Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   07-11-11 08:58

Мисля да се промъквам в едни високи, изоставени блокове (май са вторите в света по височина от тоя тип, като първите са в същия град, в който съм), че да ги поразгледам отвътре с фотоапарат преди да ги разрушат догодина. За целта обаче търся черно-бял филм с висока чувствителност и за сега се спрях на този от заглавието.

От една страна чувам, че е много зърнест. От друга, обаче, гледах снимки, правени с него, и не виждам къде има повече зърна от други филми на тия висини (така де, в ISA-та). Верно сканираното не е същото качество, но все пак и на ревюиращите не вярвам много.

Та, някой ползвал ли е този филм преди? Може ли да даде съвет - да/не, да сподели опит (особенно с тия зърна, дето все ги обсъждат)? Ще съм благодарен.

Наздраве! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: джъмбо   
Дата:   07-11-11 09:28

за лайка формат и нещо с много детайли (пейзаж) не стават.. за портрет крупен може и да седят интересно...

за широк формат по-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: lukcheto   
Дата:   07-11-11 09:38

Да.
Прекрасен филм, особено прекрасен когато се недопрояви (pull process). Проявителят е въпрос на вкус и лично светоусещане, но с ИлфосолS и Д-76 системата работи добре, с PMK Pyro още по-добре. За портрет и натюрморт ми е любим, за стрийт също но да да се вземе предвид липсата на контраст и да се компенсира с проявяване или според предпочитанията.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: My.Point.Of.View   
Дата:   07-11-11 09:41

зърното му е малко шахматно.
хр2 няма зърно
можеш да го снимаш до 1600 аса
три-х може да го снимаш на 1600 аса
делта или т-кристални филми също

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   07-11-11 09:50

Благодаря много, убедихте ме!

Като вземем разрешителното да влезнем вътре, ще кача и снимки. Надявам се до тогава да се екипираме с тъмна стаичка и тук, че не ми се ходи по разни студиа.

Поздрави![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: svi25   
Дата:   07-11-11 10:04

Според Ilford и това, което съм чел - филмът е с реално ИСО около 1000-1250, но е предвиден да понася пушване до 3200 и повече.
С нисък контраст е, което може да е плюс при много контрастно осветление.
Много хора го проявявят по-дълго от времената на Ilford, примерно снимане на 1600 и проявяване като за 3200.
Зърно на 35мм има доста и или го приемаш, или минаваш на среден формат.
За XP2 мога да потвърдя, че с много дребно зърно на ИСО 400.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: DEKOV   
Дата:   07-11-11 18:23

Какъв е смисъла да бъде високочувствителен филма, при положение, че не снимаш спорт или подобен репортаж, който не позволява относително дълги експонации.
Високочувствителните филми позволяват снимане в лоши светлинни условия с относително кратка експонация, когато е важно да има снимка, независимо от по-лошото качество,което беше приоритет за фотожурналистиката преди време.
Ако никой не те притеснява вземаш статива и нискочувствителен филм и правиш перфектните снимки за поколенията.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   07-11-11 20:21

Искам да го пробвам преди да дойде великия момент - сриването на блоковете след 3-4 месеца. Едва ли ще бъде светло, когато ги сриват.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: luboar   
Дата:   07-11-11 20:32

няма да се обаждам...
Деков[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: tochnia   
Дата:   07-11-11 20:38

А в кои град са тия блокове? Може ли някаква тяхна снимка, дори и от интернет?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползвал ли е Ilford Delta 3200?
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   07-11-11 21:05

@ luboar - защо да не се обаждаш, аз тук не идвам с твърдението, че имам великите технически познания. Напротив, това което съм го научил, съм го научил сам - снимал съм, книжки съм чел, проба/грешка, а това, което не съм научил, е достатъчно голямо като обем.

@ tochnia -


http://www.fairhurst.co.uk/img/RedRoad.jpg





Публикацията е редактирана (07-11-11 21:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »