Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: yuli_kurtelov   
Дата:   13-04-12 15:12

Здравейте, средното си образвание го завърших с фотография преди 4-5 години, но тогава като че ли не бях толко запален все още по фотографията и доста съм изпуснал :) Сега имам желание да го поизуча по детайлно, но нямам възможност да давам по 2000 лева и да се запиша в някой университет или колеж, за това бих искал да се запиша в някой курс по продължителен, където бих могъл да направя фотографията моя професия. Поразгледах тук в сайта, но не можах да се ориентирам. Това, което видях беше, че е имало курсове, но са започнали вече. Ще съм благодарен ако някой може да ме ориентира на къде да хвана :) Весели празници

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: stardriver   
Дата:   13-04-12 15:19

Интернет е един много добър и безплатен курс [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: yuli_kurtelov   
Дата:   13-04-12 15:23

:) Разбирам, че е така.Но въпреки това мисля, че интернет не би могъл напълно да замести разбиращите хора и техните съвети по време на практическите опити :)

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: stardriver   
Дата:   13-04-12 15:33

http://www.creativelive.com/


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: sir_sky   
Дата:   13-04-12 17:54

http://www.creativelive.com/
[smilie24]

Особено последният им уъркшоп![thankyou]



Публикацията е редактирана (13-04-12 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   13-04-12 18:18


.. не ти бачка "О"-то на клавиатурата ..... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   14-04-12 19:32

навярно си много умен или това е уловка.Твърдението че от интернет човек се учи но не до там е абсолютна истина.От интернет се учиш до толкова,доколкото можеш да се научиш от упътване на фотоапаратът или някой аксесоар.Има различни курсове с различна продължителност.При мен курсът е по-продължителен и доста ефективен.За повече иннформация на л.с.

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: bobonai   
Дата:   16-04-12 22:12

Занаят не се учи - краде се! Кога от майстори, кога от книги, а сега има богатство в мрежата. Кради, чети, сърфирай, питай и най-вече снимай![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: pefoto01   
Дата:   16-04-12 22:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: Canon   
Дата:   16-04-12 22:23

За разликата в краденето на занаята и курса.

При едното само гледаш майстора къде слага ламБите. При курса би трбвало да ти обясняват защо там са слагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: bobonai   
Дата:   16-04-12 22:26

Ами той учил /затрил/ години във фотографското и чак сега "запалил". Поне да е "дупчил" яко с "бургията", да не съжалява и за още нещо след време [smilie18] А като няма пари за курс, откъде ще сбере за техника при тези криза и скъпотия? Това са ми съмненията около питането му за ограмотяване в занаята.[smilie11]
А на тези курсове що правят трябва да е наясно с какви въпроси отива там и кои ще му се появят по време на лекциите. Да ги зададе, иначе и аз съм ходил на уъркшопоове и гледам амбициозни лица с, меко казано, "тънки" въпроси.



Публикацията е редактирана (16-04-12 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: pepi34   
Дата:   17-04-12 00:20

bobonai написа:

> Занаят не се учи - краде се! Кога от
> майстори, кога от книги, а сега има
> богатство в мрежата. Кради, чети,
> сърфирай, питай и най-вече
> снимай![shtrak]

Да, крадат много, защото е по-лесно и не могат друго!На това му се вика ефтино плагиатство. Уменията за дарба, занаята се учи.Курсове много, точно тези на фото форум текат непрекъснато. Ако искаш да учиш, търси и ще намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: stardriver   
Дата:   17-04-12 00:57

Бихте ли посочили курс в България, който да се доближава до creativelive ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: fotorafi   
Дата:   17-04-12 09:46

Едногодишни, вечерни курсове- колежи организират: НАТФИЗ, фАКУЛТЕТА ПО ЖУРНАЛИСТИКА , фотографи

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: amaranth   
Дата:   17-04-12 12:32

Аз тъкмо завършвам курса в НАТФИЗ, но не съм особено доволен. Да, научих някои неща, но за 2 семестъра (и 800 лв.) наученото е твърде малко. За това време трябваше да ни кажат и покажат повече, да имаме повече практика и пр. По-добре е от нищо, но е показателно, че курсът ни оредя с може би 30% след първия семестър - хората решиха, че е загуба на време и пари. Жалко :(
Но в едно нещо от НАТФИЗ наистина се справиха успешно - да ни демонстрират нехайството си, неорганизираността си, незаинтересоваността си, меркантилността си... Много ни претупаха, много... И програмата е пълен blur, даже и преподавателите не я знаят и нас ни питат какво трябва да правим и колко време (!!!).
А иначе преподавателите знаят и могат, само дето някои са хипер разхвърляни в преподаването, повтарят разни неща, не знаят докъде сме стигнали с предишните преподаватели от курса... Не всички са така, но за повечето важи.
Правейки си равносметката, май е по-добре човек сам да се учи - в Интернет наистина има много материали, включително обяснения, клипове и пр. Но пък хубавото на НАТФИЗ са хората, с които се запознаваш там - тях няма да ги срещнеш в нета, а мен много си ме кефят колегите и те бяха една от причините да продължа с курса и през втория семестър [smile]
Успех с избора [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: pepi34   
Дата:   17-04-12 13:03

В нито едно висше учебно заведение няма да научиш най-актуалното за фотографията, за съжаление, там преподават, тези дето вече не снимат.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: amaranth   
Дата:   17-04-12 14:49

pepi34 , не е така. Не мога да говоря за всички преподаватели от НАТФИЗ, примерно, но поне някои от преподавателите от курса на НАТФИЗ наистина са занимават активно с фотография, с това си изкарват хляба. При това са много добри и теоретично, и в практиката.
А относно горното ми мнение - в НАТФИЗ проблемът изглежда е основно административен, донякъде и финансов, не толкова в самите хора, макар че и от някои от тях има какво още да се желае по отношение на преподаването, на способността за предаване на знания и ръководене на занятия.

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: stardriver   
Дата:   17-04-12 15:20

pepi34 не си залагай живота на твърденията по-горе [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: bobonai   
Дата:   17-04-12 23:49

Аз затуй писах по-горе, че занаята се краде в знанието и като начало може да се плагиатства за да се изградиш с практиката. Няма никой да ти го налее насила в мозъка, ако то не е вътре в човека. А сюжетите и идеите не се учат в технически фотографски курс, те се изграждат от биберона до края с разнообразния живот, знания, умения, среда, навици, култура. Когато си напреднал може да се до обогатиш с контакти покрай лектори, колеги, форуми, да се пробваш в класации и изложби, където си е голям субективизъм.[smilie23][smilie18] Ама никога не бива да се спираш пред нищо. Голямо предимство е да имаш Човеците пред които да зададеш въпросите си за да получиш изчерпателен отговор!
В НАТФИЗ amaranth преподават академично и за там трябва да си напреднал, а с курс за 800 лв. специалистите си помагат икономически навярно, пред това да ви направят "майстори". Преди години, ако не си изкарал такива курсове шансовете да влезеш в операторски клас или фотография биха били нищожни. Днеска - не знам как е, ама с пари си помагаш. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: pepi34   
Дата:   18-04-12 02:21

stardriver написа:

> pepi34 не си залагай живота на
> твърденията по-горе [cool]
Нищо не залагам бе човек, не виждаш ли поредният потребител сам си е написъл, че нищо не е научил а е платил сумати парички.

Отговори на това съобщение
 Re: Прдължителен курс по фотграфия?
Автор: malakar   
Дата:   19-04-12 00:06

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1406243&t=1406243&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »