Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за студио
Автор: Anelia_f   
Дата:   04-03-12 22:46

Здравейте, търся съвет за помещение за фото студио. Намерих си подходящо място за студио 70 кв/м с таван 2,70м. Моля кажете ми какви трудности ще ми създаде тази височина на тавана. Може ли да се направи компромис с тази височин и каква височина е най-подходяща за студио.
Смятам да снимам хора в цял ръст.
Благодаря предварително и моля не спамете в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: sokola   
Дата:   04-03-12 23:01

виж тук

http://www.dynaphos.com/resource.php?pg=2&id=42

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: ivaivalito   
Дата:   04-03-12 23:05

Здравей

Незнам дали ще снимаш любителски или професионално в момента и аз си правя студио в вапартамент от 2 стаи като тавана е 2,5 а едната стая е 30 кв. Трудности би могла да имаш след време с някои по сложни светлинни схеми .Като малък съм влизал в няколко студиа в Бургас всичките бяха супер малки и ниски направо кутийки а взимаха пари за фотосесии .Въпросите които стояха пред мен бяха какъв да е цвета сив черен или бял направих всичко бяло както и смятам да сложа светъл ламинат .Според мен 70кв е перфектно за студио .Сега всички ще почнат да казват как трябва да търсиш друго помещение защото 2,70 е ниско важното е желанието и резултатите няма да закъснеят .Моето дори не е права профрма както трябва да е а стаята е начупена /какво да се прави ново строителство / .
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: Anelia_f   
Дата:   05-03-12 10:46

Ivaivalito, мерси за коментара.
Някой може ли да каже какви трудности други може да има по-ниския таван освен релсовата система.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: iasen2   
Дата:   05-03-12 11:01

при ниския таван почва да влиза в кадър фоновата система, особено ако модела(моделката) е по висока


всички светлинни източници трябва да са насочени иначе всичко се отразява и става боза

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: Lighter   
Дата:   05-03-12 12:40

Три са най-често срещаните грешки при правенето на снимачно студио:
1. Нисък таван - последствието, е че не може да се постигне горно осветление особено при цял ръст. Оптимален вариант според мен - 4,5м и то без релсова система. Всичко останало е компромис, а всичко под 3м е мъка...
2. Стените биват боядисвани в бяло или още по-лошо в някакъв друг светъл тон. В резултат не може да се направи контраст повече от две бленди и снимката се тонира в съответния цвят.
3. Подът също се прави светъл на цвят. Отразената светлина от него е много и отново има проблем с контраста, а ако е боядисан в някакъв не неутрален цвят, цялата снимка се оцветява в него...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: iasen2   
Дата:   05-03-12 12:42

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: cicomanco   
Дата:   05-03-12 12:48

Имаш Л.С.![smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: GenaDP   
Дата:   05-03-12 13:24

Смятам да снимам хора в цял ръст.

Покажи какъв искаш да е крайният резултат. Ако е за каталози на облекла или за сток - височината ти е напълно достатъчна.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: Canon   
Дата:   05-03-12 15:51

Дали светлото боядисване е грешка или е предимство, зависи основно от търсената светлинна схема и наличните модификатори, панели / пердета /отражатели и гобо елементи.
Една бяло боядисана стена може частично да замести бокс 2 х 3м.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: caracol.bs   
Дата:   05-03-12 16:37

Lighter...
Без да се заяждам от сайта ти твоето студио колко е високо според мен е не повече от 3-3.5 а пода мокет или балатум е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: n1x0n   
Дата:   05-03-12 17:43

Три са най-често срещаните грешки при правенето на снимачно студио:
...
2. Стените биват боядисвани в бяло или още по-лошо в някакъв друг светъл тон.


Тази "грешка" е някаква странна българска приумица, на която в нормалните държави не робува никой.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за студио
Автор: tzl   
Дата:   05-03-12 17:51

От моя гледна точка най-срещаната грешка е да се смята, че може да се снима на всякакъв фон във всякакво помещение. Примерно за бял фон си трябва дължина на помещението, а не обща квадратура. Таванът не е нисък. Това, че са бели стени и тавани, не пречи, защото винаги може да се сложи черен рефлектор около модела. По-добре е дълго помещение с правоъгълна форма, отколкото близо до квадратна за портрети.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »