Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 PRO SDHC Карти
Автор: pumabg   
Дата:   06-03-12 15:55

Въпроса ми е за най високите класове SDHC карти и как работата им се отразява на кадрите в секунда и буфера?
Или с други думи има ли свързаност между тези неща или по скоро по високият клас е гарант за надеждност, устойчивост и бързо сваляне на данни?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-12 16:04

трябва камерата да пише че поддържа бърза карта и това спомага за празненето на буфера... все още буфера е нещото която записва повече кадри, но трансфера към картите колкото и да са бързи е по-бавно от записа в буфера

тоест картите все още не могат да освобождават бързо буфера така че да е празен постоянно..

ако камерата е старо поколения то... няма смисъл да и се слага по-бърза карта от това което може да прехвърли буфера към картата

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-03-12 16:08

Това е и причината да карам с една обикновена А-DATA, която слава богу не ме е подвела с някоя изцепка като загуба на снимки. На времето тествах с една от най-бързите SANDISK и като видях, че буфера се прехвърля с една малка идея по-бързо с ултра-мега картата и се отказах... Най-добре ако може да тестваш някъде и да прецениш заслужава ли си разликата в бързината...

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: pumabg   
Дата:   06-03-12 16:12

Става въпрос за Д7000 и това Цък
Иване, дали според теб картата ще увеличи бързината на чистене на буфера?
Сашо картите от най висок клас могат ли да бъдат отваряни за тест? Тоест не са запечатани или?

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-03-12 16:16

Ами не знам, аз пробвах с една на RAPTOR ( [beer] ). Че беше по-бързо беше, ама кадрите пак си паднаха рязко и се разубедих. Разбира се ако снимаш редовно яко серии що да не си заслужава, а и буфера на Д7000 е по-малък [smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-03-12 16:19

В нета ако някой ги е тествал [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: jivkojj   
Дата:   06-03-12 16:19

Ето тук е отговора на въпроса ти. С една дума по-бърза карта от SanDisk Extreme HD Video 30 MB/sec. не ти носи голяма промяна в производителността, за да си заслужава цената. Явно контролера на Д7000 не може да поддържа високите скорости. Сигурно при д7100 или там както се казва ще е с нов чип, който да си заслужава по-бърза карта.

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-12 16:20

бързите карти са особено полезни за видео фул ХД
иначе е достатъчна бърза за да чисти буфера в максимална степен, но няма да ти увеличи кадрите в секунда ако снимаш на НЕФ

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: geopal   
Дата:   06-03-12 17:26

pumabg
имам тая карта, за снимки raw 14бита не виждам особено голяма разлика в производителността с SanDisk Extreme HD Video 30 MB/sec. Затова си взех от последните още, а не от тая ПРО. По-бърза е ама не и за двойна цена. Тук както каза Иван има значение буфера на камерата. Не съм снимал фул ХД видео, за да видя колко помага и да сравня.
едит: имам ПРО-то дето е 45 мб/с, сори



Публикацията е редактирана (06-03-12 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: emoXide   
Дата:   06-03-12 17:33

На моето FUJI X10 ми празни по-бързо буфера, т.е. времето за прехвърляне на серията снимки след приключване на заснемането. НЕ ВЛИЯЕ НА САМОТО СЕРИЙНО СНИМАНЕ - Т.Е. НЕ УВЕЛИЧАВА КАДРИ/СЕК. Но това ако камерата поддържа UHS Class1, NIKON D7000 е такъв модел, за разлика от братовчеда си PENTAX K-5

/// При FUJI X10 има нещо особено обаче, записва серията, като скачени кадри и ги трансферира по-бързо, но инак са си съвсем нормални използваеми снимки +RAW.///


Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: tziko   
Дата:   06-03-12 18:21

Според мен трябва да се вземе възможно най-бързата карта, за да си сигурен, че нямаш забавяне от картата. Тва при условие, че търсиш възможно най-дълго серийно снимане. Апарата може произвежда доста мб/с, а буфера дали ще сварва да ги хвърля на карата, предполагам са го пресметнали инженерите.

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-03-12 18:29

предполагам са го пресметнали инженерите.

Човек на такива неща не трябва да се уповава. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: pumabg   
Дата:   06-03-12 19:44

Благодаря на всички за съветите [beer] jivkojj обаче е прав ! Не ми се дават двойно повече за малко повече..
За съжаление в момента съм с Toshiba клас 10, но никъде не пише какъв е трансфера за да направя съпоставка с Extreme версията... Но ще се оправя [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: tziko   
Дата:   06-03-12 20:37

"Toshiba клас 10" и аз съм с такава. 20mb/s скорост на запис до колкото съм разбрал.

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: zbonev   
Дата:   06-03-12 22:28

Тошибата ако е бяла е от хубавите с СЛЦ памет (по-бързата и издържа 10 пъти повече от обикновените МЛЦ); обикновените бяха мисля, че сини на цвят. Бялата Тошиба я има в списъка на Д7000, като карта, с която гарантирано работи и скоростта и е 30 мб/с; съмнява ме това тяло да даде някакво подобрение с спрямо бялата Тошиба; и аз снимам с такива и е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: pumabg   
Дата:   06-03-12 23:51

Мда бяла е.. И е доста бърза, ще я взема за сравнение ..
Малкият буфер на Д7000 направо ме влудява..
Бях се замислял дали хардуерно може нещо да се направи по въпроса [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: emoXide   
Дата:   07-03-12 12:51


https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/pjpi2022.JPG




16 GB Extreme® Pro™ SDHC™ UHS-I

Професионална карта предназначена за работа в екстремни условия. Избор на професионалистите за работа с максимални скорости на четене и запис. Пренася супер технологиите от професионалната серия Compact Flash карти в новите формати SDHC/SDXC карти!

> Капацитет: 8, 16, 32, 64 GB

> Екстремни скорости на трансфер: последователно четене до 95MB/s и запис до 90MB/s* в UHS-1 съвместими устройства като Nikon D7000, Canon T3i(EOS 600D)

> Скоростен индекс: 633x/ Ultra Speed Class 1 - UHS-1

> Перфектен избор за DSLR-камери работещи в екстремни температурни условия. Довежда до максимум продължителността на снимане с Вашата камера

> POWER CORE CONTROLLER™ технология за бързо разтоварване буфера на DSLR и продължително снимане в режим "burst" на RAW+JPEG формати и full HD video (1920x1080x30fps) и 3D

> Предлага иновативна ECC-технология за осигуряване на интегритет и надеждност на данните при запис

> Екстремна грижа за устойчивост и издръжливост на картата - преминала тестове за екстремни температури, водоустойчивост, удароустойчивост, устойчивост на вибрации и устойчивост на Re-лъчи и магнитно поле!

> Допълнителна защита: оферта с продължителност една година за софтуер за възстановяване на данни RescuePRO®
_______________________________________________
* - Последователните скорости на четене и запис се базират на вътрешни тестове на производителя. Актуалните скорости могат да варират в зависимост от конфигурацията Ви, настройките и употребата



Публикацията е редактирана (07-03-12 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: zbonev   
Дата:   07-03-12 17:41

Информация за скороста на бялата тошиба (на японски е но се вижда как изглежда и скоростта: 23 МБ/с:

Toshiba SDHC 8GB Class10

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: pumabg   
Дата:   07-03-12 18:23

Емо мерси [smilie24] Четох го това, но ще ги пробвам двете с екстрима и моята за да видя до колко голяма е разликата...
От тестовете, които гледам не е голяма ама надеждата умира последна..
Друг е въпроса, че е тъпо човек да е дал 5 бона за техника и да се цигани за 130лв. за добра карта. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: radi_nrj   
Дата:   08-03-12 00:10

Аз ползвам class10 30MB/s:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/epji6110.JPG


http://store.picbg.net/thumb/CC/67/5cd18b7f2eb6cc67.JPG


Моя турбосапунер уж прави 11fps в ROW и се справя ето така:
http://www.youtube.com/watch?v=BqsagxNAVy0


Съжалявам за лошото качество, и снимката, и видеото са правени с телефона. От това, което засекох 11 кадъра буфер и за 27 секунди го изпразва Кадъра е 16,6MB, което прави 182,6MB/27sec=6,9MB/s. Така, че колкото и да е бърза картата ако шината на апарата не може да се справи няма смисъл.

Същата карта я пробвах на четеца на лаптопа, който е USB 2.0 и записа файл 300MB за 35s, което прави 8,57MB/s, тия дни ще я пробвам на 1100D като за съжаление нямам по-сериозен апарат, с който да и видим потенциала ако го има изобщо [smilie5] На Д7000 докарвала 25MB/s.



Публикацията е редактирана (08-03-12 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: zbonev   
Дата:   08-03-12 11:07

http://www.flickr.com/groups/d7000-club/discuss/72157625797457693/


http://www.photographybay.com/2011/01/27/sandisk-extreme-pro-uhs-i-sd-card-in-the-nikon-d7000/


http://sportsphotoguy.com/nikon-d7000-raw-burst-test/


В последния линк, може да пуснеш търсене за Toshiba - много от тестваните карти, всъшност са Тошиби...



Публикацията е редактирана (08-03-12 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: pumabg   
Дата:   08-03-12 13:11

Последно се спрях на тази http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=19&product=10325&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: pumabg   
Дата:   08-03-12 13:17

radi_nrj Д7000 с Toshibata прави 11 кадъра в серия Jpeg+Raw /ок 40Mb/ и празни буфера за ок. 7 секунди..


Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: emoXide   
Дата:   08-03-12 13:22

А от вчера имам ...
https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/zpyt0125.JPG




Правих тестово снимки серийни и после като празних с картов четец на компа ми даде 37Мb/s скорост на прехвърляне; Имам и по-старата SanDisk 16GB ExtremePro @45mb/s UHS-1, но с нея каквото и да съм прехвърлял до 21-23Mb/s е постигал трансфер към компа със същия картов четец, (който имам от комплект с една по-стара SanDisk 8Gb ExtremeIII 20Mb/s )

Отговори на това съобщение
 Re: PRO SDHC Карти
Автор: tziko   
Дата:   08-03-12 13:22

6fps x 21mb = 126mb/s яката работа[cool]

според мен си иска карта 95mb/s пък с колко ще пише по нея...
Въпроса е, че така най-бавно ще се пълни буфера, после като излезе Д9000(евентуално) ще си ползваш картата пълноценно, ако картата въобще поддържа такива скорости каквито пишат.

едит:
А като се снима NEF+JPG нали може нефа на едната карта, жпега на другата, така ще се ускори процеса според мен(ако и двете карти са бързи).



Публикацията е редактирана (08-03-12 13:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »