюдения ще пробвам и там като начало, незнам колко е подходящо от пъпа на софия, но луната и някоя друга планета едва ли ще е проблем...

Попадна ми една книга за Астро наблюдения с бинокъл, но още не съм я чел но тя си е направо "про" и не е за начинаещи...

Чудя се за вариант направи си сам да ползвам някой готов окуляр и да си направя приставка за него, но не ми е ного ясно интерсно ми е да се получи "прав" образ не огледален...

ПС: Та имам нужда и от идея какво може на първо време да му покажа с бинокъла да гледа, дайте няколко жокера пък ще чета за тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-06-12 22:01

Незнам дали това е подходящо, но май по разумно бинокъл може и друго приложение да му намеря, винаги са ми били странни "чичковците" по плажа с бинокли [smilie5]


Celestron FirstScope 76

доста противоречиви неща четох за него в някакъв астро форум, но си трябва човек да разбира ако не е уцелил шестица от тото с него за да го подкара както трябва, поне с такова усещане останах...

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-06-12 22:26

Този руския бинокъл има два филтъра зелен и по тъмен някакъв за какво се използват?

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-06-12 22:28

Тук май пише ако на още някой е интересно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Астро наблюдения с бинокъл?
Автор: b0bb0   
Дата:   04-06-12 18:54

PeterPAN, за наблюдение с бинокъл са много интересни т.нар. астеризми (asterism) - това са групички звезди, които формилат някаква фигурка, буква, цифра, или просто са красиви. Ако наблюдението се комбинира с някакъв разказ, например колко далеч са тези звездичка, защо едната звездичка е червена, другата синя и т.п. може да стане интересно. Могат да се гледат и по-ярките звездни купове и маглявини, но не и от града. Ама все пак зависи от възрастта на детето.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »