Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Sigma DP1M DP2M DP3M компактна хипербруталия
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-12 09:16

Сигма анонсираха реиновираната DP серия с моделите DP1M и DP2M. Очаквайте извънземна оптика и матрицата от SD1.

На всички с PEN/NEX/FUJI X/Nikon 1/Canon Gx/Panasonic GF и GH/Ricoh и т.н. пожелавам МНОГО ВИ ЗДРАВЕ [smilie18]

http://www.dpreview.com/news/2012/02/08/Sigma_DP1M_DP2M_Merrill_Cameras



Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: sauron69   
Дата:   08-02-12 09:20

Ако не го бавят много и сложат разумна цена [smilie24]
Ама и за двете имам известни съмнения [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-12 09:24

Флоритно стъкло, обективите са изцяло нови 19mm/2.8 и 30mm/2.8

Леле, като се сетя на DP2x обективчето каква е къртачка, представям си новите какво ще са [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: simbon4o   
Дата:   08-02-12 09:26

Няма ли едно такова с байонет да пуснат и дасе приключва с тази агония?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: didesignbg   
Дата:   08-02-12 09:30

пуснаха, виж темата за сд1 в съседство, изглежда от големият обем се надяват да смъкнат цената на сензора.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-12 09:31

Хубаво е това, означава, че Foveon може да има бъдеще. Бъдеще за Foveon означава фул-фрейм. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: джъмбо   
Дата:   08-02-12 09:43

честито

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-12 09:46

Е то май пак аз и още двама-трима ще си го купим, ама все пак [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: джъмбо   
Дата:   08-02-12 09:54

зависи от цената

имам си добри спомени от дп1 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-12 10:12

Защо ти е трета компактна система? :)

Якото е, че новите апарати имат ръчен фокус отпред на обектива, а не с врътка на задния панел като при старите модели. Мале, що няма визьорче това нещо. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: mugen   
Дата:   08-02-12 10:13

Интересното е, че точно същите обективи обявиха и за NEX преди време - 19/2.8 и 30/2.8 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: didesignbg   
Дата:   08-02-12 10:20

Новината е добра за сигма, но вече има достатъчно, достатъчно качествени малки апарати. Не виждам голям смисъл от топ сензор в малко тяло. Надали ще са много пейзажистите дето снимат без подготовка и искат макс качество от сапунера. Просто баланса е малко погрешен, за подобен вид апарат, може би сензор с по-компромисна резолюция, но с високо исо. Не казвам че ще е лош апарат, по-скоро малко объркан, построен от наличните ресурси, а не мислен от чертожната маса. В този ред на мисли, малко като пентакс к01.
И щях да забравя, ако мислят да го пуснат на 1200 долара [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-12 10:21

В описанието на обективите отделно не пише да има флоритно стъкло, докато в описанието на апаратите пише, че има такова добавено (всъщност FLD, не точно флорит). Ама ако са същите обективите - телецентрична оптика, линейни моторчета, 46мм филтри (от старите DP-та). Мммммм [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: джъмбо   
Дата:   08-02-12 10:24

махнали са вградената светкавица [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: pvlgeorgiev   
Дата:   08-02-12 10:26

Ми няма визьорче щото не се казва Olympus OM-D E-M5...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: ivjordan   
Дата:   08-02-12 10:26

За нищо не става това, няма визьор (справка - темата за Пентакс).[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: didesignbg   
Дата:   08-02-12 10:29

можеше и по-зле да е, да няма огледало, а да оставят дупката, справка пак темата за пентакс [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-12 10:38

Голям праз като няма вградена светкавица, и без това за нищо не стават... Аз имам DG-140 [smilie5] Ако ненадейно работи и с DG-610 и може да праскаш команден режим... сещай се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: jorro_z   
Дата:   08-02-12 11:39

Автор: didesignbg
Дата: 08-02-12 10:29

можеше и по-зле да е, да няма огледало, а да оставят дупката, справка пак темата за пентакс

-----------------
А може и съвсем умишлено да са оставили дупката [smilie18]

Справка тук: http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/510/376/html/32.jpg.html

(половината обектив е ЗАД байонета) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: benchy   
Дата:   08-02-12 12:14

И двете апаратчета са брутално яки. В това спор няма. Струва ми се, че компактността е леко пострадала в сравнение с DP1x и DP2x, но това не е беда. Единствената ГОЛЯМА и притеснителна въпросителна е цената...??? Опасявам се, че реалността там ще е наистина хипер-брутална, което означава, че ще е по-добре да отворим същата тема пак, но след 2-3-4 години... поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-12 12:21

Аз лично очаквам нещо от рода на 1200-1500 лв. Звучи добре на фона на обектива и тяло от рода на NEX-5n, например. Да не забравяме, че обективът най-вероятно ще е някаква къртачка. Канон обявиха тези дни 24 и 28 /2,8 на около 800 долара, тъй че...

Въпросът е дали ще се появят скоро. Предполагам, че първите три месеца цената ще е завишена.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: джъмбо   
Дата:   08-02-12 12:27

тез цени няма да ми харесат нещо за камера с несменяем [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: krist   
Дата:   08-02-12 12:30

добра новина, да видим наистина и цената

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: tochnia   
Дата:   08-02-12 12:31

По интересното е че свалят цената на SD1 на 2300$:

Sigma's new CEO, Kazuto Yamaki has announced the re-branding and re-pricing of the company's flagship camera. The SD1 DSLR will now be know as the SD1 Merrill, in honor of the Dick Merrill, inventor of the Foveon sensor technology on which it is based. The price will also be revised, falling to what should be a street price of around $2,299, which Yamaki attributes to work conducted to reduce production costs of the sensor. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1M DP2M компактна хипербруталия
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-12 12:36

Има го в другата тема за намаляването на цената, плюс ваучер за 400`000 йени в продукти.

Джъмбо - и Fuji X-100 е с несменяем обектив, но е страхотен апарат. И старите DP-та бяха така. Аз лично се надявам някой ден да пуснат със сменяема оптика, но сигурно ще е за сметка на компактността, макар и малко. Но и сега мъкна два фотоапарата, предпочитам да мъкна един апарат и два обектива.

Предполагам, че като качество на изображението, DP-M-ките ще убиват всичко компактно. Може би само NEX-7 да има шанс заради мегапикселите и динамиката, но там оптиката е кофти и няма тази емоционалност, която я има във Foveon-ското изображение.

Баси, как се надъхах. Не бях снимал няколко месеца, а сега съм нетърпелив вече.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »