Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 LOMO апарати
Автор: Superdoko   
Дата:   02-11-11 11:25

Някой знае ли дали се продават LOMO апарати тук и къде? :)

http://www.lomography.com/

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: photo_liubitel   
Дата:   02-11-11 11:46

Ами на същият сайт се продават

http://shop.lomography.com/cameras/camera-best-sellers



Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: Superdoko   
Дата:   02-11-11 11:53

да това е ясно, но дали в БГ има?

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: Belge   
Дата:   02-11-11 13:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: Superdoko   
Дата:   02-11-11 15:25

хах.. ше ги ползвам за нощно шкафче :)

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: DEKOV   
Дата:   02-11-11 17:00

Въпроса на Belge е изключително уместен.
Лоша снимка можеш да направиш с всеки апарат, да не говорим, че у нас се намират Смяна за без пари, а са истински апарати произведени в Ленинградско Оптико Механично Обединение-ЛОМО.
Грехота е да се дават 10х $ за по-горните имитации на апарати.
Ако искаш да снимаш като "Lomography" застопоряваш параметрите на смяната на 125/11 2,5м. и щракаш,в повечето случай ще имаш по-добри снимки.
А ако се вземеш в ръце и понаучиш нещо, ще стават и добри снимки.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: ivansky   
Дата:   02-11-11 17:25

цените в lomography.com са завишени х100 от реалната цена за тия боклуци.
по-добре си купи една смена или някакъв бокс 6/9. и ще ти останат пари за толкова филми, колкото да се нарадваш на ломографията.

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: iasen2   
Дата:   02-11-11 18:13

апаратите не са направени да се снима с тях [smilie5]
има други апарати , дето правят снимки ...........
като се пенсионирам ще си взема широкоформатна камера да снимам с нея моделки ..........[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: SLR   
Дата:   02-11-11 19:29

Излизат от време на време в базара а и може да си вземеш Holga от Фотосинтезиса.
Иначе както са ти казали по горе, може да прецакаш всеки кадър и във фотошоп[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: krist   
Дата:   02-11-11 20:01

ходих миналата седмица в синтезиса, подържах една пин-холга, почудих се, и накрая ме дожаля да дам 80 кинта за тая пластмаса. същото стана и с едно ленс-бебе пак там. ще направя някой път още един опит с холгата, да видим ще успея ли да се излъжа[smilie18] па, после мое да си купя некоя средноформатна камера втора ръка[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: xandyx   
Дата:   02-11-11 20:24

В софия: Greeny Shop - срещу НА ТЪМНО

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: sd   
Дата:   02-11-11 22:38


http://shop-cdn.lomography.com/catalog/product/cache/1/image/960x640/5e06319eda06f020e43594a9c230972


LC-A refurbished - 200 EUR [smilie10]

Тия нормални ли са бееее ...


Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: violator   
Дата:   03-11-11 01:11

На http://shop.lomography.com/ цените са завишени... Руските ЛОМО сладури се продават за много по - малко пари в базара на родния Фото Форум.

Галерията на lomography.com съдържа и не лоши неща. Скоро тук имаше тема за HOLGA . Разбира се не се разви. Ето едно фото от нея


http://farm2.static.flickr.com/1352/638260317_1cd4fa2d42_o.jpg



Смятам, че купуването на пин-Холга е неразумно. Чарът на HOLGA е пластмасата. Изображението, давано от моделите маркирани с PC и WPC не съдържа специфичната HOLGA визия.
Освен това е истинско удоволствие да проектираш и изработиш сам пин-хол камера. Софтуерът PinholeDesigner е безгрешен. Конструкцията е въпрос на умения, старание и инженерно мислене. Ето два от пин-холите ми. Снимат не по - лошо от PC Холгите. Тялото им е изработено изцяло от хартия. Правят по един кадър на зареждане, но това не е недостатък. Ползвам ги безпроблемно повече от година. За да ги изработя съм похарчил 4-5 лева. В по - новите ми модели има екстри, като винт за статив и транспорт.


http://img828.imageshack.us/img828/5201/dsc5350.jpg




Не подценявайте смотаните камери. Правейки го подценявате, въображението и фотографските си умения.
Интересна и стойностна фотография може да се направи и с кибритена кутийка.


[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: fotorafi   
Дата:   03-11-11 04:45

Пусни си обява:Купувам ЛОМО -ЛЦА и ще имаш избор и предложения[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: Superdoko   
Дата:   03-11-11 11:15

хмм.. ще проверя... аз успоредно намерих едно място:

Greeny Shop на ул. "Иван Вазов" №20 в във фото "Братя Трейман" на ул."Граф Игнатиев" №74 София, гледам и xandyx ми го е предложил.

Иначе ясно е че с малко обработка го докарваш тоя ефект, но друго си е. Ломографията си е култура в някои други страни. От друга страна самите апаратчета са много яки. Верно е приличат на SKINA от едно време, но пък имат екстри - Multiple exposure, Bulb функция за скоростта. Кефят ме и тези с 8те обектива, които снимат Motion.

Аз принципно имам един, който си донесох от UK - фишка, но искам и други да си взема. Тоя фишката ми струваше 35 паунда, едва ли ще мога да си взема подобен обектив на тея кинти ;)

Инче искам ей такова чудо на техниката:
клик

:)

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: borkond   
Дата:   03-11-11 11:44

Това с ломографията си е чиста проба рекламна стратегия за промиване на мозъци и печелене на пари с пластмасови боклуци! Абсолютен пример за рекламна манипулация!По-добре си направи един пинхол за без пари и снимай на воля колкото искаш и ще имаш същия ефект, да не кажем по-добър! Иначе втора ръка можеш да намериш за същите пари дори някоя средноформатна мамия дето е на светлинни години от тях!

Отговори на това съобщение
 Re: LOMO апарати
Автор: sieminehn   
Дата:   04-11-11 10:04

Не знам какво имате против апаратите на руснаците.
Аз имам три зенитчета и си ги ползвам сума си време.
Доволен съм от гадинките, които имам.
Тия ментаците съвременните са големи боклуци, но ако си намерите истински апарати от съветско време или съвременни руски, те стават за употреба.
Снимката се прави не само от фотоапарата, но и от задпаратното устройство.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »