Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 K-01 или NEX 5n
Автор: mastermisho   
Дата:   19-05-12 10:53

Любител съм и съм снимал само със сапунерки до сега. С бюджет около 1300 лв. съм се спрял на тези две камери. Трудно ми е да избера фаворит, и двата ми харесват. Затова бих искал да чуя мнения от собственици на такива апарати за плюсовете и минусите, като говорим само за китовите комплекти без евентуалните възможности за други обективи и ъпгрейди. Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: ctanat   
Дата:   19-05-12 13:30

Погледни и тук /само като текст е линка ... щото е по-дълъг/ http://www.dxomark.com/index.php/News/DxOMark-news/The-Pentax-K-01-the-second-best-hybrid-sensor .


Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: qpalzm   
Дата:   19-05-12 14:25

Значи попринцип Неска е добър колкото тухлата на пентакс.Ето минуси и плюсове за моделите
-Некс
добро качество за изображението,много малко шум,компактни размери,малко тегло а минуса е че няма стабилизация в тялото а е в китовия обектив(за тебе няма значение щом ще използваш само него)
-тухлата К-1
добро качество,малко шум и вградена стабилизация а минусите са-
огромни размери(колкото ДСЛР апарат)много тежък,грозен,бавен или неточен афтофокус.
Препоръчвам ти да почакаш няколко месеца защото ще има нов Некс F5 но ако не ти се чака зимай некс 5н и са кафи

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: kocemak   
Дата:   19-05-12 15:17

NEX 5N разбира се

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: pefoto01   
Дата:   19-05-12 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: deathzone   
Дата:   19-05-12 15:33

на мен ми харесва наистина, но не бих си го купил. Ако имах доста пари да....иначе не.

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: 3df   
Дата:   19-05-12 17:58

К-01 може да е по голям, но може по добре да ти пасва на рръката.
На мен лично Некса някак ми малее и не ми е удобен.
Като то е по тежък апарата някак си го държиш по стабилно.
Но все пак заема малко повече място. Но пък можеш да ползваш
много обективи за Пентакс и М42.

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: stilnox   
Дата:   19-05-12 19:04

Човека пита за мнение на реални собственици... а вие какво направихте
Аз имам К-01 с китовата палачинка 40mm и това е задължителната комбинация за това тяло - автофокуса с нея е бръз и точен, да не отварям дума за качествата на този обектив тук.
Плюсовете на пентакса са в системата която купуваш - съвместимостта с много обективи - само за 100 лв ще имаш и китов 18-55 а с още 50-70 и качествен твърд светлосилен обектив - с много малки суми ще можеш да правиш ъпгрейд с повишаване на нуждите ти като фотограф.
Първоначално и на мен не ми хареса дизайна му, но го видях на живо, поснимах с него и всичко казано по форумите се оказа само заяждане...
Не очаквай в този форум обективен отговор на въпросите ти - пентакс в България е най-недооценената марка фотоапарати а реално с нея получаваш повече отколкото с другите ако си начинаещ.
Ако имаш въпроси - съм насреща!

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: hotsnail   
Дата:   19-05-12 19:28

Ми аз имам нексове 2 вече. 5-цата е много удобен и готин малък апарат. Има вече обективи - според мен ти трябват 2 броя + китовия:

1. Сигмата 30/2.8

2. Сони 50/1.8

Ако искаш широко зависи колко си претенциозен. 16мм 2.8 е компактен и поносим. Сигма 19/2.8 не е толкоз широк или компактен ама е доста добър оптически.

това е.

Има и много други неща ако ти е единствена система. Ако тръгнеш към некс ще ти пиша.

Иначе 5н е с най-доброто качество на картинката, което има при кропките след некс-7. Никоните и каноните са след тия два апарата на опашката (никона Д3200 трябва да е сходен с некс-7).

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: ZENON   
Дата:   19-05-12 19:28

Ако ще снимаш само с китовия - Некса! Китовия на Пентакс е гола вода за матрицата му.
Ако ще снимаш с други обектви... пак Некс.
Единствено има смисъл ако снимаш с Лимитед серията.
Аз не бих купил К-01, ако имам опция за Некс.

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: qpalzm   
Дата:   19-05-12 19:53

То човека казва,че ще снима само с китака.А и това дали пасва в ръката и се харесва като ергономия зависи само от него.Аз съм хващал един К-01 и дори немога да му стигна бутона за да направя снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: stilnox   
Дата:   19-05-12 20:19

По никакъв начин не мога да потвърдя че китовия на Пектакс е гола вода за матрицата му - напротив може да те откаже да купиш част от твърдите светлосилни обективи. Единствената му забележима слабост са ъглите на кадъра на 18 мм на отворена бленда като под ъгли визирам най-крайните участъци които имат лек спад в резолюцията.
Оптически китовия 40мм обектив е лимитед! В пентакс форума даже имаме пряко сравнение на китовия 18 55 и 40 мм палачинка - разликата е в компактността и ъглите на кадъра!

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: AlexHD   
Дата:   19-05-12 20:30

На мен Пентакса ми изглежда по-компактен.


http://www.picvalley.net/u/2343/155554952510984639601337448455nvPPA16XRYhh2v7PsIco.JPG



И двата апарата са добри, предполагам ще правиш еднакви снимки и с двата, остава да вземеш, каквото ти е на сърце.

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: stilnox   
Дата:   19-05-12 20:37

Ако си О.К. с руския език ето ти директно сравнение на двата апрата от техен притежател http://www.penta-club.ru/forum/topic/108442-nex-5n-vs-pentax-k-01/

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: hotsnail   
Дата:   19-05-12 20:43

Алеь тоя обектив на пентакса 18-55 ли е или е лимитирана палачинка? Щото сложи 16-ката или дори сигмата 19 или 30 и пак сравни.

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: mastermisho   
Дата:   19-05-12 20:45

Благодаря на всички за мненията. Значи ако изключим външен вид и ергономия, и приемем, че като качество на изображението са еднакви, остава разликата в обективите. Пак казвам говоря за китовите комплекти.
За Pentax DA 40mm F2.8 XS stilnox казва, че е супер и му вярвам щом е собственик. ZENON обаче казва, че е гола вода... което само ме обърква.
Sony SEL 16mm F/2.8 за моя вкус 24мм е прекалено широкоъгълен, така че него го отписвам
Sony SEL 50мм F/1.8 ми харесва на хартия и hotsnail го похвали
Sony SEL 18-55mm F/3.5-5.6 още нямам мнение

Друг плюс, който виждам за NEX-a e чупещия се дисплей. Ще помоля stilnox да каже как се държи дисплея на K-01 на слънце.


Ехе аз докато си напиша поста и те се появили още няколко нови.
Благодаря отново за мненията.



Публикацията е редактирана (19-05-12 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: mastermisho   
Дата:   19-05-12 20:48

Ехе аз докато си напиша поста и те се появили още няколко нови.
Благодаря отново за мненията.

Как да си изтрия последния пост? Извинявам се двойния пост.



Публикацията е редактирана (19-05-12 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: stilnox   
Дата:   19-05-12 21:02

Екрана на слънце се вижда перфектно - изпробвано миналият уикенд в зоологическата градина - всичко се вижда при всякакви ъгли на осветяване от слънцето! Пентакса както и некса се продава с различни китове - Зенон говори за китовия 18-55 а не за 40 мм. Огромният плюс на 40мм палчинка е че излиза 100лв а се продава за 400 - има доста пентаксианци дето с кеф ще ти го купят за 200-250 лв!
Прочети какво е написал руснака за двете камери - не случайно след некса си е купил и пентакса :)
Въпреки всичко трябва да призная, че за човек който няма нищо от системата пентакс и не се интересува от перфектни резултати и евентуален ъпгрейд на оптиката - некс 5н е по-логичният избор!



Публикацията е редактирана (19-05-12 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: simbon4o   
Дата:   19-05-12 21:37

Алекс пентакса не е по-компактен [smilie5] това на некса е китак, сложи китака на пентакса и гледай колко е компактен, дори К-р е по-малък като изключим визьора му дето стърчи отгоре.

hotsnail си е фанатик на тема некс(учуден съм че има само 2бр) - ясно че за него по-добро от некса няма, той некса и фулфреймите на канон и никон отвява не само кропките [smilie5] само в съзнанието на hotsnail разбира се!

Но и пентакс си има не по-малко фанатични фенове...

Реално ако трябва да си говорим некс 5n и К-01 са с еднакви матрици и картинката им е много подобна почти еднаква.


Накратко:
К-01 има предимството на стабилизацията на матрицата - т.е. всеки обектив е стабилизиран(единствено предимство пред претендента от другата марка). Съвместим е с всички пентакс обективи и др. които пасват на байонета, има и пиикинг за ръчен фокус. До тук с плюсовете.

Nex 5n - не е най-добрата камера на света но вече ако искаш поне можеш да дадеш луди пари и да имаш визьор за него(предимство пред претендента). Обективите за системата са малко които са с автофокус но да кажем са достатъчно. Има пиикинг за ръчен фокус. Има въртящ дисплей което е от основните предимства пред другия претендент. Събира се в джоб и тежи по-малко. За момента няма по-добра играчка от този тип, освен можеби по-скъпия оли OM-D.

С други думи двете камери снимат еднакво, зависи от снимащия и обективите какви ще са резултатите.


ПС и личното ми мнение за някои от лимитедките(егаси пауъра) на пентакс без някой да се обижда макар че сега ще ме изядат с парцалите е че половината са безкрайно безмислени, начело с 40 2.8 :). Това е бил идеен обектив на 35мм кадър, на кроп трябваше да направят като самсунг - 30мм 2.0! С други думи ако те кефи да снимаш с капачка за тяло на не особено голяма светлосила - ок ама иначе обектива за мен поне е ограничаващ!



Публикацията е редактирана (19-05-12 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: ZENON   
Дата:   19-05-12 22:36

Начи ще говоря грубо, понеже ми е се тая кво ще отговарят после.
1. Некс с китов е по-копактен от Пентакс с китов! Ако не кой е отворен да фане да ги премери с китовите, а не да ми пеят тука че с 40мм е копактен. Освен тва нека ги измери с кантар и пак ще си говорим
2. Китовия на Пентакс е пръчка и 1/2, казвам го защото съм го имал. Ако некой си мисли, че говря на изуст да... той си знае.
3. Китовия на Некса е в пъти по-читав от този на Пентакс. Обаче и двата са меки по краищата на 18мм.
4. Некс имат стабилизирани обективи, които са перфектни за непофесионалисти. Недостатък е сравнително малкото тяло (това е и предимство обаче). Зависи с кво ще се снима.Ще изкарват и нови... но тва е друга тема
5. Цялата "унивесалност" Пентакса заминава по дяволите, ако решиш да снимаш с нещо дълго.

Изобщо АЗ не бих си дал парите за К-01 по никакъв начин.
Който се минал - минал.
Като тук изобщо не споменавам дизайна... който го кефи, хубаво... тва не го коментирам.
Бях писал и в други теми що тва за мен е неква пръчка, няма да се повтарям.

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: stilnox   
Дата:   20-05-12 08:32

Зенон, на всички е ясно че първата безогледалка на пентакс не е перфектна, просто нейната концепция е по-различна. Мен лично ме убеди да я купя точният контрастен фокус и съвместимостта с всички К обективи до сега. Ясно е, че за колегата дето пита тук това не са доводи.
К-01 с китовия изглежда нормално както всеки един апарат, некса изглежда странно, като резолюция ако ги сравняваме - то имаме много разлики: по-старата технология на пентакс, фокуса с отвертка, по-голямата работна отсечка и т.н. бих се учудил ако китовия на некса не е по-добър! Но вярвай ми разликата им не е огромна както се опитвате да покажете, порови в който и да е пентакски форум има теми за достойнствата на кита.
Милион пъти от форумните експерти съм си мислил че съм се прецекал още с първия си пентакс К 200, до момента в който си купих два ръчнофокусни обектива един на 28 mm и един на 50мм и двата за 50лева, перфектни оптически, а апарата си мери правилно, стабилизира и фокусира почти автоматично с функцията капан на фокуса. Това е силата на Пентакса - лесен ъпгрейд според нуждите на всеки. Израстваш като фотограф без да влагаш цяло състояние в обективи - яз никога няма да си купя перфектния 28 70на 2.8 за пет бона на канон, а ще направя прилични а и в някои случаи и по-добри от него кадри с моите ръчно фокусници - 28 35 50 135 200. Е няма да изглеждам профи ама това което остава на картата се брои нали.
Минал ли съм се или не ми е все тая - снимам си и си се кефя. Кефя се и на руските форуми където канон и никон не са така велики като тук и хората снимат с Пентакс и старите си К обективчета и се кефят, гледам някои са си купили и цялата лимитед серия лека полека :)

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: ZENON   
Дата:   20-05-12 10:05

stilnox,
освен Некса имам и Пентакс ДСЛР. Когато говоря, знам какво говоря, .
По принцип аз се придържам към основния въпрос на поста. Какво може или неможе да прави един апарат е предмет на отделен пост.
Като говорим за ръчни обективи, я да ми кажеш кат е толкоз "универсален" К-01, как седи въпроса с ръчни обективи с къса раб. отсечка. Искам да видя един К-01 с такъв забоден отпред[smilie7]
Както и преди съм казвал - мразя да ме цакат с топла бира.

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: qpalzm   
Дата:   20-05-12 21:38

Абе всъщост този К-01 на живо изглежда много добре.И ако го земеш с палачинката ще тежи 600 грама и ще е по-малък от некса
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=229&product=10378&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: ludiakolio   
Дата:   20-05-12 22:06

zenon[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: K-01 или NEX 5n
Автор: demonlord   
Дата:   20-05-12 23:38

Имам и двата апарата!!!
Без да влизам в подробности Пентакса е по-добрия апарат.
Основно снимам по разни събития и за сток сайтове, от 1400 кадъра с Пентакса, имам 902 кадъра одобрени което само говори за качеството на изображението.
Както казва stilnox , в този форум обективно мнение няма да получиш, по-голяма част от "професорите" не са ги виждали двата апарата на живо, пък камо ли да са снимали с тях ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »