Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: six_stars   
Дата:   26-10-11 00:15

Здравейте,

наумил съм си да си купя апарат. Да уточня, че съм пълен аматьор, който няма амбициите да се превръща в про, просто прецених, че не ми се дават 500 лв за сапунерка, която ще снима с качество, близо до телефона ми, затова, първоначално се засилих към CANON EOS 1100 D Kit 18-55, който ми съвпада с бюджета. Пак да уточня, че го избрах, защото е ДСЛР, който влиза в бюджета, който съм си определил.
Ще снимам предимно детето, което расте и всеки ден е по-интересно от предишния и разни други ежедневни истории. Може би някой пейзаж от време на време.

Мой приятел ме посъветва да избера нещо с 4/3 сензор, защото е компактно, може да се носи навсякъде, където ходим с малкия, а в същото време с хубава оптика и моите качества, ще прави снимки, които няма да се различават от тези на CANON-а. Това общо взето разбрах от обясненията за кроп, светлочувствителност и тн, които са ми малко тъмна Индия на този етап, предполагам, че ще се осведомя, когато му дойде времето.

Други ми казват ДСЛР-а си е ДСЛР, другото е голям компромис. Обаче ходих да гледам това 1100D и наистина малко ме уплаши с размери (говорим за ежедневен апарат, който да се разнася нагоре надолу).
Но все пак, ако разликата в качеството е осезаема, може би ще преглътна неудобството от размера. Дали обаче с мойте нулеви качества ще има разлика, която да се вижда от непрофесионалното ми око :)

Дайте и съвет ако е 4/3 към какво да се насоча. Засега дилемата ми е между Panasonic gf2, Panasonic gf3 и Olympus EPM1. И трите са китове с 14-42 обектив, който на първо време ще остане като основен, после ще мисля за 20 мм или 45 мм. С канона е същото на първо време ще се снима с китовия обектив, който знам, че е калпав.

Та кажете сега, ДСЛР ли да е, 4/3 ли да е, ако е 4/3 какъв да е и така. Много благодаря предварително. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: slav4cho   
Дата:   26-10-11 00:36

щом не ти трябва за някакви супер изпълнения си вземи 4/3 и някое удобно обективче и си ти

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: Belge   
Дата:   26-10-11 00:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: six_stars   
Дата:   26-10-11 00:45

В интерес на истината, още не съм ходил да видя тези 4/3-ки, защото вчера ми отвориха очите за тях. Д3100 също ми е вариант, защото е горе-долу в бюджета ми, но пък ми казаха, че Канон в ниския клас са по-добри. Китовия обектив със сигурност ще го ползвам известно време, без значение кой апарат и на коя система купя, защото иначе надскачам много бюджета, който съм си определил на този етап. За това с визьора не се бях замислил, но всъщност, имаше една приказка за вълка и агнето. Трябва да се преглътне едно от двете - размера или визьора. Наистина съм пълен лаик и едва ли ще намеря кой знае колко време да се усъвършенствам кой знае колко. Виждам от темите ви, които са много интересни, че термина при мен не е снимам а щракам. Точно за това ми трябва апарат - за щракане.
ЕПМ1 има ли визьор, той май изкарвал по-истински цветове в jpeg?

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: pefoto01   
Дата:   26-10-11 00:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: Belge   
Дата:   26-10-11 01:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: serjy   
Дата:   26-10-11 08:25

олимпус епм1 е супер качествена машинка и по нищо не отстъпва на ниския клас дслр. отделно, снимането с него е по-лесно и крайния резултат като цяло е по-добър, особено за любителско снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: Jankoff   
Дата:   26-10-11 08:32

Колега, помислете за Sony NEX3 - в момента на много добра цена в България - което извънредно рядко се случва. Говорим за апарат, който е с МНОГО по-добър сензор от всеки Olympus. Аз самият съм с Olympus и фен на Olympus, но за целите, които описвате, решението е Sony NEX3 - със стабилизиран обектив в момента го има за 600 лв.
Edit. Да не забравя да добавя, че минус на Sony NEX3 е липсата на светкавица. Но сензорът е толкова добър, че липсата практически се компенсира.



Публикацията е редактирана (26-10-11 08:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: Suggs   
Дата:   26-10-11 08:49

Six_stars, за да избереш правилно фотоапарат за това, за което ти трябва, единственият начин е да вземеш една мемори карта, да отидеш в магазина, и да пробваш моделите, които си набелязал. Забрави общи приказки от рода на "еди-коя-си марка била по-добра в ниския клас", и т.н. Хвани апарата, направи няколко снимки - със, без светкавица, в затворено помещение, на открито, ... После разгледай снимките у дома, на компютъра. Които ти харесат най-много, това вземи.
Тук във форума всеки хвали това, което на него му харесва, и плюе другите. А важното е ТИ какво харесваш, защото апаратът ще е твой, и ти ще работиш с него. Ако търсиш "най-доброто" - е, няма такова. Всички апарати са "добри", но по различен начин.
Ако все пак не ме послушаш, да си кажа и моите предпочитания - 1100D. Много добър модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: batzas   
Дата:   26-10-11 10:04

Аз съм точно пред същия избор NEX 3 Е-PL1 или EOS 1100D.

Ходих да гледам апаратите на живо и се отказах със сигурност от ДСЛР-а, заради размера.

А от другите 2 повече ми допада E-PL1, макар да знам че Сонито по-всичко го бие.

Така че всичко е до това кое ти харесва.

Между другото EPL3 е много симпатичен, но и парите са му 2 пъти на предните 2, по скоро колкото 550D.

А и за E-PL1 има ето такъв калъф(Малко олдстайл този отгоре):

http://www.dcviews.com/press/images/olympus-pl1.jpg




ПП Ако мога да използвам темата, някой ако има EPL1 да каже като цяло +/1.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-10-11 12:03

Belge
Дата: 26-10-11 00:36

"Само дето евтиния им 50мм ф1.8 е гола вода и кал по ушите"[smilie10]
И какъв по-точно ти е проблема с обектива, ако изобщо си снимал с него?

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: serjy   
Дата:   26-10-11 12:23

що не обясните така услужливо на човека, както му пробутвате некви дървени дслр-и, какви подводни камъни и греди го чакат с ниския клас оптика и автофокусни системи при огледалнорефлексните? що не му обясните, че за да си реши тези проблеми ще трябва да разкара и тялото и обективите и да вземе нещо много по-скъпо за да може да снима нормално, НО ще влачи торбите с килограми фототехника като чучело, докато в един момент му писне, ще разпродаде всичко с хилади левове загуби, ще си вземе една безогледалка и ще установи, че точно това му е трябвало за качествена семейна фотография. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: Suggs   
Дата:   26-10-11 12:58

Щото не е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: Belge   
Дата:   26-10-11 16:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: thumper   
Дата:   26-10-11 17:01

Твърдо ти препоръчвам EOS 1100D. Не е чак толкова голям и в една малка чанта спокойно може да се разнася. Вземи си го с китака, след някой друг месец си купи един 50мм 1.8 от базара за 160-170лв и ще се кефиш много детенцето да е на размазан фон.

Колегата дето плюе въпросния обектив да се успокои малко, защото освен на картинка, явно другаде не го е виждал. Обективчето просто няма аналог за цената си, при която и да е марка. Аз го ползвам с тяло от почти най-висок клас и си заспива, а с това 1100Д ще ти е идеален.

По-голямата матрица трудно ще прави същите снимки като това 4/3. В слънчево време може да не намериш голяма разлика, но на закрито, при слаба осветеност по-ниският шум веднага изтъква като предимство. При въпросните условия и 50мм-овия обектив, който ти посочих, също ще ти бъде от голяма полза. При пейзажи пък динамиката на матрицата също лесно си проличава.

Мъж си, размерът да не те вълнува, жените да го мислят [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: Suggs   
Дата:   26-10-11 17:30

thumper, аз съм го ползвал обектива, и мога да потвърдя, че наистина "няма аналог за цената си, при която и да е марка" . Всички други евтини 50/1.8 са по-добри [smile] . Конкретно Nikkor AF 50/1.8D направо го удря в земята, а е с 10 лв по-евтин (като нов). Ползвал съм канонския около половин година, точно на най-ниския клас тяло, и едва ли имам и една снимка с него, която да ми харесва. Като се позатвори е горе-долу остър, ако успее да фокусира, разбира се. Но като цветопредаване и контраст е кофти. За изработката изобщо не говорим. Може на по-висок клас тяло да се представя по-добре, не знам. Но за 1100D имам големи резерви да го препоръчвам.
Честно, предпочитам за същите пари да си взема един ръчнофокусен с преходник, ще стават по-хубави снимки. И съм го правил [smile] .
Виж, EF 50/1.4 е друга работа [smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: serjy   
Дата:   26-10-11 18:13

six_stars, на там на където си се запътил, аз съм се върнал [smilie7]

наремето взех дслр точно щото не ми харасваше как малкия излиза на снимките от сапунера, но когато тръгнеш с детето на разходка, помъкнеш количка, дрешки за преобличане, вода и резервни обувки, и плеснеш отгоре чантата с дслр-а, си спомни за чичко ти serjy какво ти е редил [shtrak]

сега снимам с олимпус пен и единствения вариант да помъкна пак дслр е да ме задължат в работата, примерно [beer]

п.п....
можеш да хвърлиш едно око на тази темичка Девет дни и половина с Olympus EPL3 – 12 МП стигат!



Публикацията е редактирана (26-10-11 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: marto   
Дата:   26-10-11 18:21

Автор: serjy
Дата: 26-10-11 18:13

six_stars, на там на където си се запътил, аз съм се върнал


и аз, и аз [smilie3]

serjy [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: simbon4o   
Дата:   26-10-11 18:30

Ако ще снимаш бягащо хлапе само DSLR или пен3 са ти алтернативи иначе трябва да си много бърз с фокусирането а нито некса нито пен1 са бързи. Другия вариант е сапунерка която ще снима при всички случаи далеч по-добре от телефона ти и ще е с малка матрица все пак, за да не личи че не е фокусирано(при тях фокуса е по-дълбок и по-рядко се бракува снимка заради нефокусирано). Виж олимпус имаха някаква нова турбосапунерка с прилична картина и 1.8 оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: Suggs   
Дата:   26-10-11 18:40

Автор: serjy
Дата: 26-10-11 18:13
наремето взех дслр точно щото не ми харасваше как малкия излиза на снимките от сапунера, но когато тръгнеш с детето на разходка, помъкнеш количка, дрешки за преобличане, вода и резервни обувки, и плеснеш отгоре чантата с дслр-а, си спомни за чичко ти serjy какво ти е редил

serjy, порових се из разни сайтове, и излиза, че разликата в теглото между Pen PL1 и 1100D е около 200-300 грама. Толкова ли е решаващо - при положение, че така или иначе мъкнеш 10-ина кг багаж?...
Pen-овете имат друго предимство - добрият JPEG. За човек, на който не му се занимава с RAW конвертори, това ще е важно.


Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: thumper   
Дата:   26-10-11 18:41

Suggs, че какъв аналог е безмоторен обектив?! С канонския имаш автофокус с ВСЯКО дигитално тяло. А и това, че не си си харесвал снимките не значи, че задължително проблемът е бил в обектива [smilie3] До скоро го ползвах с трицифрен канон, и там си беше резачка. Да, не винаги уцелва фокуса, но уцели ли, и на кадри на 1.8 ще се порежеш. Междувпрочем сигурно не знаеш, че между ф4 и ф8 е по-остър от 50мм 1.4? (за справка виж the-digital-picture).
Така че, нека такива сравнения от типа кой какво удря в земята да си ги спестяваме, особено пред хора, които не разбират.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: serjy   
Дата:   26-10-11 18:57

Suggs, разликата си доста сериозна и в обема и в теглото, даже примери бях дал в една подобна тема, как в една малка чантичка побирам 3 висококачествени твърди(28-40-90мм-ви към ФФ формат) автофокусни обектива, пен, батерия и 3 флаш карти с общо тегло с чантата 1кг.


Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: Belge   
Дата:   26-10-11 19:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: Suggs   
Дата:   26-10-11 19:10

"Да, не винаги уцелва фокуса, но уцели ли, и на кадри на 1.8 ще се порежеш."

[smilie18] Да бе, да ...

Недей лъжи човека, точно защото не разбира. Ще вземе да се набута с някой такъв, като мен навремето, и после ще го продава в базара на загуба.
Между другото, имал ли си 50/1.4 , за да можеш да ги сравниш?

ПП.

"Автор: Belge
Дата: 26-10-11 19:07

Абе някой имали да покаже снимки с 43 сензор в тъмница как стават ?
С APS-C на бленда F1.8 стават така:"

Ей, язък. С тези снимки вече окончателно отказа човека да си купува DSLR [smilie18] .



Публикацията е редактирана (26-10-11 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Микро 4/3 или Canon EOS 1100 D
Автор: marto   
Дата:   26-10-11 19:43

Belge - аз не бих се гордял с тези снимки [smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »