Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Счупи се :( ами сега??
Автор: polq_sl   
Дата:   20-12-11 23:34

Някой може ли да ме посъветва къде могат да ми сменят пластмасова част със счупената резба [smilie11]

http://195.149.248.189:8080/2011-12-20/6ee7c2db970c5dbff12db11fe4196248_120x90.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: polq_sl   
Дата:   20-12-11 23:37

Ето я и снимката..
DSC00278 copy

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: pefoto01   
Дата:   20-12-11 23:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: asahi   
Дата:   21-12-11 00:34

Кой е този готин обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: neuromancer   
Дата:   21-12-11 01:13

Имам неприятното усещане, че смяната ще ти струва почти колкото нов обектив.
Това е Канон, значи имаш 2 избора - Зентекс (потребител Zentex във форума) и ПАН Сервиз. Първия е по-добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   21-12-11 02:30

Като гледам това е Канонски китак?
Вариант 1 - около 70 лв ремонт в сервиз;
Вариант 2 - поръчваш за 10-тина лв нов байонет от ebay и го сменяш за 10-20-30 мин;
клипчета "как?" - в youtube

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: alsash   
Дата:   21-12-11 09:39

то там си пише де.....в Малайзия....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: asahi   
Дата:   21-12-11 09:58

Да си призная - за първи път виждам така счупен байонет. Вложено е старание [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: didesignbg   
Дата:   21-12-11 10:07

asahi, аз като преживял, те уверявам, че въобще не е нужно да вложиш старание. Пластмасовите байонети на К и Н се трошат като солети, особено с по-тежко тяло.
Поправката не е сложна, и не чак толкова скъпа. Вариантите са ги казали, или сервиз, или муш от тук, муш от там, байонетчето смених си сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: asahi   
Дата:   21-12-11 10:08

Има рима [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: next_time   
Дата:   21-12-11 10:10

Според мен не е вложено старание а сила.Казали са на някое момче да свали обектива като натисне копчето и завърти.То (здравото момче) е натиснало копчето от което се снима и е завъртяло обектива.Грешката е на човека който не е уточнил кое копче се натиска.
Плаша се какви ли биха били щетите ако на апарата беше сложен обектив с метален байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: zlak   
Дата:   21-12-11 10:10

Преди около петнайсетина години счупих по подобен начин байонета на обектив на Минолта. Тогава нямаше ибей и интернет търговия. Закрепих положението с каноконлит [smilie5] . Може да е смешно , но изкарах поне три месеца с него при яка експлоатация.
В случая бих го поправил с такъв на еластична основа за временно ползване , докато дойде оригинален байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: frenchev   
Дата:   21-12-11 11:00

да, преди две седмици един 18-105 го сполетя същата съдба. Много лесно става даже. Ако някой не знае как, може да се обърне към 19 месечния ми син :)

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: polq_sl   
Дата:   21-12-11 11:07

Обектива е ED-S 55-250, намерих някакъв сервиз в нета, едвали е оторизиран но ще отида да видя дали ще ми помогнат.

Всъщност апарата падна от малкия статив.. беше по близо до края на масата и........... дори нямаше никой в стаята, никой не е виновен, просто обектива е тежък, важното е че тялото и обектива работят..

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: mondragon   
Дата:   21-12-11 11:14

"....дори нямаше никой в стаята, никой не е виновен..." - [smilie18] никой не е виновен, само този, който не е преценил, че "просто обектива е тежък" и го е оставил "...по-близо до края на масата и........... "

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: didesignbg   
Дата:   21-12-11 11:38

Айде сега, аз с добре премерен шут съм свалял пентакон сикс с флектогон от дървен гедерейски статив, да си говорим тука за пластмаси някакви [smilie18]

Недей на измислени сервизи, звънни на Зентекс, или защо не на Наско от Дондуков. Не е сложно, но няма смисъл някой да се учи на обектива ти.


Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-12-11 12:23

Още по-силна е мазохистичната наслада да се подхлъзнеш и паднеш по очи на камъни в планината, като в същото време държиш в ръка камерата с монтиран хубав (и скъп) обектив. Най-интересно е чуденето през тези части от секундата, докато падаш, дали да хвърлиш камерата, или да се приземиш върху нея...[smilie18]



Публикацията е редактирана (21-12-11 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: mugen   
Дата:   21-12-11 14:59

май е това [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: sirteo   
Дата:   21-12-11 16:36

За първи път виждам обектив с пластмасов байонет... луда работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: riddick   
Дата:   21-12-11 16:49

sirteo, това си е масова практика от 2-3 години за комплектите с китаците.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   21-12-11 17:14

2-3 години?
Виждал съм пластмасов байонет на обектив, произведен през първата половина на 90-те :)



Публикацията е редактирана (21-12-11 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: DEKOV   
Дата:   21-12-11 18:11

Ама и Резбата му била счупена , да се надяваме че не е, че при падане и двете могат да се счупят.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: aldygreen   
Дата:   21-12-11 18:16

Ако байонетът беше метален, при едно добро падане можеше да пострада сериозно и самият апарат и обективът. Сега "ушите" на байонета отнесоха юка.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   21-12-11 19:31

Преди месец ми се наложи да сменям;
Ако не се счупи байонета - обектива заминаваше!

Отговори на това съобщение
 Re: Счупи се :( ами сега??
Автор: riddick   
Дата:   21-12-11 20:14

Добре, след като на всички е ясно какво имам предвид, нужно ли е да си задаваме такива въпроси? Масовата практика с пластмасовите байонети е от скоро. Извинете, че през близката 1990-та съм бил в 1-ви клас.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »