Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: darkstorm   
Дата:   19-10-11 00:37

Здравейте,

С риск да ми се нахвърлите с отрицателни мнения, ми се ще да се допитам до експертното ви мнение. Най-сетне успях да отделя малко средства и дядо Коледа ще ми носи ДСЛР. Въпроса е че ще ми е първи ДСЛР и имам малко въпроси и съмнения….

За момента съм се спрял в/у следните 3 системи:

1. nikon D90 + nikon 18-105mm
2. nikon d5100 + nikon 18-105mm
3. canon 550D + 18-135mm
4. евентуално(но ми е доста над бюджета в момента) canon 600D 18-135mm

като първоначално няма да се купуват допълнителни обективи

D90 - имах удоволствието да прекарам около един ден с него и направо се влюбих, много функции, професионално тяло(горен дисплей, +2-та въртящи се dial-a). Единствените „недостатъци” които успях да установя: е липсата на въртящ се дисплей(при някой ситуации е доста удобно да го има), и вече малко остарелите технически параметри (резолюция, сензор, ISO range и т.н.) все пак говорим за апарат на около 3 години. Но както някой от вас са се изразили : „Универсален боец”
Още един ГОЛЯМ плюс: вграден мотор в тялото т.е. поддържа и старите никонски обективи

D5100 – последния модел на никон в този клас(entry dslr), по-добри технически параметри(по-добра резолюция, сензора на d7000, и повече ISO + FULL HD video)

Дилемата е голяма, цената им е почти една и съща! Въпроса е струва ли си да се взима нов d90 след повече от 3 години

Canon 550D/600D – малко по-дълги обективи от никонските и по-доброто видео спрямо никоните.

Това от мен сега вие сте на ход.

Благодаря ви предварително

П.С. отворен съм и към други предложения: Pentax, Olympus, Sony SLT A xx …..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: Belge   
Дата:   19-10-11 01:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: slav4cho   
Дата:   19-10-11 01:19

Аз бих взел д5100 заради новата матрица предимно.Д90 е хубаво тяло но малко остаряло вече.Д550 не ми допада а д600 не съм пробвал.
Аз лично останах много впечатлен от сони а33 ако искаш може да погледнеш и него.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: pefoto01   
Дата:   19-10-11 01:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: io_bs   
Дата:   19-10-11 01:30

Дилемата е между D5100 и D90 - аз бих избрал последния заради по-добрата ергономичност :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: Suggs   
Дата:   19-10-11 08:34

D90 с 18-105VR си струва абсолютно. Щом си се "влюбил" - взимай го. Най-важно е да имаш тръпка към апарата и ползването му, а не сухите характеристики.
Не гледай какви глупости пише Belge (Mec) , той не е снимал с този обектив, и смята стабилизацията за световна конспирация на производителите [smilie5] . Снима с D40 и калпави Tamron-и.
Аз лично бих предпочел система, изградена на 550D, но там вече с обективите е по-различна работата.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: ivanov.10   
Дата:   19-10-11 10:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: Belge   
Дата:   19-10-11 12:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: BatV   
Дата:   19-10-11 12:15

1. nikon D90 + nikon 18-105mm

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: jekopj   
Дата:   19-10-11 12:18

Тя освен крак няма и човка сякаш.[smilie5]

Чуден е кадърът![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: Belge   
Дата:   19-10-11 12:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: tziko   
Дата:   19-10-11 14:26

Belge, по твоята логика е нямало смисъл да правят обектив като 18-55, а има един 18-35 той сигурно е някво технологично недоразумение.[smilie18]
Има и тамрон 18-250 за него какво ще кажеш? Сигурно е най-добрия от всички?


Никон Д5100 + 18-105 Най-добрия вариант [smilie24]



Публикацията е редактирана (19-10-11 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: rewer   
Дата:   19-10-11 15:23

Не бееее Тамрон 18-270 е най-добрия!!!

Но колегата е прав 18-200 на Тамрон за парите си е повече от перфектен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: Славов   
Дата:   19-10-11 15:29

Все по-рядко влизам в такива теми, защото сценарият е един и същ и никой не помага на питащия... от доста години е тека.... [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: bluebird81   
Дата:   19-10-11 18:25

Още един глас за Nikon D90 от мен - заслужава си всеки лев, като начало може с китов обектив 18-55/3,5-5,6 задължително стабилизираната версия, не е никак лош обектив за 300 лв (18-105 има по-голямо приложение, но е по-скъп), после малко по малко ъпгрейд на обективите в зависимост от финансите, евентуално светлосилни 35/1,8 (400 лв) и 50/1,8 (220 лв безмоторния), или светъл зуум с постоянна светлосила 18-50/2,8 , това вече зависи от нуждите и предпочитанията на снимащия.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: victory13   
Дата:   19-10-11 18:41

няма дилема в темата... 1.

а мекия да не пуска умрели пилета от 2м[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: darkstorm   
Дата:   19-10-11 22:38

Благодаря на всички за полезните отговори и моля, въздаржайте се да спамите излишно -обективите може да си ги мерите и другаде (съжалявам ако съм прозвучал грубо не искам да обиждам никой).

Темата е по-скоро за избор на тяло и обектив който да позволява максимален спектър на работа за първо време(на по късен етап при достатачно пари, време и желание ще се гледат обективи).

иначе от горе-изброените китови обективи всичките са със стабилизация(която според мен винаги е по-добре да я има, пък винаги може да се изключи [smilie10]).

ако съм ви разбрал добре финалната права е м/у двата никона.... сега остава да се реша да взема нещо на повече от 3 години [shtrak] за d90 става на въпрос


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: darkstorm   
Дата:   19-10-11 22:40


@Славов: напълно съм съгласен с Вас. но да видим

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: hemilio   
Дата:   20-10-11 01:11

D90+18-105
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Istinski aparat sprqmo ostanalite

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на еntry class DSLR с-ма, моля помагайте
Автор: atin   
Дата:   20-10-11 01:13

5100. За няколко месеца технологиите напредват драстично, а тук говорим за разлика от няколко години. Но пък липсата на мотор...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »