Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: iasen2   
Дата:   19-03-12 20:49


Искам да направя такава снимка

http://www.intymna.pl/s2/henderson/zeal90-1-8.jpg


Кой от двата рефлектора е по подходящ

http://www.dynaphos.com/product.php?c=6&sc=14&id=468

http://www.dynaphos.com/product.php?c=6&sc=14&id=365

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: bpavlov   
Дата:   19-03-12 21:24


Според мен точно тази снимка можеш да я направиш и с двата рефлектора, а отделно на това твърдо бих избрал 28 сантиметровия рефлектор с възможност за добавяне на пчелни пити. Аз имам 40 сантиметров рефлектор, който е 29 градуса и пак ми идва широк като ъгъл. Сега ще му ашладисвам пчелна пита

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: iasen2   
Дата:   19-03-12 21:30

bpavlov
[smilie24] , благодаря много за съвета
40см не съм виждал да се продава , от къде сте го купили

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: iasen2   
Дата:   20-03-12 11:10

Профитата мълчат ............

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: danov_b   
Дата:   20-03-12 11:17

Добре де,Боян що го отсвири като профи ,че казваш профитата мълчат.[smile] Между другото, този ефект може да го постигнеш и със правоъгълен софтбокс. [smile] А рефлектора на Боян няма как да го видиш в ценовата листа на Dynaphos,защото както наскоро разбрах,той не ползва тази марка [smile]



Публикацията е редактирана (20-03-12 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: hazini   
Дата:   20-03-12 11:43

Тази снимка най-вероятно изобщо не е правена с такъв рефректор ами е използван ХРАДБОКС, който създава светлина подобна на слънчевата. Можете да видите как изглежда на този линк http://tinyurl.com/6vsbntz

Хардбоксът дава толкова твърда светлина, че в много случаи се виждат дори и косъмчетата на сенките (при снимки на лице в едър план например).

Ако се разтърсите из интернет има как да си направите сами.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: valen_tin   
Дата:   20-03-12 11:48

според мен си е баш на слънце тази снимка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: tzl   
Дата:   20-03-12 12:23

Можеш да го направиш това и с всякакъв рефлектор, дори и spotlight, стига да е достатъчно отдалечен от човека.

Вземи си рефлектор, който ще ти върши работа и за в бъдеще според това колко светлина ще го оставиш да ти разсейва. Тези, които са около 60* са сравнително универсален вариант, който ще ти служи за различни неща. В случай, че искаш да концентрираш лъча си слагаш гридове и така пестиш място откъм складиране на аксесоари.

Има и рефлектори, които няма как да ги симулираш с гридове, но в общия случай 45-60* + гридове ще ти вършат работа.

Конкретно снимката по-горе не е правена само с рефлектор, а по-голям източник, защото се виждат разсейки на светлината отляво. Това може да е малък софтбокс отдалечен от човека или beauty dish, който е отново отдалечен. Ако беше само с рефлектор, краищата на сенките щяха да са много изчистени и с ясна граница.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: shadravana   
Дата:   21-03-12 17:12

взимаш всеки стандартен рефлектор ти върши работа. Пекалено много си напрягате мозъка. с илишни неща. Повечето неща са много-по просто направени отколкото си мисите.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: hazini   
Дата:   21-03-12 17:19

Най вероятно наистина е снимано с нормален рефлектор. Набарах backstage видеотата на henderson не точно на тези снимки но на същата стена в студиото и фотографа снимаше с нормален рефлектор с profoto. Вече не се знае дали е zoom рефлектор и дали са си играли да фокусират...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: seuret   
Дата:   21-03-12 17:41

Всъщност, 40см бютидиш се намира и в Динафос - http://dynaphos.com/product.php?c=6&sc=14&id=205



Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: iasen2   
Дата:   21-03-12 18:45

hazini ,какво е зуум рефлектор
ако претиш линкове имаш [beer] от мен

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-12 19:01

iasen2

hazini ,какво е зуум рефлектор


Толкова ли ти е трудно да запиташ чичо Гугъл, та трябва някой да ти обяснява? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: iasen2   
Дата:   21-03-12 19:02

GenaDP , вие продавате ли зуум рефлектори

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-12 19:11

Не. Но това не ми пречи да знам какво представляват и кой произвежда такива. А като разбереш каква им е цената, най-вероятно интересът ти към тях мигом ще изчезне... [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-03-12 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: bpavlov   
Дата:   21-03-12 20:01


То всъщност не рефлектора е зуум, ами тялото. Което ме навежда на въпроса - всеки един модификатор не е ли изчислен за точно определено положение на импулсната лампа? И какъв е смисъла на зуума, освен ако не трябва да възпроизвеждаш различен ъгъл само с един рефлектор?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата рефлектора е по подходящ
Автор: hazini   
Дата:   21-03-12 21:22

Рефлектора е зуум може да се мести напред-назад по тялото или главата в повечето случаи. Ами точно това е идеята различен ъгъл - респективно големина на петното и останалите следствия :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »