Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: ivjordan   
Дата:   16-05-12 16:39

Здравейте!
Може ли хора, които са ползвали обектива да споделят впечатления и евентуално, снимки.
Пробвах търсачката, но нищо не ми върна, извинявам се ако дублирам стари теми.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: mitku   
Дата:   16-05-12 16:54

Трудно се намират примери, защото много малко се ползва този обектив... което пък явно е защото това изглежда един доста безсмислено позициониран обектив като цена/възможности. Дори и да не броим доста приличните предложения на Сигма, Тамрон и Токина в сегмента (а трябва да ги "броим"), почти всеки предпочита за същите пари да си вземе AF-S 60/2.8 Micro (а и се намира на старо за доста по-малко). Малко е по-къс, но не много, което да дава някакви особени разлики в използваното предметно разстояние (а стабилизацията практически е почти ненужна за макро), а пък е по-светъл и става и за фулфрейм. А който иска по-дълъг, обикновено за малко повече пари (на старо е почти пак толкоз) си взема 105/2.8 Микро ВР, който е по-добър от всякъде. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: tziko   
Дата:   16-05-12 16:55

Според мен този обектив е някакво недоразумение в някой отдел на Никон. Не знам дали някой би си купил подобен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: ivjordan   
Дата:   16-05-12 17:32

Ами, мен също ме притесни светлосилата, затова и питам.
Да кажем, че бих могъл да го взема за около 600 лв., употребяван, но нямам възможност да го пробвам, защото продажбата би била дистанционна, а десетината минути при куриера едва ли ще ми бъдат достатъчно, за да придобия някакво впечатление, освен че работи.
И на мен ми се иска 105/2,8, но за момента ми е скъп. Всъщност, това което ми хвана окото е, че се продава за повече от 30% под магазинската цена. Иначе, даже не знаех, че има произведено подобно чудо.
Тук, във форума, намерих само една обява с цена от 700 кинта, която е приключена още миналата година, така че и тя не е показателна.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: Mogila   
Дата:   16-05-12 17:56

Според мен пък 85 е много добре. На кроп 100мм идва доста дълго. Имал съм и 50 макро и 100 и мисля, че 85 би било супер. А 3.5 е достатъчно, защото при макро дофа е супер плитък и трябва да се затваря още. Аз бих си го купил[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-05-12 18:06

mitku, 105 VR е супер, да, но разликата с 85-цата в цената си е доста стабилна. Никон вече имат цял набор макро обективи за абсолютно всеки вкус и система, не мисля, че този е излишен. Ако човек е решил, че ще кара на кроп, не виждам де е проблема. Макро така или иначе не се снима на най-отворена бленда. Реално за ДХ система има повече предимства дори, от 60мм. ВР за общо ползване, както и малко по-далечно предметно разстояние, което не е маловажно за разни буболечки :) Снимал съм с 60-ката и си спомням, че за 1:1 трябваше да се доближа на 2-3 см от обекта. А 105-цата я ползвам около бленда 3,2-3,5, светлосилата едва ли е чак такъв проблем...



Публикацията е редактирана (16-05-12 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-05-12 18:06

Mogila [smilie24] Аз 105 си го взех може би повече от година преди да се появи 85, ако го имаше на времето, можеше и с него да съм сега, а с разликата да си взема някое СБ още на времето или друго...



Публикацията е редактирана (16-05-12 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: victory13   
Дата:   16-05-12 18:30

При всички случаи 60-цата е по-добре... Понеже пишете за АФ-С, вероятно ползвате тяло без мотор, иначе при всички случаи Д версията е благодат, даже и на по-ниска цена в базара. Също така при 1:1 разтоянието е 10-на см... Може би далеч по-важното е, че този обектив е с всестранно предназначение, а не само макро, и с брутална острота [shtrak] ...

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-05-12 18:35

Micro-Nikkor AF-S 60mm f/2.8 G ED N - Review / Test Report

The front element does not rotate so using a polarizer is no problem. Unlike its predecessor, the lens no longer has a deeply recessed front lens, consequently a dedicated hood is now part of the package. That hood might cause some headache though when used in close-up work, at maximum magnification the subject distance to the front lens is just about 5 cm ... which equals to only 1 cm in front of the outer edge of the hood. This easily makes lighting a challenge, since the hood is likely to block quite some light.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: victory13   
Дата:   16-05-12 18:37

"...Д версията е благодат, даже и на по-ниска цена в базара. Също така при 1:1 разтоянието е 10-на см"...
Моля да се чете всичко, а не през пръсти, и след това да се умува [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-05-12 18:43

Working Distance

I measure only 2-7/8" (73mm) from the subject to the front of the lens at the closest focus distance.

Nikon specifies 3.56" (90.4mm).


На 7 си стискаме ръцете [smilie5] [beer] [beer]
Няма значение в крайна сметка, важното е, че за пеперуди и други гадини си е малко тегаво, а от към острота си е чуден, да [cool]

Ама като се заговорихме, направо една Сигма 70/2,8 и да приключваме с коментарите [smilie18]



Публикацията е редактирана (16-05-12 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: victory13   
Дата:   16-05-12 18:52

още ли ползваш кен [smilie10] [beer]
ще си позволя да не се съглася... а най ме е яд на факта, че си го продадох ...

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-05-12 18:55

Абе имам спомен, че точно с Д версията бая се бутах до едни кончета да ги снимам, още с Д80 бях, преди 4-5 години става вече, та някой и друг см може да ми е убягнал...


https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/rxbx2826.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/196/e_1212950236__DSC3259ff.jpg



[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: ivjordan   
Дата:   16-05-12 20:44

Добре де, ясно е че 105 и 60 мм са добри. Въпросът е, този 85/3,5 колко е добър за парите си? И евентуално алтернативни предложения?

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: tziko   
Дата:   16-05-12 20:52

Аз бих си взел един AF-S 85/1.8G и една качествена макро леща.

А за този mitku обясни във втория пост, едва ли ще даде примери някой, нещо като моята тема за AF-S 28/1.8. Хем го има, хем го няма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: simbon4o   
Дата:   16-05-12 22:02

Сигма 70 2.8! Този 85 3.5 трябва да има някакви скрити таланти специално за макро за да има смисъл! Сигмата 70 2.8 е един от най-острите макро обективи с чудни портрет възможности при това.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: didesignbg   
Дата:   16-05-12 22:19

А 90 мм тамрон е най-острия, и какво от това? Всеки от съвременните макро обективи е достатъчно остър, избери си го според минималното фокусно и другите екстри, ако ще го ползваш за макро. В противен случай не си купувай макро. Хеле пък никон 85/3,5 ...

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: ivjordan   
Дата:   16-05-12 23:13

Амиии, всъщност, не съм чак толкова запален по макро-фатаграфията. Близките срещи с третия вид (бубулечките) не ме вълнуват особено. По-сроро са ми интересни разни растения, капчиците роса по тях, косъмчетата по стеблто, такива неща.
Винаги съм си мислел за някакъв варио-макро, каквито предлагат алтернативните марки, но пък този ми хвана окото заради цената и за това, че е никонски. Затова и попитах.
Реално, коментарите досега ме отказват от обектива, което горе-долу съвпада и с моето мнение да изчакам и първо да се сдобия с нещо по-дълго като 70-300, а след това да мисля за макро. (По чисто финансови причини).
Ако имах бол пари, бих си взел 105 милиметровия, защото съм го пробвал и ми харесва, но... за някои хора снимането е хоби и разходите в един момент натежават.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: compur   
Дата:   16-05-12 23:36

Най-острия, didesign, е Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro. Но... парата му е много...

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: victory13   
Дата:   16-05-12 23:43

ами че вземи си 12 и 20мм макро пръстени, и си щракай по росата и косъмчетата с който и да е от твоите обективи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-05-12 23:49

Лично аз намирам обособената ДХ-система на Никон за изключително привлекателна.
Обективите са евтини,качествени и компактни и леки.
Това което прави една ДХ система за предпочитане.

Никон изградиха тази система напълно през последните години.

Ако някой японец идиот се сети да направи твърд телеобектив за Дх система ще го целуна по главичката и ще мина на Никон.

Представете си Никкор 400/4 ДХ аф-с ВР с какво тегло и размери ще е и на каква цена. [smilie10]
Ще е голям и тежък не повече от 300/4 на ФФ и цената му няма да е повече от 2500-3000 :)

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: pefoto01   
Дата:   16-05-12 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-05-12 00:29

Мечтаем но е факт ,че профи обективите за кропките никога няма да съществуват.
Никой производител няма да създаде 2 системи с профи обективи които да се конкурират взаимно.
За профи стъкла се инвестира само при Фф камерите за съжаление и не случайно.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-12 01:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-05-12 01:08

Pentax не обновяват линията си ,а тя далеч не е перфектна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »