Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нови феномени от Канон
Автор: sauron69   
Дата:   14-04-12 11:19

Канон продължават успешно да откриват нови феномени [smilie5]

The phenomenon described below has been confirmed when using the Canon EOS 5D Mark III Digital SLR Camera.

Canon is now examining the countermeasures and once the countermeasures are decided, we will post the information on our Web site.

Phenomenon
In extremely dark environments, if the LCD panel illuminates, the displayed exposure value may change as a result of the AE sensor’s detection of light from the LCD panel.

Affected Product
Canon EOS 5D Mark III Digital SLR Camera

Support
Once the preparations are complete, we will be making an announcement on our Web site.


http://www.canonrumors.com/2012/04/canon-eos-5d-mark-iii-service-advisory/

[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: io_bs   
Дата:   14-04-12 11:35

Брей, толкова ли е ярък тоя дисплей [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: alphatier   
Дата:   14-04-12 12:01

мани бре,ся мисля да пускам едно булсаткомче да си гледам телевизия на него [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: vladod   
Дата:   14-04-12 20:12

Честно казано, самата идея да си паля и гася осветлението на дисплея, без нужда ми се вижда глупава....а да го правя докато апаратчето, миличкото, мери, смята и прави какво ли още не , вместо човека, дето го държи, е направо простотия !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: Canon   
Дата:   14-04-12 20:27

Тенденцията ЗАУ-то да е по-глупаво от АУ-то се задълбочава.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: simbon4o   
Дата:   14-04-12 21:30

добре де не е ли нормално подсветката на горния дисплей да не влияе на меренето на светлината или аз нещо бъркам, щото ако не бъркам... това е един невероятен гаф за хиляди долари!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: Canon   
Дата:   14-04-12 21:55

За съжаление не може да да се надписва светлината - те тази е от звездите, тази част от дисплея, другата е отразена от бялата шапка на фотографера.
Друг е въпроса, ако е вътрешноапаратно светене с последваща от това грешка от лошо конструктивно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-04-12 21:57

In extremely dark environments, if the LCD panel illuminates, the displayed exposure value may change as a result of the AE sensor’s detection of light from the LCD panel.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: otvorenia   
Дата:   14-04-12 22:03

Ако нещо ме притеснява при 5Д3 то това е високата цена. Горния феномен е следствие твърденито на Канон за снимки на високо исо 12800,25600 което си е рекламен трик и съответно трябва да се държат сериозно като че ли това е животоспасяваща екстра.
Според мен подобрили са качеството при високото исо с 1 стоп. Снимка с мк2 на 3200 исо е горе долу равна 6400 исо при мк3 по шум. Това по моя преценка без пряко сравнение и взиране. Едва ли ще ползвам някога повече от 6400 исо за снимки. При нужда имам карбонов статив Gitzo който и без това не съм го ползвал повече от година.
Единствено може да ползвам някога най високите исо за да впечатлявам гаджетата...
По натам ще направят софтурен ъпгрейд и всичко ще е ОК. Спомнете си когато пуснаха 5Д2, беше същата история. Имало бандинг... мина време и се забрави. Сега 5Д2 се води като един от най успешно продавания апарат.. макар и с много недостатъци. Картинката му беше супер, а видеото му стана нарицателно

Споделям това като собственик на 5Д3. И мога да ви кажа че не е върха (очаквах го-Канон никога не дава нещо даром),но е най читавото тяло досега измежду Каноните и не напразно базара е пълен с 5Д2 които се продават и ако изчакат до другата година, цената на 3ката ще падне. С почти същата цена стартира 5Д навремето



Публикацията е редактирана (16-04-12 04:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: Canon   
Дата:   14-04-12 22:09

Alex-dan
Това нищо не значи.
Колко е extremely dark environments, фотографията от 40-те години дефинира светлинните стойности EV.



Moonlight, Moon altitude > 40°

Full −3 to −2

Gibbous −4

Quarter −6



Aurora borealis and australis

Bright −4 to −3

Medium −6 to −5

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: hotsnail   
Дата:   14-04-12 22:47

@Canon както и да го въртите е тъпотия ако апарата не мери правилно за нощни снимки. ЩЕ стане като с НЕКС-5н и цъкането...от малка конструктивна глупости отидоха милиарди йени да ремонтираме апарати.

ПП Много е тегаво ако вече има изкарани няколко десетки хиляди броя 5д 3-ки дето сега се търкалят по кораби, камиони, самолети за цял свят. ЩЕ трябва да се мисли сервизна процедура, да се плаща 50-100 пари на ремонт, да се оправя производство дето вече върви....драма голяма. Ама с това ниво на сложност на продуктите ...стават гафове.



Публикацията е редактирана (14-04-12 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: JeT   
Дата:   14-04-12 23:08

От писалите в темата само единствения(!) реален собственик на 5Д Мк3 няма проблем [smilie5] .

Всички други "ревлони"(да отбележим - снимащи с Никон/Сони[smilie7]) се вайкат, щото . . . абе и на тях не им е ясно защо точно . . . и вече "оплакаха нероден Петко" . . . еб@ си майтапа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: Canon   
Дата:   14-04-12 23:28

@Canon както и да го въртите е тъпотия ако апарата не мери правилно за нощни снимки

Аз като гледам на сайта им за феномена- това никъде не го пише "не мери правилно", а си е форумско творчество.
Всъщност мери и тази светлина от LCD -то , колкото има.


И мен ме заслепява запалката, когато нощем кормувам. Това не значи, че е много ярка.

Сега го проверих феномена и с 5Д мк 2 - и там го има!
За EV = -5, при работещо LCD дава грешка 0.25 EV

За справка - за 100ИСО @ EV = -5, при бленда 4 времето е 8 минути.



Публикацията е редактирана (14-04-12 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: bpavlov   
Дата:   15-04-12 02:26



Имало бандинг... мина време и се забрави
този път няма да се забрави обаче, ако го има, също и липсата на разработка в тъмните цветове

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: next_time   
Дата:   15-04-12 10:19

този път няма да се забрави обаче, ако го има, също и липсата на разработка в тъмните цветове


Дали?


Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: Alex-dan   
Дата:   15-04-12 15:22

Имало, ама се забрави [smilie18] Само на мен ли ми звучи странно в контекста на разговора [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: karan4o   
Дата:   15-04-12 15:51

Бандинг си има на високо исо. Има обаче една камара благинки, които са предимство. Като започнем с автофокусната система, която е 10 класи над този цирк в 2-ката и завършим с опцията за безшумен затвор, който щрака толкова приятно и незабележимо, че чак ти става кеф [smilie5]
Исото е около 1 стоп по-добро, като на високо исо, като че ли е малко по-вече.

Абе камерката не е лоша и наистина е апарат, който може да не го сменяш скоро, проблемът му е цената, поне за мен, ненормално висока е [smilie23]
Не съм сигурен обаче дали си струва подмяната на 2 с 3 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-04-12 16:20

5д3 ми аресва много.
Наистина си е скъпичак но съм сигурен ,че в близките 4-5 години може да не го сменяш.

Въпроса дали ти трябва ...този ъпдейт.

За много хора 5д2 ще им върши същата работа като 5д3.
Тоест няма смисал.

Ако снимаш само 50-1600 исо в контролирани условия или портретна,пейзажна фотография за какво ти е 3-ката?

По добре да спестиш 3 бона или да ги дадеш за 1-2 Л-ки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: asahi   
Дата:   15-04-12 18:45

Да търся ли феномени в моя Канон или така да си карам в неведение?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: karan4o   
Дата:   15-04-12 19:08

Това да имаш феномен си е чист феномен, що да не търсиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-04-12 01:30

Феномен е възкръсването на Исус, туй си е жив дефект. А иначе много ме кефи този канон[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: testmaniac   
Дата:   16-04-12 13:36

Нагледно проблема[smilie3]

http://vimeo.com/40042270



Отговори на това съобщение
 Re: Нови феномени от Канон
Автор: io_bs   
Дата:   17-04-12 01:59

http://www.dpreview.com/news/2012/04/16/Canon-acknowledges-5dii-light-leak
Поне си признават [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »