Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Mark III или Mark IV за футбол
Автор: photojurnalista   
Дата:   29-10-11 10:26

Колебая се между тройката или четворката. В тройката ми харесват 21-мегапикселов пълнокадров CMOS сензор, 14-битова A/D обработка и Два процесора DIGIC III, но ме притесняват тези 5 кадъра/секунда, 56 снимки в серия. В четворката ме впечатляват До 10 кадъра/секунда за до 121 JPEG снимки в серия, 45-точкова AF система с 39 сензора от кръстовиден тип и Два процесора “DIGIC 4” . Посъветвайте ме на кое да наблегна като важен фактор при избор. Снимките ще се ползват за луксозно списание и за интернет сайт и плакати.


Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: realnoncho   
Дата:   29-10-11 11:00

Говорим за 1D mark IV и 1Ds mark III нали(от заглавието остава друго впечатление)?

За спорт 1D IV е по-добре според мен(пробвал съм и двата за малко снимки на птици) 10 кадъра в секунда са много добре за спорт и други такива динамични снимания.

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: sirkhann   
Дата:   29-10-11 11:13

1D IV има два Digic IV, 14bit A/D на канал, видео, хубав сензор и Ai Servo II. [cool]



Публикацията е редактирана (29-10-11 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: photojurnalista   
Дата:   29-10-11 19:19

Благодаря ви и на двамата

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: fotorafi   
Дата:   30-10-11 08:49

Най-добре се обади на колегите-фотографи Свилен Станоев и Иван Йочев от в. "7 дни спорт" и Тони Узунов от "Меридиан Мач"-0888-977-979. Те снимат непрекъснато футбол с Канони[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: mandela   
Дата:   30-10-11 09:11

[smilie5] браво на Рафи...представям си как Йочев ще почне да обяснява разликите...[smilie10] само че за футбол трябва обектив не тяло, или поне не виждам проблем да снимаш с някое от тези 2-те...малко като новата и старата S-класа...но тука е пълно с глупави въпроси...

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: rapt0r   
Дата:   30-10-11 09:16

1д 4-ката + 70-200 2.8 + 300 2.8 ...това е за футбол най-доброто !Мандела е прав за обективите! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: victory13   
Дата:   30-10-11 09:25

техниката е яка... ама кат се сетя за футбола, дето ще снимаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-10-11 09:42

[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: rapt0r   
Дата:   30-10-11 10:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: flipbeat   
Дата:   31-10-11 06:30

[smilie18] Юруш

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: jorohei   
Дата:   31-10-11 10:06

1Дс марк3 е студийна камера(1Dstudio) и въобще не би трябвало да ти влиза в полезрението за снимки на футбол, по скоро колебанието трябва да е между 1Д Mark III или 1Д Mark IV.
Е най добре изчакай до март и се хвърли на 1Дх.
[beer]



Публикацията е редактирана (31-10-11 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: mondragon   
Дата:   31-10-11 10:45

Значи отговарям ти така:
Ако очакваш 21 МР да заместят обектива (за да може да кропиш и да стават 10-12МР) няма да стане. Отделно снимането на спорт (както и всяко друго) си има своите особености, които ще разбереш и усвоиш само с много снимане. Предполагам, че за около 10-15 мача ще придобиеш представа за тези особености. Къде и кога да се съсредоточиш и на какво да наблегнеш. Гледай повече снимки на колеги, гледай ги по мачовете кога и какво снимат, а после гледай снимките им от мачовете, на които си бил. Това е. И както писаха по-горе...обективът е фатката, но без това, което ти писах и 5 обектива да имаш пак няма да си доволен от резултатите!

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-11 11:42

Аз не мога да дам съвет, защото не съм снимал с нито един от телата, но винаги ме е впечатлявало и учудвало - как се снимат 10 кадъра в секунда на спорт? Откъде идва толкова хубаво осветление, което да позволи такава скорост на снимане?

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: victory13   
Дата:   31-10-11 13:23

че то ако нямаш 1/500 мин примерно за рали, си загинал... исо макс, и дум-дум [smilie18] ... все пак една кола с 180км/ч изминава 50 метра за секунда...
сега ако панираш, трябва и по-леко...
по отношение на другите спортове, има и на светло, има и на тъмно...
специално бг футбола се играе на тъмно [smilie18] ... или в чалготека [smilie18] ... та ти е оправдан въпроса [cool]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: thumper   
Дата:   31-10-11 13:37

Това щях да кажа, че за БГ футбол ти трябва ФФ и широки обективи. Ако ще снимаш футболистите как играят - само в Син Сити и Найт Флайт [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: mondragon   
Дата:   31-10-11 13:49

Откъде идва толкова хубаво осветление, което да позволи такава скорост на снимане? - от 300 мм/400мм/2,8 и исо 800-2000!

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: special_k   
Дата:   31-10-11 13:57

От лампите и от светкавиците по трибуните[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: photojurnalista   
Дата:   01-11-11 19:26

До момента снимам 4 години футбол с Nikon D80 с батериен грип и 70-300 4-5.6 и не ме питай дали не се моля всеки мач да се получат както трябва (тук говорим за стадионите с осветление - в Ловеч, на Герена, на Васил Левски и в Бургас е добре, но на Армията снощи се уверих за пореден път, че не е за такива обективи там)

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: photojurnalista   
Дата:   01-11-11 19:28

Иначе вчера на Армията се видях с Узунов и Йочев, но преди няколко дни с Тони говорихме за телата и ми даде съвет и той за Dx като излезе. Иначе с Иван не сме говорили на тази тема

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: rapt0r   
Дата:   01-11-11 21:33

1дХ-а ще бъде най-доброто тяло за теб,ако може да чакаш и да отделиш повече пари няма да сбъркаш.Надявам се да отговаря на очакванията основно АФ система,понеже е с перфектна характеристика във всяко едно отношение![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: mandela   
Дата:   02-11-11 09:38

Нещо много сериозно я взехте тази тема [smilie11]
Това с новата четворка ли е?





http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/05/25/article-1281298-09A81DE2000005DC-465_634x517.jpg






Аз не знам в Англия как още снимат със старият модел N, и стават снимки [smilie11] ако искаш взимай старият, чакай новият няма голямо значение, за 4г. както казваш снимане трябва да знаеш какво можещ да постигнеш с по-хубава техника.



Публикацията е редактирана (02-11-11 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: rapt0r   
Дата:   02-11-11 11:46

1Д Марк 2 Н е едно от най-добрите тела на Канон досега ,те англичаните не са прости [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Mark III или Mark IV за футбол
Автор: tantris   
Дата:   02-11-11 12:36

Определено е по-добре един стар 1Д2Н за без пари + нещо като 500/4ИС отколкото 1ДХ + 300/4[smilie8]
Така поне снимките ти ще изглеждат по-различно от тези, които си правил досега.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »