Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Мотив за положителен вот
Автор: nomadsl   
Дата:   09-11-11 12:22

Две фотографии днес в галерия портрет.

Тази:


https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1314141840_IMG_72645.jpg



И тази:


https://photo-forum.net/static/site_pics/169/e_1320690789_DSC_0673.jpg



Много моля зрителите да коментират своя избор.

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: stardriver   
Дата:   09-11-11 12:25

2рата е по правилата [smilie24]

1вото портрет ли е [smilie11]
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: otto   
Дата:   09-11-11 12:29

Не ми допадат отрязани глави!
Втората е готина.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: kayso   
Дата:   09-11-11 12:29

Ама тя първата снимка не е портрет [smilie11]
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: neuromancer   
Дата:   09-11-11 12:39

Ми първата ако имаше глава, щеше да става за нещо. Каква е идеята да е без глава нямам представа.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: nomadsl   
Дата:   09-11-11 12:39

На мен ми се искаше някой от гласувалите да аргументират по-задълбочено избора си. Защото за мен градацията в качествата е точно обратната на "обществения вот".[smilie3]

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: a4o90   
Дата:   09-11-11 12:41

Тъкмо я видях първата, инстинктивно се опитвах да скролна нагоре [smilie25]
Не че твърдя че разбирам много, но лично мен така не ме радва. Може би просто не съм дорасъл, за да разбера нещо такова :) Избирам втората, hands down.[smile]
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: tantris   
Дата:   09-11-11 12:43

На първата акцентът е в краката, но нещо не са се получили много естетични ходилата.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: tantris   
Дата:   09-11-11 12:45

Втората не е ли щерката на muu?
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: ivanov.10   
Дата:   09-11-11 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: мара   
Дата:   09-11-11 12:47

значи аз имам една забележка - много по-правилно е да АРГУМЕНТИРАТ, а не да КОМЕНТИРАТ своя избор. предполагам, че е техническа грешката. щото те хората коментират, не е да не коментират, ама какво казват е друг въпрос.
после - към stardriver и kayso - портрет може да бъде почти всичко. така че моите забележки не са в тая насока. не намирам, че горната снимка е нещо специално. това не я прави лоша. просто за мен е скучна, но всеки с вкусовете си.
всъщност аз нямам какво да кажа за снимката или за автора. просто се чудя на склонността да се преекспонират обикновени неща.
снимакта на зелда, както винаги, е на висота. което съвсем не значи, че и тя няма мноооого по-добри снимки. хайде, нека не са толкова по-добри, колкото много по-интересни за мен. за нея малко не съм в час каква оценка е получила, защото гласувах, щом я видях или някъде в началото.
не са критерий точките, но неизменно изправят пред некои изводи[smilie5]
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: DAN60   
Дата:   09-11-11 12:51

Гласувах положително за първата работа, защото много ми хареса цветовото решение и кадрирането :) Изобщо не съм търсил, дали е в правилната категория, нито пък ме притеснява "отрязаната глава", т.к. снимката не представя конкретен човек, а интерпретира авторовото отношение към лятото...
Втората снимка, ми е прекалено академична, учебна - ако не броим фона, прекрасно подбрани цветове, прекрасен модел и все пак цялостното усещане е като нагласена изпитна коммпозиция в Худ. Ак.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: satyno   
Дата:   09-11-11 13:18

Първата снимка ми изглежда "кропната", а не "кадрирана", но само авторът може да каже дали това е целият кадър.

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: stardriver   
Дата:   09-11-11 13:24

Гласувам за втората заради светлината и добре разположения модел с красиво лице и леден поглед.
Това, което не ми допада в този кадър е комбинацията на червената завивка/дреха и лилавото цвете и възглавница или каквото е.



Публикацията е редактирана (09-11-11 13:25)
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: mimnin   
Дата:   09-11-11 13:31

Какъв избор да коментират, двете снимки нямат нищо общо.
Не ме впечатляват и двете, но първата ми е по-интересна и необичайна, така че ако трябва да има избор, избирам първата.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: kayso   
Дата:   09-11-11 13:33

Мара, не знам на теб какво ти е разбирането за портрет, но аз, както и сигурен съм 90% от останалия свят, го разбираме така:

Портрет (от френски portrait — изображение) е художествено, артистично изображение на човек в статично положение. То може да е рисунка, фотография или описание на литературен герой. Най-важното при портрета е лицето и неговото изражение. Целта е не само да се пресъздаде външна прилика с модела но и да се улови душевното му състояние и дори да се предаде характера му.

Из Wikipedia


И така:

Фокусирайте върху очите! Те са най-важното в един портрет. Очите са прозореца към душата на човека. Внимавайте да не натиснете спусъка, точно когато човекът е мигнал.

Из Photo-forum Wiki



Публикацията е редактирана (09-11-11 13:37)
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: krist   
Дата:   09-11-11 13:35

не ми харесват и двете
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: sirkhann   
Дата:   09-11-11 13:46

Мен първата ме радва.

Номаде, твоята снимка от днеска кърти [cool]
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: мара   
Дата:   09-11-11 13:47

е, всеки може да прави интерпретации на понятието "портрет". аз не бих ползвала викито. човек може да бъде портретуван по разни начини. и съвсем, съвсем, съвсем не бива да се ограничаваме в лицето и в очите. освен това имаме преки и преносни значения. аз лично много харесвам нестандартните портрети. намирам, че един портрет в гръб...или изобщо без очи, ако е кадърно направен, може да бъде завладяващ.
...но не за това е приказката. аз лично, когато писах под горния кадър, даже нямах намерение да сравнявам с друг портрет. имах предвид просто съседната на нея снимка, която за мен е много по-добра. става дума за това:

https://photo-forum.net/static/site_pics/163/r_1320829549_1b_web.jpg



 Re: Мотив за положителен вот
Автор: didesignbg   
Дата:   09-11-11 13:49

Портрет без цици е като село без училище.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: CanoniO   
Дата:   09-11-11 13:49

не съм гласувал за тези кадри, а и не бих.
Дори ги намирам за досадни...
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: kayso   
Дата:   09-11-11 13:56

Maра - това в предния ти пост си е чист "street" :)
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: мара   
Дата:   09-11-11 13:58

ами аз не казвам, че не е [smile]
просто казвам, че ми харесва. изобщо не спорим по повод дефинирането на нещата.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: nomadsl   
Дата:   09-11-11 14:02

Моята идея бе да потърся обяснение за "обществения вот", който в момента е:

270/71 срещу 172/36 в полза на първата.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: prisonbreak   
Дата:   09-11-11 14:04

@CanoniO
Казал си го!!!! Тук трябва да покажеш много безсмилен кадър, или най-малкото да има ц*** и п. Е тва ти дава ебахти и летящия старт.Повечко чекиджийска гледна точка трябва да има. Не са важни цветовете фона, Важно е фокуса да е на правилното място. [smilie7]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена