Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся подходяща техника
Автор: tonyy   
Дата:   21-11-11 19:45

Здравейте.Снимам от две три години предимно с филмови тела.Проявявам и копирам снимките в моя фотолаборатория.Имам невероятно силно увлечение към черно бялата фотография.Няколко пъти започвам да правя цветно но непрекъснато мисля за черно бялото и единствено в него виждам смисъла на замисъла ми.На последък снимам е една сапунерка и започнаха да ми идват други идеи на главата но възможностите и ме ограничават защото е доста стара като модел.Искам да си взема някое тяло втора ръка от базара но нямам опит с новите системи / с почти никакви/ Симпатизирам на NIKON но бих ползвал всяко изпитано и доказало се тяло .Портретната фотография ми е любима но имам и много снимки с отразяване на събития.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся подходяща техника
Автор: Suggs   
Дата:   21-11-11 20:39

Щом снимаш с филмови тела, цифровите няма да са ти голям проблем.
Ще споделиш ли все пак с какво разполагаш? Може евентуално да си вземеш тяло, което да е съвместимо с обективите ти, или поне част от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся подходяща техника
Автор: borislav_traqnov   
Дата:   21-11-11 21:02

[smile]



Публикацията е редактирана (21-11-11 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся подходяща техника
Автор: tonyy   
Дата:   21-11-11 21:21

Снимам с PENTAX но обективите не мисля че ще намерят много голямо приложение .SIGMA 35-70 3.5-4.5 ,Takumar-A 28mm F2.8,Helios 58/2 44 M,Takumar-A Zoom 1:4 70~200mm Мacro.На К байонет и М42.И други подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся подходяща техника
Автор: Suggs   
Дата:   21-11-11 21:33

Защо да не намерят?... Ти си готов, трябва ти само някое тяло, и преходник към М42.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся подходяща техника
Автор: simbon4o   
Дата:   21-11-11 21:36

Мда пентакс приема всичко, а никон е най-скараната марка с ръчно-фокусни архаични обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся подходяща техника
Автор: jorro_z   
Дата:   21-11-11 21:53

tonyy,

Точно Пентакс е най-обратно съвместимата (до максимално възможната степен) система.

Това, което имаш и ползваш с филмови тела Пентакс, ще работи по абсолютно идентичен начин и с ново цифрово тяло, с една единствена огромна разлика, но не във функционалността, а във визията - новите цифрови тела Пентакс са само с кроп-фактор 1.5

Това означава, че сензора на цифровото тяло е 1.5 пъти по-малък от формата на лайка-филм (36х24 мм), а именно - 24х16 мм приблизително.

Тоест кадър, сниман примерно с твоя А 28/2.8, визуално ще се доближава (но не съвсем) до кадър, какъвто на филм би направил с обектив 43/4.
А кадър с обектив примерно 50/1.7 на цифрово тяло ще дава визия, близка до визията на 75/2.4 на филмово.
(разликата във визията е само в зрителния ъгъл, но не и в перспективата обаче).

Но предполагам това ти е ясно... няма да навлизам в подробности.

Иначе - всеки един твой обектив за филмово тяло, ще работи по идентичен начин. К-обективите си работят по същия начин; А-обективите също; ФА- и ДА- обективите също... с две думи - просто си взимаш едно цифрово тяло и продължаваш да работиш както досега, без никаква разлика в работата... само обективите ти стават 1.5 пъти "по-дълги".

За повече информация, въпроси и съвети, заповядай тук: PENTAX фен клуб - България
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся подходяща техника
Автор: autosvet   
Дата:   21-11-11 22:04

Вземай един Никон Д80/90 + Никор 50/1,8Д + Никор 18-70 като за начало. Всичките ги има втора ръка на доста читави цени. Успех [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »