Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 В търсене на обектив
Автор: gogoman   
Дата:   19-04-12 21:34

Здравейте!
От около 3 години имам дслр-фотоапарат - еос 1000D - може би защото не разбирам много, доста ми харесва, въпреки че всички пишат отрицателни коментари за него.

Досега съм снимал само с обектива, който беше в комплекта - най-простия 18-55. Но снимките започнаха да стават все по-размазани и сега съм решил да си взема нов обектив.

Първия въпрос не е точно за обектив де - дали е възможно през тия 3 години сензорът да се е замърсил и това да е причината снимките да не са достатъчно остри?

Та - аз обичам да правя пейзажи, портрети, детайли - абе в общи линии почти всичко възможно обичам да снимам. Първоначално се колебаех между някакъв фиксиран 30мм/35мм/50мм и варио 70-200мм - Л обектив(а между тях няма почти нищо общо. Но сега видях, че има значение, че и сензорът на фотоапарата ми е aps-c crop, което значи че каквото съм гледал досега не е много вярно. (защото не всички обективи щели да стават) И тотално се обърках какъв обектив ми трябва - наистина искам да прогресирам и да прескоча по-висококласните китови и да си взема по-хубав обектив - ама инвестицията ще е огромна(все пак дори нямам 18, а ще си го плащам сам и заради това питам толкова елементарни въпроси)

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на обектив
Автор: Suggs   
Дата:   19-04-12 21:57

Всички EF и EF-S обективи могат да се ползват на 1000D.
Кажи колко пари си заделил.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на обектив
Автор: io_bs   
Дата:   19-04-12 21:59

Обективи за фул фрейм могат да се ползват и на кроп тела. Размазаните снимки стават от ниска скорост, а и обективът ти няма IS като гледам. Продължавай да снимаш, докато ти стане ясно какво точно ти трябва [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на обектив
Автор: gogoman   
Дата:   19-04-12 22:06

Така: изразих се грешно - снимки с ниска острота, а не размазани - това е от обектива, който все пак има стабилизация, но просто е хипер нисък клас

А иначе бюджет до около 1000 лв (вероятно ще си купя втора ръка)



Публикацията е редактирана (19-04-12 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на обектив
Автор: imitev   
Дата:   19-04-12 23:03

Дай да видим снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на обектив
Автор: Nikoneff   
Дата:   19-04-12 23:22

>Но снимките започнаха да стават все по-размазани и сега съм решил да си взема нов обектив.

Просто вече си станал по-критичен към нещата си. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на обектив
Автор: dave   
Дата:   19-04-12 23:24

Или се е разбазикал фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на обектив
Автор: dave   
Дата:   19-04-12 23:35

Сложи един вестник с много и ситни буквички на пода, нещо цилиндрично с дребни надписи, дезодорант примерно, изправен върху вестника. Снимай на максимално отворена бленда с фокус върху дезодоранта. От относително ниска гледна точка и по това къде са фокусираните букви от вестника прецени дали апарата ти фокусира правилно.

Един обектив е добър за макро, друг за пейзажи, трети за портрети и т.н. Бих си ползвал китака докато не реша какво искам да снимам.


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на обектив
Автор: the_shooter   
Дата:   20-04-12 12:19

Canon 50/1,8
другите ще повлекат след себе си много скоро още разходи.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   20-04-12 13:36

50/1.8 и един 70-200/4 на старо ще излязат 1000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на обектив
Автор: aldygreen   
Дата:   20-04-12 19:01

gogoman написа:

> Така: изразих се грешно - снимки с
> ниска острота, а не размазани -
> това е от обектива, който все пак
> има стабилизация, но просто е
> хипер нисък клас

Ето това е с хипер ниския клас:

http://photo-zona.net/images/user43432/album24369/large/1334936967_galf3877_A1200_2456.jpg

За голям размер чукни на линка.
Това е с китовия на 24мм, бленда 5.6 и 15 мегапиксела сензор. Има и EXIF.

Ето и 100% кроп от горния кадър:

http://photo-zona.net/images/user43432/album24369/large/1334938146_hhmg1837_A1200crop_2456.jpg

За голям размер чукни на линка.

[beer][shtrak]



Публикацията е редактирана (20-04-12 20:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »