Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 mamiya 645 Super проблем
Автор: IChertov   
Дата:   01-03-12 23:43

Взех една мамия 645 с power drive модул, който уж навива затвора и съответно филма. камерата отдавна не е била ползвана и явно нещо не е баш наред, батериите в модула, които са 6 на брой бяха леко протекли, оправих това и изчистих лайната от контактите.
сега като пусна камерата и като дам на Start позиция копчето и не иска да навие затвора за да направи кадър.
Като махнах този пауър драйв модул или уайндър, не знам кво, успяхме с доста мъки да навием затвора веднъж-два пъти, след това снима. закачих пак тая тъпотия и се пробвах с нея да навия, обаче не иска до край да зареди и се налага няколко пъти да я бутна към Start за да зареди напълно апарата в режим да заснеме нещо.
Ако някой има няква 645 потрошена или неработеща или има идея по въпроса да даде акъл.
търся й манивелка, ръчка, навивачка, или там както се вика

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: turntablism   
Дата:   02-03-12 09:48

Не го мъчете тоя затвор да го навивате, че после няма да иска и да се зареди.

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: s_l   
Дата:   02-03-12 10:27

а самия power winder върти ли когато не е закачен към камерата? Как завъртяхте камерата, без лост, и ако е имало лост, какво усилие употребихте?

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: IChertov   
Дата:   02-03-12 14:36

почти съм убеден че ако уайндъра е откачен не върти.
затвора по някакъв странен начин на ръка го завъртяхме два три пъти и след това с уайндъра на няколко пъти стана.

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: IChertov   
Дата:   03-03-12 13:26

Значи, уайндъра не върти, когато е изваден от камерата.
Положението е следното, затвора работи на 1/60-та, когато апарата е сложен в този режим (до бутона на спусъка на самото тяло има една ръчка, която има три режима, червения е за батерията на тялото, белия е за нормално снимане, а жълтия е когато е механичен режим, демек да снима на 1/60-та и да си навиваш филма на ръка с манивелката). ТА, когато е на жълтото квадратче, грипа/пауър уайндъра, успява да зареди затвора след като е щракнала камерата. Съответно той работи, частично.
Когато сложа апарата на червеното квадратче, което е за проверка на батерията на тялото и цъкна бутона battery check, червения диод не свети, индикация, че батерията не бачка. Тялото се захранва от батерия 4LR44, която е нова. Когато уайндъра е On и гледам през визьора, всичко работи, светят скоростите и режима на мерене, на камерата. Това се захранва от батерията на камерата.
Иначе, когато оставя апарата в режим на нормално снимане и се опитам да освободя спусъка с бутона на грипа, не става.
Дайте някакъв съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: n1x0n   
Дата:   03-03-12 14:30

Носи го в сервиз, лично на мен ми прилича на проблем с електрониката в камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: princess_lia   
Дата:   03-03-12 15:05

Иванчо, защо просто ен я разкараш и да си вземеш апарат без електроника в него :)

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: IChertov   
Дата:   03-03-12 15:30

взех го да го поразцъкам малко, не е мой. а пък алтернативния вариант е да намеря манивелка за камерата

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: IChertov   
Дата:   03-03-12 15:38

а някъв друг сервиз освен Наско от дондуков има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: IChertov   
Дата:   04-03-12 13:09

май нема а?

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: pefoto01   
Дата:   04-03-12 13:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: IChertov   
Дата:   04-03-12 13:56

имаше, верно един сервиз на аксаков, ама нещо не съм сигурен че и там беше много цветно [smilie25] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: tchani   
Дата:   05-03-12 17:42

Имам подобна само с добавка PRO, но ми се струва че бъркаш батерията. Доколкото си спомням моята работи с 2CR5 Lithium за пренавиването.

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: IChertov   
Дата:   06-03-12 10:50

tchani написа:

> Имам подобна само с добавка PRO, но
> ми се струва че бъркаш батерията.
> Доколкото си спомням моята работи
> с 2CR5 Lithium за пренавиването.


Ти си с такава в грипа. Да различни са на Pro и на Super.

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: dreamer   
Дата:   07-03-12 00:39

Пробвай с нови батерии или поне се увери, че са заредени добре. Може просто батериите които си сложил в грипа да не са ок. Потърси в нета упътване за Power Drive Grip WG 401.



Публикацията е редактирана (07-03-12 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: IChertov   
Дата:   07-03-12 21:30

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: fotorafi   
Дата:   08-03-12 10:00

Иди при Наско, преди месец видях на масата му един разглобен подобен апарат.. който после "запя" като нов.Имам за този модел разни резервни части,ако имаш нужда обади ми се.0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: mamiya 645 Super проблем
Автор: IChertov   
Дата:   11-03-12 20:28

ще отида, дано се справи този път, че ако не стане, ще ги разглабям сам вече

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »