Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Доволен съм като слон :)
Автор: stav   
Дата:   13-03-12 20:46

Нали така се казваше.

Та от доста време се опитвам да си преснимам една купчина диапозитиви със специалната уж за целта приставка - Canon FL Macro Bellows и Slide Duplicator FL.

Приставката си е ОК, но със стандартни обективи осигурява увеличения по големи от 1х и с кропките които имам диапозитива ми идва малко големичък и не се събира в кроп кадър.

Пробвх със стандартни EF-S и NEX преходници, но не се получаваше докато не се сетих да поръчам на Slav61 нестандартен преходник FD-NEX. Нестандартното му е, че е с минималната възможна дължина и с NEX позволява увеличения и по-малки от 1х.

Както обикновено преходника пристигна светкавично и с чудесно качество (thanks Slav61) и, о'чудо, всичко стана както съм го мислил.

http://photo-zona.net/images/user64633/album416580/large/1331662967_dpmx7995_IMG_6388.jpg


Комбинацията с обектив FD 50/1.8 в мащаб 24х36 към 1.5 кроп.
Горещо препоръчвам :)


Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   13-03-12 21:12

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: pumabg   
Дата:   13-03-12 22:06

Дай некой кадър [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   13-03-12 22:26

Мен ме кефи каква 'машинария' си спретнал! [cool] Прати тази снимка на Сони ![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: stav   
Дата:   13-03-12 23:21

Е, сега пък и снимки чак :)

Като гледам купчината с диапозитиви и май доста вдъхновение ще ми трябва да започна, а и доста време де.

Проблемът сега е осветлението. Като позатворя блендата за по-голям DOF, че те лентите обикновено са криви, и светлината все не стига. Та скоро и снимки ще пусна.

Иначе "машинарията" си е стандартна, и доста по-сложни съм нареждал, само адаптера е нестандартен.


Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: mem   
Дата:   13-03-12 23:55

устройството направо си изглежда като перпетуммобиле! Възхищавам се на подобна иновативност! Предната част, в която се поставя диапозитива от къде може да се намери ведно с мехчето?

Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: stav   
Дата:   14-03-12 00:20

На мен ми го донесе чичко eBay :)

Впрочем в предната част е вграден и капак с водачи за нерамкирани филми. Не се сетих да го снимам по-подробно, но в нет-а има достатъчно инфо за този макромех.

Например: Canon F-1 - Macro Photographjy


Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: valen_tin   
Дата:   14-03-12 09:45

само да попитам, диапозитивите не е ли по-лесно и по-хубаво да се сканират? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: pc_genius   
Дата:   14-03-12 10:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: stav   
Дата:   14-03-12 11:57

Ами в моя случай въпроса е повече сантиментален отколкото художествен.
Повечето диапозитиви, пък и негативите които имам са ORWO, та за кой знае какво качество не става въпрос.

В нет-а има доста примери какво може да се постигне по тази схема и мисля, че е предостатъчно. А и неминуемото чистене на прах, поизправяне на филми, стъкла, рамки си става по удобно в домашни условия.


Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: valen_tin   
Дата:   14-03-12 12:00

е то скенери за диапозитиви има и за домашно ползване [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Доволен съм като слон :)
Автор: next_time   
Дата:   14-03-12 12:53

Неминуемото качество е по-скоро неминуемо незадоволително дори и за уеб.За това за което става е бързо превю и евентуално да следва сканиране на читав скенер на няколкото успешни кадъра.
Аз лично имам перфектен скенер, но нямам нерви и време да го използвам, затова също съм се насочил към подобна щуротия за да видя поне какво има на филмите които стм изснимал.Въпреки че, пак е губи време с заигравката после да го обръщаш в позитив (за негативите) или да се занимаваш с чистене на прахоляка.

Няма пълно щастие.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »