Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с автофокуса
Автор: kamiabg   
Дата:   22-03-12 05:08

Пичове , нещо напоследък нямам късмет с техниката. Първо ми се прецака една флаш карта с доста снимки и документи на нея. После едно старо обективче направо ми се разглоби в ръцете ( то за канонското 50/1.8 това си е май обичайно :)

Както и да е , все по-често ми зацикля автофокуса на Tamron17-50 f2.8 нестабилизирания Направо спира да върти моторчето вътре и не иска и да се опита да търси къде да фокусира. Установих , че светлинните условия и настройки на апарата нямат значение. Когато завъртя фокусния пръстен съвсем леко и се оправя.

Този проблем ще се задълбочи ли ? Нямам гаранция - взех го настаро преди около година.

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   22-03-12 09:33

Диагностика при Зентекс? Ако е някакъв механичен проблем може би е добра идея да не го тормозиш, а да го занесеш в сервиза ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса
Автор: ilcoin   
Дата:   22-03-12 09:40

Свали го от апрата и го занеси на сервиз. Затяга механизма, вероятно се нуждае от почистване и смазване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса
Автор: kamiabg   
Дата:   22-03-12 14:23

Ще трябва да го разкарам значи. Тук ремонтът ще ми излезе през носа сигурно.

Благодаря за съветите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »