Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: verhoiansk   
Дата:   06-10-11 05:28

Здравейте.Собственик съм от няколко месеца на споменатия фотоапарат FUJIFILM HS10.Има нещо което започва да ме притеснява и дразни едновременно- според мен това чудо на техниката си фокусира там където то си иска ,а не там където аз искам.В началото си мислех ,че може би е въпрос на свикване с техниката,да мине време, да поснимам, обаче уви,лошите снимки продължават.Пробвах с различни режими на фокусиране,но разлика почти няма.Даже стигнах до там да правя продължително снимане (burst) като си мислех ,че може апарата да прави корекция на фокуса по време на снимането,но разбрах,че фокуса се заключва по първата снимка и няма смисъл от тая работа. Знам ,че понякога контраста на обекта или някой друг фактор могат да създадат проблеми на автофокуса,но чак пък толкова. Значи има няколко варианта или аз нещо не мога да снимам,или апарата нещо не е читав или просто толкова си може ,а моите очаквания са били твърде големи,но в крайна сметка къде по-нисък клас сапунерки, дето се казва без никакви претенции,като им погледне снимките човек -приятна острота,която радва окото а тва моето чудо чак да ме е срам после да покажа снимките на някой.Оставям на страна моментите в които фокуса е там където трябва, изображението си е рязко което означава ,че все пак обектива що годе става.Та това е положението.Ако някой има опит с този апарат или може да ми каже нещо повече по въпроса,ще бъда благодарен да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: Suggs   
Дата:   06-10-11 06:19

Покажи някои такива снимки, желателно необработвани и с EXIF.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: mihajlov2   
Дата:   06-10-11 12:58

Избери фокусиране по централна точка (зона) и пробвай пак. Изключи режима, където камерата сами си избира по какво да фокусира, разните там фейс детекшъни и усмивчици (ако ги има такива режими).

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: victory13   
Дата:   06-10-11 13:16

даже дай само екзиф... то е достатъчно като начало... после може и снимката евентуално

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: verhoiansk   
Дата:   06-10-11 20:59

Благодаря на всички отзовали се по темата, ето линк към някои от снимките:https://picasaweb.google.com/vv8vvv/Fokus?authuser=0&feat=directlink
Мисля че и екзифа ще се отвори към съответната снимка.


Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: slav4cho   
Дата:   06-10-11 21:06

като че ли фокусира в някаква предна равнина

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: verhoiansk   
Дата:   06-10-11 21:56

Честно казано,аз не мога да разбера къде фокусира.Забелязах и нещо друго, примерно фокусирам главния обект и при натискане бутона до половината би трябвало фокуса да се заключи,нали така и после вече си кадрирам кадъра както трябва ,познайте дали обекта в/у който съм фокусирал остава на фокус след кадрирането.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: didesignbg   
Дата:   07-10-11 09:00

Да не би да си пуснал следящия фокус? Или да си задал заключването на фокус да става само с AF-L (ако има такава възможност де).
Качи някъде цялата снимка на нормално място, ако трябва в dox, или просто разреши да могат да се свалят от пикасата защото така нищо не може да се види като хората.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: verhoiansk   
Дата:   07-10-11 19:00

Като се отвори снимката, има опция за увеличаване и всичко може да се види нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: Vector   
Дата:   07-10-11 20:22

Тъй както гледам чини ми се че това са директни JPG-ове. Сапунерките на Фуджи не могат да се похвалят с добри такива. Снимай в RAW и от фотошопа ще извлечеш по-добро качество. На повечето снимки не виждам фокуса да е "избягал", по-скоро снимките са някак... мазни. От пикасовия екзиф не ми става ясно, но имам чувството че стабилизацията е непрекъснато включена. При до 100мм. (екв.) тя е излишна, а особено при статични снимки (в твоя случай) даже е вредна. Фокуса го остави да е на център и да не е следящ. Както и другите ти казват остави фейсдетекшъните и други подобни глезотии, много често объркват фокуса. Виж си и настройките на шарпнеса - хубаво е да са на нормал.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: verhoiansk   
Дата:   07-10-11 20:29

Блаодаря колега,стабилизацията наистина е постоянно включена. Взимам си поука от всичко което ми казвате изключил съм ония другите щуротии.Сега почивните дни ще поснимам да видим ще има ли някаква промянаи да снимките наистина изглеждат много замазани възможно ли е матрицата толкова много да омазва ? Снимките могат и да се свалят вече,ако някой му се занимава.



Публикацията е редактирана (07-10-11 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: Vector   
Дата:   08-10-11 08:42

Нещо си бутнал по настройките в пикасата:

"За съжаление тази страница не бе намерена."

П.С.
И сподели дали има някакъв ефект[smilie3]



Публикацията е редактирана (08-10-11 08:45)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: verhoiansk   
Дата:   08-10-11 10:59

Вярно,извинявам се като направих снимките да могат да се свалят съм забравил да сложа новия линк :https://picasaweb.google.com/vv8vvv/Fokus?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPrNtLSTp72YzgE&feat=directlink

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: Suggs   
Дата:   08-10-11 12:17

Пак не могат да се свалят [smilie22] .

Поне е ясно къде е проблема на апарата - в ЗАУ-то. Препоръчвам сериозно ъпдейтване, а ако не помогне - смяна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: verhoiansk   
Дата:   08-10-11 16:38

По дяволите :https://picasaweb.google.com/101221617840519243625/Fokus?authkey=Gv1sRgCPrNtLSTp72YzgE
Айде Suggs напъни се за последно [beer] !

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: Suggs   
Дата:   08-10-11 17:28

Не, благодаря [smile] . Загубих интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: verhoiansk   
Дата:   08-10-11 17:41

Е,ами живи и здрави тогава, дано само такива "разбирачи" да са по-малко из форумите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: snoopoff   
Дата:   08-10-11 18:02

Дай една снимка в пълен размер, така нищо не се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: verhoiansk   
Дата:   08-10-11 18:09

Кажи само къде да я сложа,че явно в пикасата не върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: luboar   
Дата:   08-10-11 19:21

Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките

Според мен, липса на по-як дувар за настройка на фуджи-то.
:)

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: verhoiansk   
Дата:   08-10-11 20:59

Абе то и ти като един мой приятел ше земеш да излезеш прав,ама той вика да го "настроя" в нечия дебилна глава.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: snoopoff   
Дата:   08-10-11 21:37

[smilie18]

Незнам къде може да се качват изображения в реален размер, някой да каже и ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: Suggs   
Дата:   08-10-11 21:42


https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/qeht4273.JPG


http://picbg.net/u/29353/46462/584057.jpg



За пълен размер - кликнете на линка под снимката. Има и EXIF.


Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: harvester_vn   
Дата:   08-10-11 22:27

На тази снимка какво трябва д и гледаме? Не е с проблемното Фуджи доколкото виждам.... пък и на 5,6 всички апарати и обективи са еднакви [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJIFILM HS10 липса на острота в снимките
Автор: Suggs   
Дата:   08-10-11 22:35

Автор: harvester_vn
Дата: 08-10-11 22:27
На тази снимка какво трябва д и гледаме? Не е с проблемното Фуджи доколкото виждам.... пък и на 5,6 всички апарати и обективи са еднакви

Нищо не трябва да й гледаш.
Показвам на незнаещите как се публикува снимка в цял размер във форума.



Публикацията е редактирана (08-10-11 22:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »