Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: Koolpix   
Дата:   11-03-12 15:51

Двоумя се между два Обектива Canon EF-S18-55mm.IS II и Sigma 28-70mm 2.8-4 DG Zoom МОЛЯ за компетентно мнение Благодаря предварително [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: pefoto01   
Дата:   11-03-12 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: Koolpix   
Дата:   11-03-12 16:02

Имам Canon 1000D не съм компетентен ,какво точно е кроп-сензор

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: pefoto01   
Дата:   11-03-12 16:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: bordon   
Дата:   11-03-12 17:10

[smilie24]

Ето, да се види и знае че във ФФ има хора, които си правят труда да обяснят какво е "кроп-фактор" на някой, който не е запознат, и при това без форма на надменност и самодоволство :-)

Поздравления

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: stardriver   
Дата:   11-03-12 18:10

Сега автора на темата сигурно се чуди какво е това животно "бленда" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: gecata   
Дата:   11-03-12 18:18

18-55 е твоет обектив за еос 1000Д, а ето това е кроп факторът:
http://stockphotobg.com/bg/articles/details.php?p_id=31&type_id=10



Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: victory13   
Дата:   11-03-12 21:41

не знам какво обяснявате, и как, но фокусното разстояние на един обектив е постоянна величина, и не зависи на какво е закачен въпросния обектив... така че се понапънете още малко преди да обяснявате неща, дето и на вас не са ви ясни [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: pefoto01   
Дата:   11-03-12 21:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-12 22:09

викторито се прави на интересен просто:)
ако го накараш да обясни - какво значение има за практиката на снимане точната физическа величина на фокусното разстояние и как се смята приравнената, при положение че големината на матрицата е различна от т.нар. фул-фрейм - има ти пелтечи две денонощия... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: victory13   
Дата:   11-03-12 22:12

ако наближаваш или леко преваляш 70-те, може и да ми викаш момче [smilie18] ... иначе не знам какво знаеш, но не си редактираш абсолютно погрешното обяснение... което било погрешно за по-лесно смилане разбиииаш ли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: pefoto01   
Дата:   11-03-12 22:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: victory13   
Дата:   11-03-12 22:22

за човек като тебе, дето в една тема си обръща няколко пъти мнението според това накъде духа вятъра в момента, всеки с твърдо мнение ще ти е безинтересен, неприятен, или многознайко... но се постарай да не бъдеш поучителен, щото не ти се отдава... и в тази тема също [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: pefoto01   
Дата:   11-03-12 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: victory13   
Дата:   11-03-12 22:29

не знам как това се наложи в нетното пространство у нас, но като олекнеш откъм доводи, го обясняваш комплексно с ... комплекси [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: pefoto01   
Дата:   11-03-12 22:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: sd   
Дата:   11-03-12 22:37

Със Сигмата може да имаш проблеми с неточен автофокус.

Верно ли бе? А защо мислите че си продавам никора 24-70 и го заменям с аналогичната Сигма?

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-12 22:38

защото на тебе сигмите ти идват евтино ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: sd   
Дата:   11-03-12 22:40

а прехваления никор има явни проблеми с фокуса - обектив за близо 3 бона. Да сигмата идва евтино - почти наполовина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: pefoto01   
Дата:   11-03-12 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ИЗБОР НА ОБЕКТИВ
Автор: Koolpix   
Дата:   12-03-12 10:49

Момчета Благодаря за компетентния отговор :) искам да благодаря особенно на pefoto01 за вниманието с което е обяснил въпроса ми
За всички БЪЛГАРИ не се давете взаймно, а смисъл от това кой е по-отворен няма ,медалите ги взеха европейците ние само се блъскаме по гърдите :)Правете снимки не правете скандали :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »