Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: S.Photography   
Дата:   06-04-12 21:10

Добър вечер,
искам да попитам има ли начин за експонация по - дълга от 30 секунди при 'Canon 350D', и ако има какъв е той?

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: swob   
Дата:   06-04-12 21:23

ima nachin da vrutkash vrutkata sled 30-te sec. izpisva 1 'bulb' s nego staava takta kolkoto zadurjash kopcheto tolkova e dulga expoziciqta (izvinete za latinicata no na tozi komp. nqma kirilica)

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: S.Photography   
Дата:   06-04-12 21:28

пробвах, но нещо не става, колко трябва да въртя? ;х

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: aldygreen   
Дата:   06-04-12 21:34

Това е така, защото съветът е написан на "шльокавица"...[smilie18]
Сложи си апарата на М, тогава ще може да се избере и bulb.
[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: Myth   
Дата:   06-04-12 21:39

Прочети си упътването, тия упътвания за нищо ги нямате, "бълб" режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   06-04-12 21:46


.. пробвах, но нещо не става, колко трябва да въртя? ;х


.. Въртиш докато свърши резбата ...... и после връщаш половин оборот ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Петък вечер ... [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: atrifonov   
Дата:   06-04-12 22:03

ама днес верно е петък бре[smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: nsirakov   
Дата:   06-04-12 22:31

с моето 350Д съм правил 2 часа експонация... за повече не стига батерията

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: Azz1n0th   
Дата:   07-04-12 02:47

А някой сети ли се да попита какъв е фотоапарата а-у. Все пак може да няма Bulb, ако има, то ще се срещне във M(Manual), ако му окачиш и едно дистанционно, даже може и да нямаш трепвания по снимките. Ако си с Pentax мисля че Mode Dial-а ти ще има специален Mode. Потърси в опътването или в интернет.

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: atrifonov   
Дата:   07-04-12 09:12

Azz1n0th чукча писател, не читател
Още в първия пост е казано ясно- Canon 350D
Така, че първо мисли и тогаз пиши глупости

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: badradi   
Дата:   07-04-12 10:23

На страница 93 е обяснено как става.
http://ib.berkeley.edu/labs/dudley/PDFs/EOS350-EN.pdf

[shtrak]



Публикацията е редактирана (07-04-12 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: aldygreen   
Дата:   07-04-12 12:21

Azz1n0th написа:

> А някой сети ли се да попита какъв
> е фотоапарата а-у.

Какво има да пита? Човекът си го е написал още в първия пост - Canon 350D, само дето няма кой да прочете.
Три поста по-долу съм написал - да си постави апарата в режим М - ръчен режим. Пак никой не го е прочел. И продължават да дават съвети. "Чукчи, ничего не поделать"[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: io_bs   
Дата:   07-04-12 13:18

Когато си купих DSLR миналото лято, първото нещо, което направих, беше да си прочета упътването. Определено ми помогна и ти препоръчвам да направиш същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: koceto82   
Дата:   07-04-12 15:49

Здравейте
Същия въпрос имам и аз. Снимам с НЕКС-5Н. Максимума на ръчен режим е 30сек, след това е BULB(блендата е отворена колкото държа спусака). OK, но трябва ли ако искам 5 мин примерно, да държа камерата 5 мин, няма ли друга опция. Като ми е на статив нали ако го държа може да предам вибрации най-малкото да не говорим че кои ще държи половин час камерата без да мръдне... [smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: Plamen11   
Дата:   07-04-12 16:11

Да кажем това или друго,което е съвместимо би трябвало да свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: ittv   
Дата:   09-04-12 07:28

"OK, но трябва ли ако искам 5 мин примерно, да държа камерата 5 мин, няма ли друга опция. Като ми е на статив нали ако го държа може да предам вибрации най-малкото да не говорим че кои ще държи половин час камерата без да мръдне... "

На теб ако верно не ти е стигнал акъла да се сетиш за дистанционно сам, по-добре оставяй фотографията, то не е само да щтракаш едно копче, трябва и да се мисли малко... нивото на този форум е паднало до безобразие, само се питат едни елементарни въпроси, без да се прочете малко, да се потърси информация, вие щом една елементарна настройка не можете да намерите как се прави, да не говорим, че имате наличието на интернет, по-добре заменете фотографията с чоплене на семки или нещо от сорта...[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: Prakticar   
Дата:   09-04-12 19:14

По-полека с квалификациите, въпросът на Коцето е много резонен и той сам е напипал проблема.
В случая дистанционният спусък ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: koceto82   
Дата:   09-04-12 19:32

Тук някои съфорумци (не казвама колеги защото съм далеч от фотограф) само гледат какво могат да се заядат във форума. Все пак мисля, че затова се задават въпроси. Ако всички знаехме всичко и бяхме професионалисти нямаше да има нужда от голяма част от форума. Прочел съм инструкциите за работа, просто не ми е ясно как стои въпроса с дистанционното, тъй-като не съм ползвал до сега. Как да определя колко време да ми е отворена блендата, или може би пре едно натискане отваря а при друго затваря.[smilie11]

Благодаря все пак!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: Plamen11   
Дата:   09-04-12 19:59

Блендата е отворена толкова,колкото ти искаш,а за това колко време да е отворен затвора,за което питаш е точно така,както си мислиш.Натискаш веднъж и когато искаш да спре натискаш втори път.Виждал съм,че има и по-сложни,като това ,но обади се в някоя от фирмите кажи какъв ти е апарата и какво искаш и ще ти препоръчат подходящо,ако ти трябва де.



Публикацията е редактирана (09-04-12 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: koceto82   
Дата:   09-04-12 20:20

Plamen11 благодаря много. Затвора имах предвид, да[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: io_bs   
Дата:   09-04-12 22:39

За да се пресметне колко време трябва да е скоростта на затвора:
1) снимаш на режим приоритет на блендата, като последната я задаваш на максимално отворена
2) слагаш високо ISO (например 5000, 10'000) и поглеждаш какво е измерил апарата
3) ако е измерил нещо, чети от по-следващата точка; ако не е, задаваш скорост от примерно 20 или 30 секунди (зависи от осветеността на сцената) и правиш снимка
4) експериментираш с различна скорост, докато се получи оптимална експозиция (ако е нужна по-голяма от 30 секунди, минаваш на ръчен режим със скоростта на Bulb)
5) умножаваш ISO-то по скоростта, например ако имаш експозиция 10 секунди при ISO 10000, това значи, че при ISO 100 скоростта ще трябва да е 100 секунди (минута и 40 секунди)
6) правиш същото и с блендата, ако при тестовите снимки си снимал да f/4, а искаш финалната снимка да е на f/8, умножаваш по 2 и получаваш 200 секунди (3 минути и 20 секунди) експозиция [smile]
Моето дистанционно няма дисплей, и бутони, с които да си въведа експозицията, затова заключвам спусъка и с хронометъра на телефона си гледам кога ще трябва да отключа спусъка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: S.Photography   
Дата:   09-04-12 23:06

Благодаря, на всички за полезните съвети :)

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: MMarkov   
Дата:   11-04-12 00:16

АЗ ПЪК СИ ЧЕТА РЪКОВОДСТВОТО ОЩЕ ПРЕДИ ДА СИ КУПЯ ПОДОБНА ТЕХНИКА. НАЛИ ТРЯБВА ДА ЗНАМ ДАЛИ МОЖЕ ТОВА КОЕТО ТЪРСЯ.



Публикацията е редактирана (11-04-12 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-12 00:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Експонация, по - дълга от 30 секунди?
Автор: firebird   
Дата:   12-04-12 15:41

Слагаш на ръчен режим и скоростта - на bulb. В този режим ескпонацията продължава, докато си държиш пръста на бутончето. Понеже при дълги експонации трепването на ръката лесно може да размаже изображението, ползвай дистанционно. Ако нямаш (като мен), ще ти издам един бабешки метод - правиш топче от хартия, и го лепваш с лепенка, да натиска бутона. Понякога се отлепва само. Така съм докарвала до 17 мин експонация. Много дългите експонации прегяват матрицата. А освен това после има и дълъг период, в който апаратът обработва заснетото. Технически не знам точно какво прави, но около 10-15 мин мисли и после показва снимката (демек, не е забил, не го изключвай и тормози, а чакай да запише файла)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »