Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте апарат - SLR
Автор: Loferd   
Дата:   29-02-12 10:30

Здравейте,

Моля ви за съвет отностно решението ми да си взема фотоапарат. Тепърва навлизам в дебрите на фотографията,тъй че предпочитам да започна с нещо,което би ми дало добър старт. Имам заделени около 700лв. След усилено проучване, смея да твърдя че се обърках, поради това реших да пиша тук.

Благодаря ви предварително.

Teddy,

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: satyno   
Дата:   29-02-12 10:43

Нали снимаш с 450Д? А и не навлизаш тепърва в "дебрите на фотографията". Прецени дали ти липсват конкретни обективи, това ще е съветът от повечето хора...


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: ilcoin   
Дата:   29-02-12 10:47

Ако имаш интерес към техника втора употреба, в базара има доста добри предложения за тела + обектив(и). Питай конкретно, ако се затрудняваш в избора.

Ако не искаш 2-ра употреба или ДСЛР, теоретично всеки един апарат с напълно-ръчни настройки би ти ударил едно рамо за скока в дълбокото.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: Loferd   
Дата:   29-02-12 12:11

Можеш ли да ми дадеш конкретни предложения? Всъщност един мой познат продава Olimpys E500 Еvolt + два обектива,8гб карта памет за 700лв. Въпросът ми е дали е разумно да взимам техника втора ръка? Точно затова бих искала да знам имена на нови модели,които се вместват в тая цена и които евентуално биха ми вършили работа.

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: io_bs   
Дата:   29-02-12 13:20

Предполагам, че нещо от рода на D3100 или 1100D с китови обективи (18-55мм) ще се намират за тези пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: ilcoin   
Дата:   29-02-12 14:21

Не следя Олимпус пазарът, така че не мога да кажа за цената нищо. Според мене е височка.

Иначе, като апарат за учене става. Доста е старо тялото, имай предвид. Тук например се продава подобен апарат (клас и години), за по-малко пари. Погледни в базара какво има.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: batonga   
Дата:   29-02-12 14:43

По принцип SLR е лентово тяло, но ако става дума за дигитално, моето предложение е https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=482690&t=482690&phorum_uriauth=


Огромен избор от евтини АФ обективи. Стабилизация в тялото. С останалите пари може да се вземат още 1-2 обектива примерно. Идеално за старт [beer] (не познавам продавача ама му направих голяма промоция [smilie18] )

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: satyno   
Дата:   29-02-12 15:16

Снимките в профила на питащата са правени с 450Д, може би със същата техника, която се продава тук. Апаратите, за които се сещам, на ниска цена и с по-добра картинка от 450Д са Пентакс К-р, Никон Д3100, 1100D. Предложените горе модели според мен са по зле от Канона.



Публикацията е редактирана (29-02-12 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: Loferd   
Дата:   29-02-12 15:44

Spored vas mejdy Canon 350D i Olympus E500 Evolt koi pecheli?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: Loferd   
Дата:   29-02-12 15:45

Hora,

Aparatat, Canon 450D e na moi priqtel :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: S.Paskalev   
Дата:   29-02-12 16:32

За 700 лв. много ще се минеш за Оли Е-500. Горе- долу, за такива пари може да се намери Е-520, който е доста по- нов, въпреки, че не е първа младост.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: bluebird81   
Дата:   29-02-12 21:19

Това е само мое мнение, но ако ще скачаш в дълбокото, т.е. смяташ да се занимаваш сериозно с фотография, по-добре бягай от Олимпус. По-добре се ориентирай към Никон или Канон, по-нататък ще разбереш защо (да ти подскажа ли - заради обективите) [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте апарат - SLR
Автор: S.Paskalev   
Дата:   29-02-12 21:26

То, пък, на КаНикон хубавите обективи са много по- евтини. [smilie18]
Хубаво и евтино нема, но поради по- голямото предлагане избора става логичен: Канон- Никон. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »