Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon PowerShot SX10 IS
Автор: Бъкличарова   
Дата:   23-11-11 10:58

Здравейте! Като любител непрофесионалист съм се спряла на тази оферта. Как ви се струва като цена и характеристики, като се има предвид пак казвам, че е за снимки, малко по-качествени от тези на сапунерките. Имам резерви относно това, че не разбирам дотам от фотоапарати, че да разбера ако има някакви вътрешни дефекти по време на пробата. А и нямам познати , които да разбират от тези неща, които евентуално да ме придружат. Какво е вашето мнение по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS
Автор: Бъкличарова   
Дата:   23-11-11 11:00

Забравих линка към офертата: http://prodavalnik.com/prodavam-fotoaparat-canon-powershot-sx10-is-i3005531

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS
Автор: Suggs   
Дата:   23-11-11 11:56

Добро е.
С някои дребни забележки - ползва 4хАА батерии, най-широкото му е 28 мм, няма RAW.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS
Автор: Lambov   
Дата:   23-11-11 13:50

Мисля че горния коментар е малко неуместен. На тази цена кой апарат снима в RAW. 28 мм ама тук говорим за сапунерка все пак.

По темата - имах такъв преди да взема DSLR и бях много доволен. Приличен апарат но мисля че цената е малко височка. 340-350 лева ми се вижда по реално а защо не и малко по ниска, вес пак има SX20 SX 30 а ако не се бъркам излезе и SX40. Това за батериите същи не е болка за умиране. Разгледай го добре преди да го купиш че ми се вижда на снимките че капачката е ударена. Мога и да бъркам. Като цяло отговора на въпроса стрували си е ДА. Има обаче един тънък момент. Когато аз го купувах продавача ми каза - ако сега си купиш този фотоапарат след 1 година ще дойдеш за DSLR, аз му викам - няма страшно нямам намерение да ставам професионалист. След 2 години си купих нов апарата и пак не съм професионалист. При мен малко беше безмислено защото го взех нов и ако бях добавил още малко пари щях да взема това което взех сега, но при теб е втора употреба така че не можеш с малко добавяне на пари да взмеш огледално рефлексен.
Купувай смело но го тествай добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS
Автор: iasen2   
Дата:   23-11-11 14:48

За сведение - повечето DSLR апарати са любителски .
добави малко пари и си вземи канон 1000Д или никон Д3100
Вади в пъти по добра картина

Разгледай в базара на форума какво се продава

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS
Автор: Suggs   
Дата:   23-11-11 15:08

"Автор: Lambov
Дата: 23-11-11 13:50

Мисля че горния коментар е малко неуместен. На тази цена кой апарат снима в RAW. 28 мм ама тук говорим за сапунерка все пак."

Няма нищо неуместно в поста ми. Има апарати от този клас, които снимат и в RAW, и предлагат и по-широк ъгъл. За батериите - няма да споря, въпрос на предпочитание е.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS
Автор: pachok   
Дата:   23-11-11 22:44

И тези могат да снимат в RAW, ама е малко сложно, с едни приложения става. По функционалност са доста по-добри от обикновенните сапунерки, но все пак не могат да се сравняват по качество на изображението с ДСЛР-ите. Преимуществата им са: Оптиката им е стабилизирана, светлосилна и с УСМ мотор. Имат голям зуум, чупещ се (подвижен) дисплей и пълни ръчни настройки. Видеото също е с добро качество. Имал съм 3 апарата от тази серия, която включва S1 IS, S2 IS, S3 IS, S5 IS, SX10 IS, SX20 IS, SX30 IS и SX40 IS. Тъй като първите модели са вече морално остарели бих ти препоръчал SX20 ИС, който е малко по-добър от 10-ката и може да се намери на същата цена като нея. При SX30 качеството на картината е леко влошено, а в SX40 има доста на брой дребни, но важни подобрения, но все още е нов модел и ще ти излезе скъпичак.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS
Автор: radi_nrj   
Дата:   25-11-11 16:17

Играл съм си с тези Пауър шоти и съм доволен от това, което дават. Тъста ми има SX 10 и често се е налагало да го ползвам. Машинката е добра, но аз бих потърсил SX 1IS, който поне на мен малко повече ми харесва заради CMOS сензора и малко по-малкото шум, който дава. На ISO 200 SX 10 шуми колкото SX 1 на 400.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »