Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Завъртане на портретни снимки в HyperUtility 3
Автор: krist   
Дата:   28-02-12 19:47

Имам определено количество снимки, снимани всички вертикално, само че Фуджито ги е записало в апарата така, че са хоризонтални, и ако не ги отвориш с вюър, който ги завърта автоматично по информацията от exif-a, се виждат хоризонтални. Имам роу-файлове и реших да ги конвертирам още веднъж, хем малко да засиля още контраста и остротата, и също - да ги завъртя да са вертикални. Хубаво, ама с бутоните в HyperUtility както и да ги завъртя, после така излизат в jpeg, но само ако ги сложа точно както искам - вертикално и с главата нагоре, после пак си излизат хоризонтални, ако вюърът не поддържа ориентация по екзифа[smilie10] Не искам да ги завъртам чак след като съм ги конвертирал до jpeg щото, въпреки че визуално не се губи информация, фуджи-конверторът успява да направи изключително малки jpeg-файлове, докато после при завъртането с acdsee, стават двойно по-големи, а и на теория има и загуба на качество.. Ся, едно решение е да конвертирам първо до TIFF, после да ги завъртя, и тогава да ги конвертирам до jpeg, но това първо ще отнеме много време, тъй като имам доста снимки, а освен това, пак jpeg-зите ще станат големи, щото няма да са конвертирани с фуджи конвертора..
Гледах в менютата - в Edit > Preferences > Image View има три режима за завъртане, но те май само за вюъра пак важат и който и от тях да ползвам, след конвертиране jpeg-ът пак е хоризонтален[smilie10]
Някой да се сеща нещо, което пропускам, или просто тоя фуджи-конвертор за пореден път ще ме удиви с тъпотията си?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Завъртане на портретни снимки в HyperUtility 3
Автор: didesignbg   
Дата:   29-02-12 08:49

Ясно си описал ситуацията и възможните изходи. Това е. Мога да те посъветвам две неща. Вюър, който не поддържа Lossless rotation не си заслужава. И на първо място стига се тормози с това HU.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »