Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Д40 и безжично палене на светкавици
Автор: radostinivov   
Дата:   04-11-11 17:29

Така, добър ден! От известно време ме мъчи един въпрос...Имам Никон д40, който ми служи вярно и не ме е предавал в нито един момент.Напоследък започнах да се заглеждам по стробистките изпълнения (вдъхнових се от sir_sky) и реших да си купя светкавица/и .

Въпросът ми е следният.По какъв начин ще мога да паля светкавицата? Ще мога ли да я задействам със вградената в апарата или ще трябва да купувам pocketwizard или нещо подобно? Преди ми попадна някаква старичка светкавица Unomat и я палех с вградената, но пък след четене из разни теми разбрах, че например sb-600 няма да мога да я задействам по този начин.

Също така, ако някой може да ми предложи някакъв друг начин/трик/чалъм , който намира приложение в стробизма, може да се чувства свободен да предлага :)
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Д40 и безжично палене на светкавици
Автор: tzl   
Дата:   04-11-11 17:36

Радио синхронизатор е най-удобно и е достъпно. Не е нужно винаги да си с PocketWizard, за да работиш безжично. Има си и предимствата, но за да се ползват и светкавиците трябва да имат повечко предимства.

Има и по-евтини синхронизатори, които да ти свършат чудесна работа.



Публикацията е редактирана (04-11-11 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Д40 и безжично палене на светкавици
Автор: jivkojj   
Дата:   04-11-11 17:42

Аз като имах д40 и сб600 ги ползвах с обикноевн китайски тригер. С 2-3 опита и хистограмата се налучкваха перфектно настройките.


http://www.digital-rocket.com/images/1042/GAOKJIWUEJJE.jpg



[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Д40 и безжично палене на светкавици
Автор: mondragon   
Дата:   04-11-11 17:57

Не ти препоръчвам синхронизатора, който jivkojj е показал. Аз имах много ядове с него, макар, че беше нов. Да не говорим, че е много неудобен и вероятността да се излюска светкавицата на земята е 99%.
Моето предложение е като начало да си купиш това

http://www.dynaphos.com/catalog/5ZGbjXJKcrvB43UKU4cnhKc4fRe8vWkA.jpg


от http://www.dynaphos.com/product.php?c=11&sc=57&id=980
аз ползвам такива и съм много доволен, досега проблем не съм имал с тях!

или малко по-скъпият вариант

http://www.dynaphos.com/catalog/CQvsAwT6RYW9JmF7R1zkXshwMtIacAkP.jpg



Има и по-скъпи, но смятам, че като за начало един от тези два варианта (първият) ще ти свърши чудна работа.

Важно: Синхронизаторът, който jivkojj е показал работи на друга честота (затова са обозначени със синьо, ако обърнеш внимание) и е несъвместим с Динафос-ките. Нито предавателят, нито приемникът могат да се ползват с други освен със същата марка и модел.
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40 и безжично палене на светкавици
Автор: radostinivov   
Дата:   04-11-11 18:14

Значи, ако съм разбрал правилно, едната част се слага на крачето за светкавицата на апарата,а другата се слага на светкавицата?
Мисля, че вариантите, които mondragon ми е препоръчал ме устройват чудесно. Тъкмо се бях малко стреснал от цените на pocketwizard-a, щот той си струва, колкото половин светкавица.

Благодаря ви много за бързите отговори :)

Отговори на това съобщение
 Re: Д40 и безжично палене на светкавици
Автор: jivkojj   
Дата:   04-11-11 18:40

Да, вярно, че светкавицата стоеше много паянтово в обувката, ама си мислех, че моята бройка е дефектна.

Отговори на това съобщение
 Re: Д40 и безжично палене на светкавици
Автор: mondragon   
Дата:   04-11-11 18:58

jivkojj, не само това, при мен от много стягане и разхлабване за настройка на ъгъла се протри мястото и от един момент натам просто не държеше стегнато...[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40 и безжично палене на светкавици
Автор: GenaDP   
Дата:   04-11-11 20:10

Синхронизаторът, който jivkojj е показал работи на друга честота (затова са обозначени със синьо, ако обърнеш внимание)

Кой ти я каза тая глупост? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »