Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: emoxide   
Дата:   28-09-11 20:21

Изхождайки от това, че ми се иска да снимам за кеф, но да имам качествено изображение в *.jpg , защото ми омръзна да обработвам постоянно от RAW , довеждайки и до нуждата ми от нелоша ергономия, както и добър автофокус, моля помогнете ми да дискутираме (+) и (-) на двата модела, съответно на двете системи.
Иска ми се да се пренасоча поне в любителските си мераци към безогледална система, която да остави тежкия DSLR да ми е под ръка само в екстремни ситуации...

Замислям се и за варианта FUJIFILM X10 или NIKON V1, SAMSUNG NX?

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: djfroggy   
Дата:   28-09-11 20:28

E-P3.Просто има чудесен избор от обективи.Тялото е с отлична ергономия, с изведени копчета за всичко важно.

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: marto   
Дата:   28-09-11 20:30

а за автофокуса... да не говорим [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-11 20:32

Зависи какво искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: serjy   
Дата:   28-09-11 20:36

по всичко олимпуса бие, дори и по джипег и приятност на изображението директно от апарата, освен, ако не търсиш качетсво с исо над 800.


Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-11 20:44

Серджи - дърпате за опашката

Кое от следните при олимпуса е по-добре?

1. големина на сензора т.е. възможности за творческа фотография

2. Възможности за видео

3. Качество на снимките като динамика и като шум и като детайл (да знам за прешарпения тест на ДПРевю. Ама аз и съм снимал с олимпус и с некс и разликата е напълно видима и осезаема). Ако отвориш теста на Imaging resource -олимпуса дори няма да ти е интересен - снимките са откровенно зле в роу и жипег. Съревнованието е между панасоник G10 и Некс-5н и то е до 1600 исо нагоре до 25600 няма състезание НЕКС е в пъти по-добър.

4. Налични работещи истински екстри като 3д снимки, HHT, AMB и панорами (няма да говорим за това как некса пази база данни с лица на хора и подобни) - а тука мога да цитирам тема от преди няколко дена - защо олимпуса ми забива като пусна разните екстри....отогвор ми щото той така си не работи по принцип

Предимството на олимпус е в наличието на няколко повече компактни обектива (на панасоник) и широк зум.

Та ако иска м43 (което е странно заради странния сензорен формат ама...) бих препоръчал Панасоник G10, GH2 Или подобен.



Публикацията е редактирана (28-09-11 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: Magnifico   
Дата:   28-09-11 20:49

Сонитата са чудесни също, но имай предвид че обективите им за момента са обемисти и все едно си с малък ДСЛР. За микро 4/3 има доста избор, а последните тела на Олимпус са чудесни и като изработка и като функционалност /PL3 и P3/
Пипни ги и двата, ако се насочиш към Олимпус, тъй като, ако PL3 ти е удобен въпреки по-компактния си размер, не отстъпва по нищо на P3.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-11 20:55

Значи понеже няма тест на 5н (той е доста по добър от 5) ще цитирам цифрите със стария некс срещу новия олимпус

Olympus EP3 - 51
Panasonic G10 - 56
Sony NEX-5 - 69

Новото сони 5н ще е към 80. Некъде точно към двойно по хубави снимки във всяка произволно избрана качествена характеристика на изображението - резолюция, точност на цвета, гамут, шум, динамика всичко 2 пъти по-добро.

Че и сензора като площ и той е около 1.6 пъти по голям.

ПП ако зарежем заяждането Магнифико е напълно прав



Публикацията е редактирана (28-09-11 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: serjy   
Дата:   28-09-11 21:04

ама кой се заяжда тук? изказвам мнение просто.

тестовете всеки трябва да ги чете с едно на ум. процесинга на изображението на олимпус е много, много добър, ако не се пулиш в пиксела на 100%. все пак 12мп. са достатъчни за висококачествен печат до А3, а фотоапарат определено не означава само сензор.


Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: serjy   
Дата:   28-09-11 21:05

забравих... [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: s_dyakov   
Дата:   28-09-11 21:17

Oly[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: robertdemiro   
Дата:   28-09-11 21:23

И аз съм за Оли :)

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-11 22:17

ЕПЛ3 не е ли по-бърз от ЕП3?

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: emoXide   
Дата:   28-09-11 22:34

Точно описаните от вас неща и мен самия ме объркват по принцип. Олимпус имат по-цялостна система и като цяло по-добра ергономия. /говоря за E-Р3 и E-PL2, дребосъците не ги уважавам/ Доколкото съм гледал примери от Олимпус много приятни цветове дава още от джепег. Лично имах шанса миналата година да си поиграя за седмица със SONY NEX-5 и бях впечатлен от снимките му дори в джепег каква драстична динамика, съизмерима с тази на моето FinePix S5Pro, при много по-добър детайл. Доколкото видях семли от наследника му цветовете са много приятни, а матрицата още по-добра на високо ISO. А и обективите пропорционално на матрицата са доста по-обемисти. Та дилемата пред мен е по-добри изображения като динамика и ниски нива на цветен шум на слаба светлина или в противовес много по-добра ергономия, компактни обективи и приемливи снимки в джипег до ISO 800...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: serjy   
Дата:   28-09-11 22:38

иди ги пипни в магазина и избери това което ти приляга на сърцето. всички съвременни фотоапарати са достатъчно добри [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: the_drug   
Дата:   28-09-11 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-11 23:18

Серджи е прав.

За некс-а ще ти напиша лошите неща от година съм с него.

1. Светкавица - има една вградена не е лоша ама е вградена ни повече ни по-малко (повече има в смисъл на мощност заради много доброто високо исо на 3200 със слабата мигалка покриваш адски много.) Има и една мигалка дето се продава отделно за 3-ките и 5-ците НЕКС - пак не е лоша но само в-ху апарата - нея можеш да я отразяваш в таван примерно. Ама няма как да сложиш радио синхрон или да палиш външна мигалка лесно.

2. липсва 50мм светъл АФ обектив - това ще го решат до към Януари март. На мен това ми липсва - трудно е да снимаш с плитък доф и ръчни обективи поне за мен. Някой други се оправят ама на мен ми трябва кротък модел за плиткия доф с ръчен фокус.

Неща дето ми харесват

1. Ергономията - новия Е-ПЛ3 е най-доброто свидетелство че ергономията на НЕКС-5 е прекрасна (Олимпус са копирали с голямата лопата). Сравним е със нисък клас ДСЛР и дори може би печели. Има значителна разлика за последната година - смениха софтуера 3 пъти т.е. общо 4 версии. Последната добави адски много екстри които правят живота песен с 5-цата а 5н е още по як. Почти всичко се сменя с едно или две натискания на бутон. Има много опции за настройка на оскъдното количество бутони.

2. работата с ръчни обективи - (Е-П3 май е на подобно ниво но няма опит) - НЕКС-а има увеличение на образа и peaking (това е някаква екстра дето оцветява участъците на фокус със избран от тебе цвят т.е. не ти трябва зума толкоз много, за видео въобще не ти липсва зума). Та ползвам си с ръчен фокус минолта/сони и стари разни обективи. В някой ситуации дори бих предпочел ръчния пред АФ обектива - видеото например. Отделно един Цайс за контакс сонар 90мм 2.8 си зех - няма такъв обектив на 2.8 може някое зуйко за 4 бона да се доближава но цайса е невероятен а го зех за 300 кинта.

3. Електронните екстри - писах за тях но на некс-а това трябва да го видиш. Ето ти пример за динамика (около 15-16 стопа сигурно идва, а аз затъмних малко пещерата щото идваше бая сива снимката).


https://lh3.googleusercontent.com/-J4PbwcauVTQ/Tlk8tEatM0I/AAAAAAAANck/WFiu1B7F600/s800/DSC05729s.JP


Панорами да ти пусна ако искаш - стават за секунди от ръка и ако искаш с 3д ефект


https://lh5.googleusercontent.com/-khKvi4H91Ik/ToN_1qjHW5I/AAAAAAAANiU/eE8DEJL6Epw/s1440/DSC02165.JP



https://lh6.googleusercontent.com/-3YHXYaXZAPc/TDosUYlmyuI/AAAAAAAAM5A/Mnzzh3ZT6js/s1440/DSC00169.JP


или снимка на брутална тъмница от ръка (това е на отдалечена улична лампа - еквивалентното исо би било нещо от сорта на 51200 (с новия некс ще може и повече да напъваш с още един стоп). На 100% снимката не е супер ама е прилична и ще ти свърши работа за семеен албум.


https://lh4.googleusercontent.com/-etjfHxw32Vg/ToOAgneeu7I/AAAAAAAANic/DDie2xHQVbE/s1152/DSC06254.JP


Aко има къде иди виж новия НЕКС-5 - от това дето четох Сони яко са го подобрили и почти всичко дето е имало като забележка в стария е оправено. Включително може да си вземеш най-добрия електронен визьор правен до сега (няма компромиси)



Публикацията е редактирана (28-09-11 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 23:39

Ем аз оня ден купих един НЕКС 5 за подарък на братчед ми, поразцъках го и останах много приятно изненадан как добре снима, а клиповете му са покъртително добри като за 'сапунер'...
Чак ми се искаше да го задържа, ама му го пратих, защото си го обичкам аз [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: hotsnail   
Дата:   29-09-11 00:02

Е такова едно филмче да Ви пожелая на всички да си щракнете в къщи [cool] [cool]

http://www.youtube.com/watch?v=-tb7UW2zhs0

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: emoXide   
Дата:   29-09-11 08:03

Hotsnail, мерси дано имаме тази възможност! :)

Ако цената на NEX-7 + 18-55 OSS е от порядъка на до 2399лв. ще се замисля сериозно в негова полза. Жалко, че няма междинен модел например NEX-6 със същата ергономия като 7, с 3 командни колелца и вградена светкавица + изход за външна светкавица, без ел.визьор и матрицата от 16.1Мп
Би бил идеалната машинка за много хора!!!



Публикацията е редактирана (29-09-11 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: djfroggy   
Дата:   29-09-11 08:16

NEX-7 направо ще стане черешката на тортата.Сони пуснаха 50/1,8 за Некс,както и 30/3,5 Макро, но за съжаление никъде не се продават тези обективи.А ги пуснаха доста отдавна! А пък 24/1,8 ми се струва малко надценен-идва над 2 бона!

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: GM   
Дата:   29-09-11 08:29

Глас за Олимпус![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: vth41   
Дата:   29-09-11 08:41

Преди малко гледах видео-ревю на Оли 45/1.8 от Steve Huff, и както казва той ако имаш Оли 12/2, 45/1.8 и Пана 20/1.7, друго просто не ти трябва. [smilie24]

И аз си чакам 45/1.8...[smilie8]

Глас за Оли [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: karan4o   
Дата:   29-09-11 19:51

Тук нещата са ТоплятОлюф срещу останалите
[smilie5] [smilie5] [smilie5]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Майтапът на страна. Не съм пипал и двата апарата, и нищо не мога да кажа. Неоспорим обаче е фактът, че м4/3 е почти завършена компактна система, ако имаш пари за обективи. Сони започва сега и набляга на благинки в апарата, и на буркани пред него. Ако не щеш нови буркани, има старички обективчета, ръчнофокусни и забавни, но...
абе вземи си Олимпус [smilie5]
[beer]



Публикацията е редактирана (29-09-11 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: n1x0n   
Дата:   29-09-11 20:42

Аз ще се включа с един глас в полза на НЕКС-а.
Пробвах Сигми, Олимпуси, Панасоници, Самсунги, обективи, преходници... абе не е тва, докато не пипнах Сонито бях като спънат. [smilie5]

Просто другите не ми пасвнаха нито като ергономия, нито като бързодействие, нито като картинка /което за мен е най-важно/. Сонито ми залепна директно... хем че му се смеех преди това и даже изобщо не исках да го пробвам [smilie8]

Колкото до обективите - да, м4/3 производителите са по-напред с материала отколкото Сони, но и те не са кой знае колко богати - много зависи какво ти трябва като оптика и дали смяташ да снимаш със ръчнофокусни обективи.

Личният ми съвет към теб е просто да минеш с 2 флаш-карти през 1-2 магазина за техника и да пробваш наред. Никъде няма да ти откажат няколко тестови кадъра с по 1-2 обектива. Не ти ли пасне в ръката - който както и да ти го хвали, каквито и тестове да ти пуска - ще съжаляваш. В крайна сметка това е камера за кеф и задължително трябва да отговаря на лично твоите разбирания за кеф, за да има смисъл да дадеш пари за нея.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »