Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 светломер
Автор: Ivan_95   
Дата:   26-10-11 23:16

някой може ли да ми каже от къде мога да си намеря втора ръка светломер?

Отговори на това съобщение
 Re: светломер
Автор: seuret   
Дата:   27-10-11 00:13

За каква камера?

Отговори на това съобщение
 Re: светломер
Автор: CyberGene   
Дата:   27-10-11 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: светломер
Автор: Dekov   
Дата:   27-10-11 08:04

"Автор: seuret
Дата: 27-10-11 00:13

За каква камера? "

Това сигурно е шега [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: светломер
Автор: s_l   
Дата:   27-10-11 09:45

Имам един излишен Sekonic L508 zoom master..Ако ти върши работа висок клас светломер, мога да ти го продам. Тъкмо ще си купя таймер за лаба..
Тази снимка не е моя, но илюстрира сетломера:
L508


Отговори на това съобщение
 Re: светломер
Автор: Ivan_95   
Дата:   27-10-11 11:46

а този става ли за никон Д3000?

Отговори на това съобщение
 Re: светломер
Автор: thumper   
Дата:   27-10-11 11:49

[smilie18] A98 става ли за мерцедес С200? [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: светломер
Автор: s_l   
Дата:   27-10-11 12:28

Светломер не се купува за определена камера. Той дава информация за количеството светлина.. Специално този мери падаща и отразена. Как ще се употреби тази информация, зависи от умението на ползвателя. С този Никон, може да се ползва и вградения за определени измервания. За какво ти трябва светломер все пак?

Отговори на това съобщение
 Re: светломер
Автор: tzl   
Дата:   27-10-11 12:30

За какво ти е?

Не казвам, че е излишен, но в някои случаи се смята, че е от изключителна важност, а не е. За мен важните случаи, в които трябва да се ползва са:

* Снимам някого и трябва да направя същите снимки на същото място на още 10 човека и ми трябва абсолютно същото съотношение на светлината
* Снимам нещо, което по спецификация трябва да е абсолютно еднакво осветено отгоре до долу (примерно това е изискването в повечето булчински магазини в щатите за снимки на булчински дрехи)
* Имам стил на снимане, който е точно определен и винаги искам да спазвам съотношението на светлините
* Много бързам и нямам време да правя 5-10 тестови кадъра, докато си настроя всичките 5-6 светкавици (при по-малко светкавици са нужни и по-малко кадри)
* Обектите, които ще снимам (примерно хора) са заети хора и трябва да настроя всичко предварително, за да могат да дойдат, да снимам и да си тръгнат, без да трябва да донастройвам осветлението
* Не вярвам на хистограмата на фотоапарата си (понякога и не трябва, но в повечето случаи е относително близка до реалността)
* Снимам на филм или съм си залепил черно тиксо върху дисплея на цифровата камера

В останалите случаи (по мое мнение) може да се мине без светломер. Особено смятам, че ако ще се мери околна светлина, светломерът в камерата може да свърши прилична работа. При работа със светкавици има повече смисъл, но пак ако не е крайно наложителен, може да не се купува, а да се спестят парите за нещо друго, което е по-наложително.



Публикацията е редактирана (27-10-11 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: светломер
Автор: fotorafi   
Дата:   29-10-11 04:26

Пусни си обява в раздела "аналогови",приготви парета от 15 до 300 лв.Почети малко за различните системи светломери: селенови и кадмиево-сулфидни и си готов!
Успех и късмет[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: светломер
Автор: MarinY   
Дата:   29-10-11 04:52

Може и да не се съгласите, но светломерът е задължителен за филмовата фотография и много високо ниво студийни прота. С дигитален апарат и/или наличие на андроид или айфон има десет начина да премериш, дори и многоточково осветление, за по-кратко време и "по-разбираемо" (виждаш резултата веднага и без много сметки и записи в тефтера).

П.П. това беше опит да спестя чужди пари. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »