Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на Фотоапарат
Автор: mutkouuuu   
Дата:   30-11-11 17:35

Здравейте! Искам да получ компетентно мнение ако е възможно за 2 фотоапарата между покупката на които се колебая. Единият е Olympus SZ-20 http://www.olympus.bg/consumer/29_digital-camera_sz-20_24297.htm ............ а другият Sony DSC-WX7 http://www.sony.bg/product/dsc-w-series/dsc-wx7/tab/productbenefits ..... Благодаря предварително! Приемам и предложения за други модели и марки за до 400лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: bordon   
Дата:   30-11-11 19:36

Добре дошъл във ФФ :-)

В този ценови клас каквото и да вземеш, ще бъде едно и също като качество и краен резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: ikobek   
Дата:   30-11-11 19:44

Напълно съм съгласен! Но предпочитам Сонито! :)bordon написа:

> Добре дошъл във ФФ :-)
>
> В този ценови клас каквото и да
> вземеш, ще бъде едно и също като
> качество и краен резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: tvk75   
Дата:   30-11-11 21:12

Olympus е верния избор,Сони не правеха ли уолкмени ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   30-11-11 21:29

Това с уокмените (без "л") беше отдавна. Вече са дъщерно предприятие на НИКОН за производство на матрици за ДСЛР...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: mboy   
Дата:   30-11-11 21:45

имам добър опит с SONY

вторият ми беше от същата серия WX-1

зимай SONY! снимките са добри, а за HD видеото са ме питали поне 50 човека, с какво съм снимал! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: mutkouuuu   
Дата:   01-12-11 01:43

Ясно, но иначе олимпуса ми изглежда доста по внушителен и вдъхващ доверие. По принцип с апарата ще се снима повече на тъмно и е много важно да има силна светкавица, а като гледам тази на олимпуса е много по голяма от на сонито, и тази програма Beauty Mode в олимпуса също ме грабна.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: Svetlio70   
Дата:   01-12-11 08:55

Нито един от горните няма да ти свърши работа за това което искаш.За нощни снимки (както казваш на тъмно) си иска добра техника - тяло,обектив,светкавица,статив иначе ще се разочароваш.Или поне търси нещо с голяма матрица за да плющиш на по-високо исо от 80-100 (ако има и роу още по-добре) защото иначе ужаса ще е пълен,ама за този бюджет........[smilie8]

Това дърво Олимпуса гледай какви ги вади http://img.photographyblog.com/reviews/olympus_sz_20/sample_images/olympus_sz_20_01.jpg


Ето нещо за теб дето няма нищо общо с по-горния освен марката Olympus E-PL1 Pen
В този форум има доста писано за модела.



Публикацията е редактирана (01-12-11 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   01-12-11 21:21

Миткоууу, слушай профиттата!!! Похарчи си месечната заплата, ама преди това, виж снимката на цветето в профила ми. Не е шедьовър, но е снимана ей така, "на прима виста", с апарат за 150 лв. - Canon A590 is, в абсолютна тъмница...Става, ама си е "боза", нищо особено...

Ако става дума за избор между двата, аз съм за СОНИ-то!

Ако, обаче, мислиш за сериозни снимки при лошо или почти никакво осветление...прочети още веднъж написаното от Svetlio70...И умножи бюджета поне по 5 (пет)...


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: hartt   
Дата:   01-12-11 22:36

Всъщност профита не са се изказвали и няма да се изкажат за сравнение между два компакта, камоли за снимка на тъмно със светкавица. И никой , сигурно, няма дя се изкаже от опит с двата фотоапарата. Търсене по сайтовете, ако има късмет да се намерят снимки за сравнение и отзиви. Иначе Svetlio 70 си е прав от една страна /за качество/ и не е прав от друга, доколкото този модел светкавицата не му е силна страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: Svetlio70   
Дата:   02-12-11 18:21

Ее зависи кой какво качество търси,за един доброто е лошо за друг.
Аз само предлагам.
Но Olympus E-PL1 Pen е несравним с по-горните цитирани в темата а е на цената на супер-зуум сапунер....и то от по-евтините.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   02-12-11 18:33


Какви тестове, какви сравнения... Всички апарати в този ценови клас снимат еднакво.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: Svetlio70   
Дата:   02-12-11 18:48

798099 ако ще си плющи ей така за спомена - рожден ден,купонче,родата на плажа....за семейния албум не е нужно да умножава дори по 0,5 - апарата си има вградената светкавица и китов обектив,е зуума ще му е малко ама пълно щастие няма,с другия ще има по-голям зуум ама качеството ще е !?!? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: alsash   
Дата:   02-12-11 18:51

нито едното...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   02-12-11 21:05

Абе Светльо!!! Човекът иска "компетентно мнение". Ти му го даде, що сега се отмяташ, Ъ???[beer]

Апропо, разгледай съседните две рубрики в този форум. Има още две такива "питания" и все от хора, регистрирани вчера или онзиден. Не съм параноик, но надушвам нещо гнило...

Едното:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1396949&t=1396949&phorum_uriauth=



и другото:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1396808&t=1396808&phorum_uriauth=


Хайде, приятно забавление!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: Svetlio70   
Дата:   02-12-11 21:22

798099 аа не си разбрал,хич не се отмятам даже [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   03-12-11 09:48

Хубавото е, че разбираш от майтап![smilie24] Щото бая народ е лишен от това чуПство!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: Svetlio70   
Дата:   03-12-11 10:12

Знаеш ли какво забравихме,малий....да го пратиме в базара бе само в тая тема не е споменат [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   03-12-11 13:24

Не става (от моя страна). Пуснал съм за продажба нещо и ще ме обвинят в насочваща реклама...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »