Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: gmg571208   
Дата:   24-12-11 16:11

Много интересно ми стана когато (неочаквано) открих, че СОНИ а77 управлява новата светкавица Сони 43 в режим "Red Eye Reduction" . До сега такова нещо беше напълно невъзможно. Оказа се, че и сега след като се постави светкавицата (даже и с изключено захранване) тялото (нали е най-умното на пазара [smilie25] ) разбира това и ограничава избор на този режим. Ако обаче този режим е избран преди поставянето на светкавицата - той се изпълнява и от външната светкавица! Наистина много рядко се случва да се появи подобен проблем с външна светкавица, още повече, че Сони промениха и протокола за управление на външна светкавица, като скъсиха и времето между "прифлаша" и основното святкане. Нямам представа как е решен този проблем при "великите" и затова пускам тук такава тема - да понаучим "това-онова" от ... "който трябва"


Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-11 16:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: gmg571208   
Дата:   24-12-11 16:36

Аз затова и пуснах тази тема - за да разберат и останалите, че някой само чака да види надписа СОНИ и да започне да "плюе". Много ясно съм написал - функцията "подтискане на ефекта на червените очи" е нещо съвсем естествено за всички модели СОНИ [smilie3] , но се изпълняваше (до сега) само от вградената свткавица. Когато се постави външна тази функция е неизползваема и недостъпна за управление. Но се оказа (за сега със сигурност при а33, а55 и а77), че с новата светкавица СОНИ 43 тази функция се изпълнява и от външната светкавица - изпраща поредица святкания, които би трябвало да решат проблема преди основното святкане. Наистина такъв ефект с външна светкавица може да се появи мнго рядко - на по-големи дистанции само. Най-вероятно понеже 43-ката е по-ниска (което е невероятен плюс) и е възможно и на по-малка дистанция да се появи този ефект - затова са я разрешили тази функция. Инъче това е най-добрата светкавица, която СОНИ са произвеждали досега. (Но си заслужава да се "поплюе" във ФФ - нали тук са великите специалисти[smilie18] ).


Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-11 16:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: GenaDP   
Дата:   24-12-11 17:29

ако преди това е пуснато за вградената светкавица и ако сложиш след това външната, можело да работи и на външната

Че що това да е проблем? Като не искаш външната да ти пуска Red Eye Reduction - изключи си го, като я слагаш.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-11 17:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: gmg571208   
Дата:   24-12-11 21:31

Чудя се защо тази марка (СОНИ) събужда толкова ненавист ... [smilie11] . Как пък Евгени ти не се досети за какво става дума? Имал си а700 ... Веднага бъгове и "ужаси" ти се привиждат!


Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-11 21:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-11 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: asahi   
Дата:   24-12-11 22:00

Някой ще обясни ли кому е нужна тази функция при отдалечена светкавица? Те червните очички сами си изчезват като отдалечиш светкавицата от тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: gmg571208   
Дата:   24-12-11 22:07

Значи, ако нещо не е ясно - прочети го втори път! Ни виждам кое е толкова чудно - написъл съм, че тялото СОНИ а77 управлява външна светкавица в режим, кйото никога до сега не е използван от СОНИ. Ако искаш да бъдеш полезен с мнение и не познаваш системата - подготви се и тогава давай оценки.На мен, когато много ми се иска да дам мнение и не разбирам нещо, първо питам автора на л.с [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: gmg571208   
Дата:   24-12-11 22:14

Да наистина червени очички вече няма, но новата светкавица на СОНИ е по-ниска и на около 6-8м. е възможно да се получи този ефект. При другите светкавици това може да се случи на 10-15 м. с телеобектив при някое специално положение, но го е имало. Въпросът не е как да се преодолее този ефект - просто до сега СОНИ не използваше такъв режим с външна светкавица. Оказа се, че става и при а33 и а55 с новата светкавица. Това е интересно, още повече, че не е посочено в инструкциите нито на светкавицата нито на фотоапаратите.


Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-11 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: gmg571208   
Дата:   24-12-11 22:28

Отново се изказваш неподготвен! [smile] (Но това е нещо обикновено [smilie3] за .... теб)
Весела Коледа[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-11 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: klez   
Дата:   24-12-11 23:31

абе gmg я обясни що се получава тоя ефект червени очи :) и на какъв принцип работи "Red Eye Reduction" за непросветените.
П.С. Абе някой изобщо снима ли с външна светкавица поставена на тялото насочена директно към обекта (О_о)
аз или с чадърче или с рефлектори, или отразявам в тавана, или я държа настрани със синхронизатора.
Освен ако не търся ефект/визия тип "Сапунерка"
Та какво е туй Red Eye Reduction и червени очи... някога 2003-та сапунерката ми имаше такива неща ;).

П.С.2 Абе и аз да си кажа не можах точно да те разбера какъв ти е проблема.. нещо че тялото ти не разпознавало ефекта червени очи на светкавицата ама ако го настроиш преди да си я закачил и си оставал активен ама като я спреш се губела настройката...



Публикацията е редактирана (24-12-11 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: asahi   
Дата:   24-12-11 23:59

Аз проблем не видях. Смисъл също.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-12-11 15:49

Човекът проблем няма. Просто сподели впечатление. Смисъл аз видях. А и кво има толкоз за разбиране- една тема, в която няма никон, няма проблем,няма кофти авто-фокус,няма калибриране, няма отлепени гуми. Може би заради това е трудна за разбиране[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: CyberGene   
Дата:   25-12-11 16:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-12-11 16:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-12-11 19:31

Весела ханука[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   25-12-11 20:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-12-11 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-12-11 21:41

ъъъъъъ ами аз си купих радио тригери и цялата дискусия за външни автоматични светкавици и при това с мигане за червени очи....малко странно....

не че не става ама на мен последната годфина борбата ми с некса е как да му избия от главата всичкото мислене относно светкавицата. Светкавицата аз я мисля, апарата трябва да снима....от много пиртеснения по светкавицата току не му останал ресурс за снимки [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Между другото НЕКС-7 е много готин щото е тъп и има обикновено гнездо за малоумни светкавици. Ако имаше такъв адаптер за 5-ците щеше да е супер просто....хем малко компактно хем може и визьорче допълнително ако искаш...абе кеф ама няма....

Отговори на това съобщение
 Re: "Red Eye Reduction" - с външна светкавица при СОНИ!?
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-12-11 00:10

ми на мен досега с външна светкавица не са ми се получавали 'червени' очи ма нали а77 е най умния сичко може да се очаква [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »