Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: petko_stanchev   
Дата:   25-05-12 15:32

Ако някой може да помогне ще съм безкрайно благодарен.Вчера снимах бала на една позната, вечерта прегледах няколко снимки на апарата и днес реших да ги сваля. Обаче се появи голям проблем, като вкарах картата в кардрийдъра - не я отчита изобщо. Върнах я в апарата и там ми дава грешка. Рових се в разни теми, пробвах няколко програми за възстановяване, но няма резултат.Явно сам няма да се справя. Дали има някакъв начин да си извадя снимките? Ако някой може да ми помогне ще съм безкрайно благодарен! Досега не ми се е случвало и незнам какво да направя.. :(


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: asahi   
Дата:   25-05-12 15:58

Напиши в търсачката ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: petko_stanchev   
Дата:   25-05-12 17:02

Проблема е че изобщо неми я показва като устройство. Незнам как да накарам програмата да я види.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: pefoto01   
Дата:   25-05-12 17:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: petko_stanchev   
Дата:   25-05-12 17:26

Смених няколко кардрийдъра, USB-та, на друго РС, с различни програми и пак нищо. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля да пише. Казаха ми да я форматирам, но не на апарата и пак да пробван, но няма как да я форматирам. РС-то не вижда изобщо, а апарата след дълго мислене ми изписва "This memory card cannot be used.Card may be damaget. Insert another card." Незнам как да накарам изобщо РС-то да я види като устройство.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: pefoto01   
Дата:   25-05-12 17:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: petko_stanchev   
Дата:   25-05-12 17:38

А ако я форматирам в апарата дали имам после някакъв шанс да спася нещо? (ако изобщо я форматира де) :(

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: cameraman   
Дата:   25-05-12 17:48

Точно форматирането би ти унищожило минималните останали шансове за спасяване на файловете... В твоя случай мисля, че можеш да информираш клиентите, че ти се е осветил фиума... Каква е картата????

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: petko_stanchev   
Дата:   25-05-12 17:59

Наистина ще имам проблем с клиентите - много близка девойка [smilie3] Май ще се наложи да си търся бомбено убежище [smile] Иначе картата и аз незнам каква марка е. Дойде с апарата от USA и на нея пише DIGITAL FILM. Поне може да ми мине номера с филма [smile] За сега няма да бързам да правя каквото и да било. Ще изчакам ако някой се сети и друг вариянт. Другата седмица Ще обиколя и фотографските и РС магазините из София, и ако там не стане нищо...[smilie8] Ще си вадя задграничен паспорт...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: pefoto01   
Дата:   25-05-12 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: petko_stanchev   
Дата:   25-05-12 18:47

Колкото и да ми е неприятно, знам че безплатен обяд няма[smile]
Страх ме не попадна на някой самозванец "майстор"... Ако някой може да ме насочи... И със сигурност следващата ми ще е "маркова" [smile]. Макар че и това не е гаранция, но.. Сега като се замисля за 1 път я запълних цялата и се предаде. Иначе 2 години съм нямал никакви ядове. Ама късмет...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: vladod   
Дата:   25-05-12 21:12

За кое населено място иде реч?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: petko_stanchev   
Дата:   25-05-12 23:13

За София, вярно че не съм споменал [smile] Често пътувам, до Сливен. Ако знаете и някъде другаде ще се организирам. Вече "зарадвах" девойчето - още съм цял [smile], но ми се иска да ги изкарам тия снимки някак си.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: asahi   
Дата:   26-05-12 00:23

Форматирай я във фотоапарата. Бед копи про ще ти извади файлове и от форматирана карта.

Май не си писал в търсачката? Иначе нямаше да питаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: krasimira   
Дата:   26-05-12 09:33

И аз мисля че единственият ти шанс е формат през апарата и после възстановяване. Често възстановяваме в ателието по този начин. Няма 100% сигурност, но е последен шанс. Ако искаш мини в понеделник или вторник през ателието на бул. Христо С мирненски 16. Ще се опитам да помогна. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: petko_stanchev   
Дата:   26-05-12 10:55

Благодаря много. В понеделник ще дойда.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: dave   
Дата:   26-05-12 11:51

Странна внезапна смърт :?, да нямаш нещо механично по куплунга на картата (откъснато краче от контактите на тялото, песъчинка или да е деформирана пластмасата и да запушва някой отвор примерно

Да форматираш карта с която нямаш надеждна връзке е плашеща идея


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: tyunkata   
Дата:   26-05-12 13:50

Ами хора, то ако не се вижда като дисково устройство от компа и от апарата, тогава какво ще форматирате? Препоръчвам ти Величко, Итема Б, на 7-км, София. Ама им звънни преди да идеш, да те консултират.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-05-12 14:33

Казваш, че живееш в София и пътуваш често до Сливен.
Ако не се оправиш по друг начин и се наложи да търсиш сервиз, то в София това е Итема - фирмата, за която ти е писал tyunkata, а в Сливен - ЕТА Офис - ул. Дунав, бл. 1, вх. А, тел. 625374
И успех [smilie24]
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-05-12 14:56

В никакъв случай не форматирай!Форматирането изтрива мапинга на картата.Инфото е там, просто по всяка вероятност са увредени системните файлове.Отивай в произволна фирма за компютри-но да е от старата генерация(от онези компютържии дет знаят кво е дос и биос).Има си програми за твоя случай.И пак.НЕ ФОРМАТИРАЙ!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-05-12 15:18

Там ще ти направят имидж на картата.И после ще мислят как да спасят самата карта.Но ако тръгнеш да форматираш сам-ще могат само да се опитат да спасят само картата, което в твоя случай не е толкова важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: asahi   
Дата:   26-05-12 16:42

Ауу, че страхотии и ужасии!!!

И без File Alocation Table (FAT) възстановяващите програни намират и свързват клъстерите и възстановяват файла. Форматът дава възможност на операционната система все пак да познае какво е онова нещо, забодено в картрийдъра. Много по-важно е да не се записва в картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Проблем с CF картата :(
Автор: tyunkata   
Дата:   26-05-12 17:03

Най-сигурният начин да изтриеш данни е да ги презапишеш. Форматирането, няма кой знае какво да навреди на данните в него, освен ако не е "на ниско ниво". Абе, ако не знаеш какво правиш, даваш го на специалист. Това е. Но ако наистина устройсвото не се разпознава въобще като "сторидж дивайс", не е на добре. Не говорим вече за файлове и файлови системи, а за физически проблем на носителя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »