Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Зимна сватба - Варна!
Автор: chefo1979   
Дата:   07-11-11 12:06

Здравейте!

Казвам се Стефан, от Варна съм. Мои приятели ще сключат граждански брак в самият край на настоящата година и решиха да ги снимам аз, а не професионален фотограф - смятат, че дългото ни познанство и приятелство ще ги накара да се отпуснат пред обектива и в крайна сметка тяхното добро настроение и моето добро желание ще резултират в чудесни снимки за спомен.
Бих желал да Ви помоля за идеи относно мястото на фотосесията (понеже може да не съм професионалист, но искам да положа максимум усилия нещата да се получат както трябва и ще си имат фотосесия и всичко както си му е реда) - по това време на годината, предполагам, че не е така лесно да се намерят подходящи места - повечето сватби на приятели са били комплектовани с фотосесии из курортните комплекси, които през зимният сезон мисля, ще са тъжна гледка.
Вторият проблем, който виждам като реално препятствие е, че двойката не желае да стъпва в Ритуална зала и ще имат изнесен ритуал пред ресторанта, съответно смятам, че ще имам проблем с общата снимка (очакван час - около 17 и почти никакво естествено осветление) - за момента това, което си мисля, е снимка вътре в ресторанта...
Техника смятам да си наема - Canon EOS 5D Mark II и Canon EF 16-35mm F/2.8 L USM II или Canon EF 24-70mm F/2.8L USM, имам си EF 50 1.4 и светкавица EX430 но ако се наложи ще взема по-голямата Canon Speedlite 580EX II - това ще ми е и подаръка за сватбата.
Не се притеснявам от снимките в ресторанта, понеже съм снимал по сватби на приятели и са се получавали приятни кадри - притеснението ми е от фотосесията и кадрите преди това. Четох из форума, има чудесни теми с препоръки, които ми дадоха насоки, но като цяло горепосочените два проблема ми се виждат много сериозни и всяка помощ в тази връзка ще бъде високо оценена и приета с искрена благодарност!

Поздрави и хубав ден на всички!


Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: navy   
Дата:   07-11-11 12:11

За коя дата и в кой ресторант ще е събитието?

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   07-11-11 13:55

Краси - датата пък какво ОБЩО има със зададените в темата Въпроси ?

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: navy   
Дата:   07-11-11 13:58

Необходимо ли е да има?
Може да съм решил да помогна на човека или да споделя място, което в работни или почивни дни да е по-благоприятно!

Ти изобщо защо се месиш в нашия разговор [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: chefo1979   
Дата:   07-11-11 14:13

Отговорих ти на лични!

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   07-11-11 14:26

ТОВА не е разговор Краси - това е ТЕМА във Форум :)

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: navy   
Дата:   07-11-11 14:28

А ти си ... по скоро се правиш на ИНТЕРЕСЕН [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: chefo1979   
Дата:   07-11-11 15:04

Благодаря на navy за личното съобщение - феноменални предложения!
Искрено съм му задължен!

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: simbon4o   
Дата:   07-11-11 23:03

Със 5Д марко ще береш ядове с фокуса, пробвай преди да се впуснеш директно с него. Хубав апарат е ама не е сватбарски. Става за арт иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: tzl   
Дата:   07-11-11 23:54

Поради ядовете с фокуса в щатско доста от сватбарите си изкарват хляба с 5DII.

Не съм фен на разни марки фотоапарати и не го казвам като някакъв защитник на canon/nikon. Но фактите, че много народ изкарват доста свестни пари с тази машинка показва, че не е чак толкова зле, колкото се преекспонира. Перфектна машина няма. Но хората си изкарват хляба с нея и то доста успешно. Важните са ръцете, които знаят какво да правят с нея.



Публикацията е редактирана (07-11-11 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: navy   
Дата:   07-11-11 23:56

Е, да, на централна точка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: simbon4o   
Дата:   07-11-11 23:59

вижте сега хора си вадят хляба и със сапунерки, познавам такива много [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: danielp   
Дата:   08-11-11 00:19

Не Ви, познавам добре.
От 2 години чета всеки ден този форум и мога да кажа, че съм поразен от постъпката на navy [cool] [thankyou]
наистина това ме накара да се почуствам като във фото форум, а не като https://photo-forum.net/joro/emoticons/AvatarSmileyFencing.gif
(не се сещам за такава дума)
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: freestyler   
Дата:   08-11-11 08:51

Добро утро Варнаа тука ли стеее ...
Айде има още двама трима дето ако се включат ще стане страхотна караница [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: _stefanoff_   
Дата:   08-11-11 22:09

Малеее...
5D MkII не става за сватби :)
Някой иска ли да му подаря 2 броя - искам да се отърва от тези пръчки :P

Сори за офтопика ама не се сдържах ;)
Наздраве!


Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: navy   
Дата:   08-11-11 22:50

Е нека и аз да не се сдържа и да попитам... кой ти каза, че не става и къде го прочете тук [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: _stefanoff_   
Дата:   08-11-11 22:53

"Автор: simbon4o
Дата: 07-11-11 23:03

Със 5Д марко ще береш ядове с фокуса, пробвай преди да се впуснеш директно с него. Хубав апарат е ама не е сватбарски. Става за арт иначе."

Тука някаде ми се видя [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: navy   
Дата:   08-11-11 22:55

Между:

1. Ще береш ядове...

и

2. Не става за...

си мисля, че има разлика и фотограф като теб би трябвало да знае [smilie3]

Иначе 5Д Мк2 си фокусира перфе... на централна зона [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: _stefanoff_   
Дата:   08-11-11 22:57

Няма значение де - всеки с каквото и както си може [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: _stefanoff_   
Дата:   08-11-11 23:06

И м/у другото страничните точки са проблемни наистина - в мрака ...
само че това е проблем само за хора които чакат апарата да им свърши работата - а вярвам че сватбата не е нещо което се снима само с мерак.

Абе тая тема почна да се отнася май - айде стига сме я разводнявали [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: simbon4o   
Дата:   08-11-11 23:08

Само казвам че апарата не е супер с фокуса и ако не е личен на човека да му знае мурафетите шанса да има огромно количество мегабайти(файловете му са големки и си личи чудесно когато не е на фокус) с нефокусирани снимки не е малък. И само не ми казвайте че фокуса му е супер един никон D3000 фокусира по-добре във всяка ситуация. За арт става, за репортаж... може да е проблемен. НЕ съм го чел гледал съм го в ръцете на познати, чул съм собствениците му да го "хвалят".

Ама и вие професионалистите с големите канони какво ме четете аз не разбирам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: navy   
Дата:   08-11-11 23:08

Съвсем правилно е, че много хора са изпреварили възможностите на фотото и са фокусирали преди него, просто използват оптимално тежническите възможности...
Както се казва... Господ помага, но в кошара не вкарва [smilie7]

На този свят се напълни с мераклии, дето си мислят че последен модел фото със супер дупер фокусна система ще им прави шедьоврите... те само трябва да го насочват [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: harvester_vn   
Дата:   08-11-11 23:26

Ама и да се насочва ли трябва? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: _stefanoff_   
Дата:   08-11-11 23:39

А сега и нещо по темата - според мен целия репортаж можеш да изкараш с 50/1,4 - само внимавай със страничните точки /както отбелязоха колегите/ а за сесията, вземи един 70-200/2,8 и ги снимай отстрани - по-малко наврян върху младоженците - по-естествени и весели кадри ще имаш. Статичните пози рядко излизат добре... Вземете чашите и бутилка шампанско или вино [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Зимна сватба - Варна!
Автор: bpavlov   
Дата:   09-11-11 00:15


Виж сега, ще ти дам един много мъдър съвет.
Вземи си 5Д-то и 24-70, не слагай никакви други обективи и недей да се терзаеш има ли смисъл или няма. 580ЕХ задължително. Снимай само на централна точка. 50-то на 1.4 дето го имаш работи много зле каато автофокус с 5Д/2 и можеш да си направиш много лоша услуга, като го ползваш за репортаж. Снимай на 3.2, не на 4.
За тъмнината навън, нямаш избор, вдигаш Изото до 3200, ако не стига, намалявай скоростта, само не снимай с насочена напред светкавица. В крайна сметка не може да е толкова тъмно, все пак е церемония, все някаква светлина ще има.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »