Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на статив
Автор: seidria   
Дата:   04-04-12 21:05

Привет на всички :)

Искам да си купя статив за около 200 лева. Ще ми се да ми дадете съвет за модел и най-важното с каква глава да бъде. Аз съм се спряла на два модела, но не мога да преценя с каква глава - трипозиционна или ябълковидна .

BENRO A300FHD1
BENRO

BENRO A300FBH0
BENRO

Ще го ползвам главно вкъщи, където ще снимам манджи за кулинарния ми блог. Ползвам Canon 600D, с китов и 50.мм твърd обектив. Искам да мога да го ползвам за снимки от горен поглед ("top view").

Също така си мисля, че статива ще ми помогне и за кадрирането на снимките - да имам повече време да гледам кадъра, отколкото да мисля как да държа едно кило в ръцете. Вие как мислите?

Дайте акъл :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: volenE   
Дата:   04-04-12 23:23

Аз снимам манджи с Манфрото 055ХПРОБ и глава 322РЦ2.
Съветвам те да си избереш статив с възможност централната колона да става хоризонтална, не ги знам тези модели на Бенро кои бяха. Как смяташ да снимаш с 50мм твърд? Той макро ли е? Мисля, че ти трябва макро обектив. Или поне макро пръстен(и).

seidria написа:
> Също така си мисля, че статива ще
> ми помогне и за кадрирането на
> снимките - да имам повече време да
> гледам кадъра, отколкото да мисля
> как да държа едно кило в ръцете.


Статива решава много проблеми, но естествено не всичките. Определено е доста по-лесно със статив, отколкото БЕЗ.

Хайде успех с манджите!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: seidria   
Дата:   05-04-12 10:44

volenE, мерси за мнението [smile] .

Не е макро обективът, но за сега ми върши работа. За централната колона, идеята е добра.

Ще трябва да погледна как стоят нещата с тези пръстени, че не ми е ясно.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: Frida   
Дата:   05-04-12 11:06

Аз отидох в Динафос и Боровинката беше така любезен търпеливо да ми покаже и обясни всякакви варианти. [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: seidria   
Дата:   05-04-12 15:33

А за вида глава, ябълковидна ли препоръчвате?

Ако е ябълковидна нещо специално трябва ли да знам :) Гледах тази на Манфрото 322РЦ2, че има като трипозиционните глави някакви допълнителни винтове, в сравнение с по евтините ябълковидни глави, които имат само винт за отпускане и стягане.

Frida, Динафос ми е малко далече.., но ако видя зор и до там ще стигна :D


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: valen_tin   
Дата:   05-04-12 19:45

има едно Бенро с накланяща се централна колона. Него с ябълковидна глава. Аз съм така и мисля че е идеалния статив за продуктова фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: compur   
Дата:   06-04-12 13:37

ето го твоя човек - http://www.jglyda.com/# виж как и с какво го прави! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »