Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: tricky8600   
Дата:   17-10-11 16:49

В е-бей има много продавачи от Хонг Конг,които предлагат техника на много добри цени сравнени с България.
Има няколко теми за доставки, но не видях почти никой да е поръчвал по скъпа техника над 100 паунда например, за да даде отзиви за митници и т.н.
Това което ме накара да се позамисля е следното описание на продавача:

ДОСТАВКА ОПЦИИ:

Препоръчана въздушна поща: Тази опция е стандартна за всички поръчки за тази позиция. Продуктите, изпратени чрез препоръчана въздушна поща обикновено се доставят в рамките на 5-14 календарни дни след пратката.

Онлайн проследяване е на разположение и подпис е необходим за доставка.

митническите декларации:

Аз ще обяви тази позиция, като "подарък без търговска стойност" за лесно оформяне. Въпреки това, всякакви възможни вносно мито или ДДС е отговорност единствено на купувача. Ще се опитам всичко по силите си, за да ви помогне да го сведем до минимум.


Знам за риска от изчезване,но все пак има и тракинг номер, през ПейПал е плащането и има опция за връщане.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: pumabg   
Дата:   17-10-11 17:02

Може да стане "трика" ако живееш в Англия ...
До България даже повечето не доставят а митото ти е в кърпа вързано, иначе са си съвсем коректни до колкото знам
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: dobriman   
Дата:   17-10-11 17:15

значи мито няма да плащаш, но ще платиш ддс.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: nikel   
Дата:   17-10-11 17:27

Внимавай с китайчетата [smilie3]. Бил съм на място в ХК и съм видял доста големи мошеници, но и честни търговци разбира се. Рейтингът в ибей ще те ориентира. Доставките се чакат дългооо (15-20дни). В митницата може и да те размотават половин ден с разни документи. За по-скъпи неща аз предпочитам немския ибей.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: pumabg   
Дата:   17-10-11 17:29

Добри ман, това как го реши? До колкото знам от Китай или Хонг Конг без значение има мито!
Има някаква възможност ако стоката идва от Хонг Конг /като бивша английска колония/да не се плаща мито в Англия и това е целият кяр ... Между другото има друг вариант да ти го докарат до Еконт Лондон, като краен получател а ти да им платиш и да ти го доставят тук. Ще се оскъпи малко, но пак не е зле ...
Задай си обаче въпроса, заслужава ли си толкова да рискуваш за ...
За мен отговорът беше ясен и сега е ясен, НЕ!
Много по-добре от бг магазин с бг гаранция, с витошка усмивка и с око да види ръка да пипне [smilie3] макар и с 200-300лв. по малко в джоба ...


Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: snoopoff   
Дата:   17-10-11 17:38

dealextreme.com [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: dobriman   
Дата:   17-10-11 17:39

пума, мито най-общо казано се плаща за стоки, които се произвеждат в страната. Идеята е да се защити местният производител.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: ZENON   
Дата:   17-10-11 18:18

Абе аз една батерия за телефона за 8 лири си поръчах и дойде у нас след 1 седмица.
Мисля, че до 15 евра не се плаща нищо, поне аз не платих и стинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: qavkata   
Дата:   17-10-11 19:07

сега цената няма значение, важното е след като платиш за някоя стока, да пишеш на продавача като изпраща колета да каже че е подарък, така ще бъде лишено от ддс и мито.копувал съм много и съм стигал до поръчки над 1000 паунда, но ако не отметне "гифт" и ддс-20% и мито 10%.успех, гледай продавачи с реитинг над 99,5, а ако е по-нисък прочети им фиитбека да видиш защо други са недоволни.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: tricky8600   
Дата:   17-10-11 19:20

До колкото знам до 150 евра няма мито!

Не говорим за доставки за 10-20 лева, а за повече.

Никой ли не е пазарил скоро от там?

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: mitku   
Дата:   17-10-11 20:30

Няма мито за стоки на стойност* до 150 евро, но то и без туй няма мито за много от стоките, а и за тези, за които има мито, то е около 5-6-7%. ОБАЧЕ ДДС се плаща за стоки със стойност* над 30 лв., а туй са 20%. Освен туй има няколко допълнителни таксички + около половин ден загубен в нерви и разправии по митници и опашки. И освен туй нашите митничари не ядат доматите с колците и номерът с "подаръците" много рядко им минава вече. [smilie3]
С две думи - аз предпочитам да не се занимавам с глупости и да поръчвам САМО от Европа и тъй си спестявам всички тези мита, ДДС, разправии и т.н. [smilie7]

________
* стойност на стоката е цената която е платена за стоката (по съответния фиксинг) ПЛЮС/ЗАЕДНО с цената на доставката. Сетете се колко неща може да се доставят на цена с доставката под 30лв. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: TheBossBG   
Дата:   17-10-11 21:00

Странно, аз пък получавам поне веднъж месечно на митницата на гарата доставки от щатите и не съм платил повече от 4 лв на доставка. А все са неща за над $100. Вярно, че изпращачът все пише, че са мостри за спортисти. Ама пък вие твърдите, че митничарите не са тъпи. А сега де, на к%ро си ли да вервам или на чаршаВо?

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: chaynik   
Дата:   17-10-11 21:32

Най-скъпото, което съм купувал от щатския Амазон тази година беше светкавица за 130 щ.д. (в Европа не се продава). В пощата ме чакаха митничари и платих 30-ина лева ДДС. Митото не помня имаше ли. До 150 евро стоките май нямат мито, а до 700 евро е 2,5%. По принцип за фотоапаратите май е 0. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: ZENON   
Дата:   17-10-11 21:39

"В пощата ме чакаха митничари"...
баси тва в коя поща???

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: tricky8600   
Дата:   17-10-11 23:05

Сега гледах рейтинга на продавача в е-бей:
99.6 от 13400

*11 не - на 3 не е пристигнала стоката;на 2 е била повредена , 1 с бек фокус
*13 въздържали се - 2 чакали по 40 дена ; 1 платил 50 евро мито/испанец/
*3200 да

за последната една година

Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: TheBossBG   
Дата:   18-10-11 09:40

Трики, ако пазаруваш от разни китайци не се хващай на номера: не пускайте тикет, а първо се свържете с нас. Защото има срок, в който можеш да пуснеш тикета(мисля, че беше 40 дена след покупката). След това оставаш на добрата воля на китайчето. Ще ти каже: ок, щом не е пристигнала стоката ще ти пратя нова. Обаче това означава да чакаш нови 20-30 дена. И накрая, като не си получиш стоката няма на кого да се оплачеш. Така че, до месец не си ли получиш нещата отиваш на Customer support/Resolution Center и си пускаш тикета. Ако китайчето се размрънка му кажи: като си получа стоката ще анулирам оплакването и ще ти дам положителен фиидбек. Казвам ти го от опит, един тъпак ме завлече с $8 за един преходник Т2. Не са много кинтите, но ме подразни, защото в началото беше много, ама много любезен и изведнъж спря да ми отговаря. Викам си: те сега те наквасих. Ама к%р, минали 40те дена и пих една студена вода. Нищо де, ние ще си ги върнем парите, че и с лихвите. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Доставки от Хонг Конг!!!
Автор: tricky8600   
Дата:   18-10-11 17:41

Тенкю Шефе [beer]
Това за тикета не го знаех.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »