Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Клип с Д90 - неприятно трептене
Автор: rusinov   
Дата:   27-03-12 16:37

Здравейте колеги,
Имам питане - като се опитам в затворено помещение да направя някакъв клип и през цялото поле минават вълни, се едно снимам стар Юнос. Сложих една 180 ватова лампа на 5600 келвина - същата работа. Дали всичко е от трептенето на лампите и какво е евентуалното решение? Какво осветление трябва да ползвам за да избегна това досадно трептене на картината.

Поздрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Клип с Д90 - неприятно трептене
Автор: deathzone   
Дата:   27-03-12 16:39

В упътването е обяснено.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип с Д90 - неприятно трептене
Автор: sickdreams   
Дата:   27-03-12 17:26

Сложи скорост на завтор 1/50, в 24 кадъра. Скоростта на затвора не се мести във видео с цел повече светлина, защото почват да пулсират/третпят светлините и т.н. Или Скорост 1/120, ако снимаш в 60 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип с Д90 - неприятно трептене
Автор: io_bs   
Дата:   27-03-12 17:52

D90 може само с 24fps да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип с Д90 - неприятно трептене
Автор: rusinov   
Дата:   27-03-12 18:11

deathzone - не намерих нищо по въпроса в упътването, иначе нямаше да питам за хора, сблъсквали се със проблема. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Клип с Д90 - неприятно трептене
Автор: sickdreams   
Дата:   27-03-12 18:26

Това не е проблем, колега, а закони във видеоснимането. Трябва да се снима в 1/48 скорост на затвор, но апаратите не поддържат такива точни стойности, освен ако не се качва допълнителен софтуер на апарата или ъпдейт. Има 1/40 и следващата стъпка е 1/50, но понеже 1/50 е най-близо до 1/48... Затова 1/50 в 24 кадъра и 1/120 в 60. Качвай/сваляй само ИСО и бледна. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Клип с Д90 - неприятно трептене
Автор: rusinov   
Дата:   27-03-12 20:37

Благодаря за съветите, ще ги приложа незабавно. Със сигурност видеозаснемането е цяла наука, която съм далече от мисълта да подценявам. По-скоро, когато правя някакъв клип (любителски) да избегна максималко този иначе досаден "дефект". Само да доуточня - скоростта е ясна, на "М" скорост 1/24 (D90 наистина мисля, че може само на 24 фрейма), а ИСО и бленда според светлинните условия? Правилно съм схванал, нали? Апарата ми остана в офиса, иначе ще си експериментирам сам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Клип с Д90 - неприятно трептене
Автор: turntablism   
Дата:   28-03-12 01:21

Ако снимаш видео примерно с никор 50/1,8 Д прави следното, преди да пуснеш лайв вюто настрой блендата на максимум (22). След пускането му тя не може да се променя вече, настрой си AE-L бутона на AE-L hold. Вече си в лайф вю и виждаш че ти минават ленти през кадъра. Насочи апарата по различно осветени участъци в стаята докато се махнат лентите ( като сменяш участъците апарата си настройва скоростта) като спре на нужната скорост и се махнат лентите цъкни AE-L и ще спре да променя скоростта. След това можеш от този обектив ръчно да си коригираш блендата надолу към по отворено, въпреки че пише F - EE може да се праив клип или май беше след като започнеш да правиш клипа я променяш. Тя понеже е на доста затворено ти дава възможнсот да я отваряш механично. Дано си разбрал идеята , ако съм писал глупости се извинявам, спи ми се :D [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »