Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Открадната техника
Автор: smailka   
Дата:   19-09-11 11:33

До сега не съм пускала теми тук и ми е още по-неприятно, че първата ми трябва да е по такъв повод [smilie2]

Вчера снимахме между фара на Шабла и Тюленово на скалите, където стана неприятната случка...

Изчезнаха две чанти. Едната с три светкавици -
Canon Speedlite 580EX - 1 бр.
YongNuo Speedlite YN-560 (сериен номер YN12753723 )- 1бр.
Yongnuo Speedlite YN-460 - 1бр.
другата чанта със:
синхронизатори за светкавиците, 2 чадъра (1бр. бял дифузен 105см, 1бр. отражателен 85см.), 2 студийни статива 181M Black стативи,един отражател 107см.и един комплект батерии IMEDION АА 2400mAh
На двете светкавици, на които не съм посочила серийния номер не мога да го кажа в момента, трябва да потърся документи....

Моля ви, ако някои все пак има някаква информация да пише.
Благодаря [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Myth   
Дата:   19-09-11 12:13

Хм, как изчезнаха?

Отговори на това съобщение
 изчезнала техника
Автор: smailka   
Дата:   19-09-11 12:37

Тъкмо се чудех дали да не сменя заглавието на темата на "липсваща техника" ( но не знам дали може), защото малко не е ясно как изчезнаха....

ами снимах с един широк обектив и нещата ми влизаха в кадър, един от нашите хора (бяхме 4 човека) ги премести зад нас (и зад колата с която бяхме), да не ми пречат....и от тук нататък малко не знам кое как се случи... тръгнахме с колата (аз мислех че те са в нея), когато ми потрябваха след 20мин. се установи, че не са там, върнахме се на мястото и ги нямаше. Когато тръгвахме с колата е трябвало да минем покрай или даже през тях ако са били все още там..за това не знам в кой момент са изчезнали. То е огромно поле, минаваха разни хора с колелета, ама ние си снимахме, въобще не съм гледала назад.

Има голяма доза грешка от моя страна, че не бяха плътно до мен, което е ценен урок....



Публикацията е редактирана (19-09-11 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: nickname   
Дата:   19-09-11 12:46

заглавието може да го смениш без проблеми,дано да се намери техниката

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: desmes   
Дата:   19-09-11 13:52

Успех в намирането!
Пуснете обвява в data.bg , с някаква поощрителна награда . Много хора четат тези обяви и има голям шанс да се обадят.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: gbrain   
Дата:   19-09-11 14:51

Сори... боклуци гaдни [smilie2] Сори... боклуци гaдни Сори... боклуци гaдни

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: gbrain   
Дата:   19-09-11 14:53

що тaкa стaвa?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 14:58

Защото цяло лято се пишат теми за хайката в този район ... И никой нищо не прави ...
Когато бях последно в Крапец им казах на местните, че най големият потърпевш ще са те ...
На мен крака повече там няма да ми стъпи и предполагам на много други ...
Ако бяхме по солидарен народ нямаше да чакаме полицията ама хич ...Но тук е Булгаристан, навсякъде хора с приведени глави [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: sirkhann   
Дата:   19-09-11 15:09

Извинявам се, ама в случая оставили чантата на майната си, забравили я и после открадната техника и пумата бръмчи. [smilie23]

Може да е забравена, някой да я е намерил и да я е прибрал. Може и някой да си я е харесал... Жалба писахте ли?



Публикацията е редактирана (19-09-11 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 15:21

пумата бръмчи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:23

До арменският поп...
Направи си труда и прочети, колко теми има за открадната техника в този район ...
Всички хора в Тюленово и Крапец са вдигнали ръце, но може и да си прав сигурно някое дете се е заиграло ...
Между другото колега, на теб някога полицията намирала ли ти е нещо "изгубено"? Питам чисто информативно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:26

navy - не се смей, че тия са от вашият район, Варна, морето, сините вълни...
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: sirkhann   
Дата:   19-09-11 15:26

Намерила ми е миди. Те са в комбинка с апашите, после делкат. Ама отвреме навреме се срещат и честни куки и трябва да се върви по установения ред. Минималният шанс също е шанс.

Иначе на мен са ми страшно противни нещастниците, дето разбиват къщите, и моят апартамент са разбивали, за туй си седи застраховано всичко, дето ще ме заболи да ми го вземат. Навън просто трябва малко по-отговорно и така.



Публикацията е редактирана (19-09-11 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:40

И аз съм се застраховал ... Ама раничката няма как... Техника в колата може да бъде застрахована, но само през деня от 22.00 до 6.00 не важи ...
Мен ме издразни факта, че това е ен на брой случай и никой нищо не прави ...
Не знам колко чанти трябва да се откраднат там за да се случи нещо ...
Както и да е жалко за момчето ...
Моята почивка бе по шорти на плажа и с раница на гърба ...Ай нема нужда never again!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   19-09-11 15:43

puma, Не е въпроса колко техника е открадната там, а колко жалби са пуснати там.
Щот полицията гледа това което има написано на хартия като жалби, а не бай пенчо във фото форума кво писал.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:49

Кмета и полицията много добре знаят за проблема, но всички вдигат ръце ...Щот така им е по лесно ..
Питам го хазяинът, толкова ли е трудно един полицай да се скрие и да им направят засада ...
А като го слушам тия жалби и смешно ми става ...
Малко като в българският съд ...Там нито аудио записи важът, нито видео абе най добре съдията да е присъствал на събитието /престъплението/ иначе трудна работа ...
Ей хора мислете с главите си! Стига са ви прали мозъците!
Това трябвало онова трябвало ..
Спомняш ли си преди години един сърбин, как счупи едно чейнч бюро ...Щото се бяха опитали да го излъжат ... Но тук това няма да го видиш щото българинът е само сечи глава ...
За това и сме на това дередже ...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Ники   
Дата:   19-09-11 15:55

Това и аз искам да кажа, че в целия нормален свят "чакат полицията" да си свърши работата, а само ние говорим за някакви алтернативни организирани работи. Организирано трябва да се натискат ченгетата да ни пазят, м@мка им! Какво значи цяло лято всички били пропищяли?

И между другото, на мен полицията ми е намирала обраното съдържание на мазето, а на баща ми му намериха откраднатата незастрахована кола.
Случват се и грешки.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 16:00

Тази ситуация ... дето вика пумата - на плажа по шорти и с раница на гърба!

Виж какво става, събираш пари, отделяш и си купуваш 1-2 тела, 4-5 обектива, флашове, аксесоари...
И отиваш на почивка. Някаква почивна станция край морето... стаята с паянтова врата, ама и да не е... къде ще оставиш раница с техника за 10-15 бона? В ъгъла, под леглото, ще свалиш окачения таван или зад казанчето в тоалетната?

И какво правиш? Обуваш банския... вземаш хавлиите и чадъра и една 15 килограмова тежка раница на гърба [smilie5]

Спираш на плажа... мацките хукват в прохладната морска вода. Ти стоиш облегнат на раницата гледайки отдалечаващите им се трътки и как им се мокрят банските.
Твоите се мокрят също... от пот и притеснение.

Излиза някой от компанията. Ти му викаш - абе ще гледаш ли тази голяяяяма черна раница тук? А той - ох, ще подремна тук по корем, че се изморих от плуването...

Надвечер ще ходите по капанчетата...
Всички по шорти, леки тениски, джапанки и парите, личната карта и жиесема в джоба. Ти зад тях като продоволствен склад с голяяяямата черна раница на гърба. Сядате в някой сепаре, раницата в краката или на съседния стол вързана с ремъците така, че ако някой ще краде да повлече 3 стола и масата, която е завързана с края на покривката за стола...

Лягате си. На теб ти се отваря парашута да чукаш развеселената червенокоса от съседната стая...
Влизаш към 2 часа в нейната стая, надървен и леко приведен... от тежката раница [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: sirkhann   
Дата:   19-09-11 16:03

Navy - то не може и кино и лимонада. Моята ваканция си я прекарах само с DP1. На плажа дори не съм го носил...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 16:04

sirkhann, и моята - море и планина с айфон 4 [smilie18]

Ебем ти и раници и фото аз...

Ама тряя тук кашалота да напише нещо по този повод [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: klez   
Дата:   19-09-11 16:09

хахахаха нейви трябва да почнеш да пишеш разкази човек ! :)
иначе по въпроса, и аз на почивка ходя без фотото в повечето случаи. Особено на море

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 16:13

Еме аз гледам с един куршум два заека ...Не пътувам всеки ден от София до Шабла и Дуранкулак ... Ако ме научиш обаче да снимам птици с Айфонче ще те черпя [smilie7]
Иначе аз за това ходя на море с жена за да нямам тия мъки дето си ги писал по-горе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-09-11 16:14

Аз вече бях писал в една аналогична тема преди 2-3 седмици за кражби край морето. Извинявам се, ако се повтарям...
За почивки, излети и т.н. май се оказва, че много по-удобно е да се носи една безогледална камерка с една палачинка... Аз поне вече така правя. Хич не може да се навия вече да мъкна тежки раници и т.н. С такава камерка става и с само с едно калъфче, или с една малка чантичка, хем незабележима, хем не тежи, хем няма да ги има проблемите, описани така живописно от Нейви, включително и за червенокосата от съседната стая[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Orcrist   
Дата:   19-09-11 16:32

Аз пък отидох с фотото на море и ми откраднаха китарата. От апартамента. В София. (Минахме през формалностите с полицията.)Добре че не отидох с китарата на море. (Тя може затуй да си е тръгнала де..., ама фотото ли да си тръгне вместо нея?). Туй преди две години, оттогава само едно колело са ми крали, ама фотото все си е с мен. Ще трябва първо да ме набият [smilie25]. Викате - щом трябва... Е, какво да направиш - живот. Може и да избягам с половината обективи поне или някой да се спъне лошо, докато ме гони... Някой има ли успешен опит със застраховки и по-добър ли е резултатът от този при полицейско разследване?

Смайлка, съжалявам, че по такъв повод разгледах за пръв път профила ти... Ама е чудесен. Желая много успехи и късмет в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: compur   
Дата:   19-09-11 16:33

реших! продавам тежкото оборудване и си купувам безогледалка! ака каква? че то цената на безогледалката и аксесоарите калкото тежката раница с огледалката! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »