Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: krist   
Дата:   26-04-12 11:51

Някой ползвал ли е такова чудо? Ето някакво примерно:

http://www.cameraclean.co.uk/product-detail.php?cat=29&product=319&desc=Electronic+Viewfinder+Level


Дали е точно, щото имам един от ония обикновените, дето са с мехурче и никога не ми изглежда да показва вярно?


Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-04-12 12:42

Апаратът ми си има вграден. Мислех преди време да си купувам такъв с мехурче за филмовите тела, ама си останах с мисленето.

Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: photostoykov   
Дата:   26-04-12 12:45

Повече работа ще ти свърши това:


http://www.bviphotovideo.com/pictures/normal/3/35dd9964b458399ca005f72b06c8f6a2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: krist   
Дата:   26-04-12 13:32

като последното имам и точно за него смятам, че е неточно. иначе съм чувал[smilie8] , че има и апарати, показващи хоризонта, но не ме интересуват особено, тъй като моят има предимства, които никоя друга дигиталка няма[smilie5] от друга страна си има и недостатъци и точно заради тях ми трябва да имам точно определяне на хоризонта, че резолюцията е кът[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: asahi   
Дата:   26-04-12 14:17

Това плексигласовото няма ка да е точно. По-скоро е сувенир. Аз разчитам на вграденото си чувство за водоравност.

Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: krist   
Дата:   26-04-12 14:35

ем, да те викам с мен като снимам тогава, щото моето вградено чувство за водоравност явно не е калибрирано добре?[smilie5] иначе и аз си мисля, че при толкова къс ход на мехурчето няма как да е точно, ама що ли си дадох само парите за него не знам.. та, някой с опит с електронната джаджа по-горе все пак?

Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: mitku   
Дата:   26-04-12 14:42

Не е въпросът само, че ходът на балончето е малък. Проблемът явно е и в туй, че не трябва да си преместиш главата първо да гледаш балончета, а после във визьора за да кадрираш (и обратното... емнайсе пъти). А между двете действия, апаратът се размества, естествено. Т.е. туй с балончетата ми изглежда напълно безсмислено и неизползваемо практически, защото реално би вършило работа само на статив, където пък е ненужно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 14:48

хоризонта се оправя с един бутон в шопа ... ако е необходимо

Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: krist   
Дата:   26-04-12 14:56

"би вършило работа само на статив, където пък е ненужно."

е, моят статив няма вграден нивелир, та си е нужно.. а, и като се замисля, те тия стативи с вградените нивелири пак са с такива мехурчета с къс ход и едва ли са много точни и те.. иначе е ясно, че в шопа е лесно, ама като имаш 8 МП, всеки пиксел е ценен, особено при пейзажи.. да не говорим, че дигиталното изправяне на хоризонта, малко или много, освен, че намалява броя пиксели, влияе и на детайла..


Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: didesignbg   
Дата:   26-04-12 15:18

Аз съм с такова обикновеното, преди да го счупя нямах оплаквания от него. По между другото вика му се либела.
За електроните, пробвал съм два вида.
Първият се пъха на обувката и има лампички, т.е. електронна версия на нормалния. Не виждам никакъв плюс в ползването на такъв.
Вторият вид (като това дето показваш) беше по-интересен, надява се на мястото на гумичката на окуляра. Хубавото е че го виждаш във визьора, лошото е че има допълнителна леща, която хич да не е се усеща. Пък и стърчи от тялото, задира в чантата, а и вероятно батерията ще свърши в най-неподходящия момент. За мен и двата ел варианта са кофти.
Либелата на статива е с друга цел, трябват си и двете. Какво си недоволен от твоята сегашна либела, не ориентира точно ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: krist   
Дата:   26-04-12 15:47

ами не е точна според мен - когато показва, че хоризонтът е прав, на око ми изглежа крив. то, може и щото не ми е калибрирано окото да е - честно казано, не съм тествал за да видя дали наистина после хоризонтът в такива случаи е крив, та може и окото да ме лъже.. а, за какво по-различно е либелата на статива? за да не кривиш панорамите?


Отговори на това съобщение
 Re: Електронен нивелир/хоризонт за визьор?
Автор: didesignbg   
Дата:   26-04-12 15:54

да

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »