Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Статив - какъв?
Автор: Anete   
Дата:   18-09-11 00:01

Искам да купя статив. Да е сравнително стабилен и с цена до / или в краен случай около/ 200 лева. Никон Д80 и Никор 70-300 ВР е най-тежкото, което ще носи, засега.

Това или това ? А вие какво бихте предложили ?
Благодаря [smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: Rosencho   
Дата:   18-09-11 00:23

Втория[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-09-11 02:55

MT-128 магнезиево-алуминиев статив + NB-1S ябълковидна глава

Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: monochrome   
Дата:   18-09-11 09:09

Аз си зех Velbon Sherpa 200R за Nikon D80 и издържа тялото с по-тежък обектив, от който си дала. Висок е, стабилен, и тежък. Този модел не върви с калъф, да знаеш. Следващият - 250R има калъф както и врътка за прецизно нагласяне на височината.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: J0R0   
Дата:   18-09-11 11:12

Изборът на статив се определя от това къде и как ще го ползваш.
Аз лично ползвам един Хама за 50-60 лева и никога досега не съм имал проблеми с него, защото го ползвам изключително на закрито.
На открито и в тихо време също няма проблем.
На бурен вятър в планината няма да държи, но пък при бурен вятър в планината изобщо не ми е до разпъване на статив :)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: chukov   
Дата:   18-09-11 11:18

Хубаво е ябълковидната глава да е солидна за да издържа добре апарата със закачен дългофокусен обектив на него

Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: Nikoneff   
Дата:   18-09-11 11:40

И двата статива са доста ниски. Търси си в диапазона на макс. височина 170-200 см. Централната колона трябва да може да се обръща за вертикално снимане отгоре. Ако ще снимаш панорами главата на статива трябва да е с фиксирана вертикална ос на въртене. Ако пък ти трябва експедитивност най-доброто е сферичната глава. Не на последно място, ако ще го носиш често на дълги преходи, трябва да е макс. лек и къс(с четири степени на краката), в същото време достатъчно як и стабилен срещу вятър. Има и с допълнителни екстри, като нивелирчета, шипове на краката, куки за противотежести и т.н. Както виждаш първо трябва да си изясниш за какво и как ще го ползваш, защото няма универсални стативи. На пазара има достатъчно на брой качествени модели, та затова пак ти препоръчвам - първо си изясни приложението му и след това избирай по модел и цена. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: chukov   
Дата:   18-09-11 12:26

Истината е, че няма универсален статив

Nikoneff е прав за много неща
Аз имам едно Манфрото - железен статив. Много здрав и устойчив на бой. Централна колона се подгъва за да можеш да правиш и вертикалнни снимки. Но пък не може да се върти съосно по хоризонтала - неудобен е за панорами. Тежък е за в планината.

От друга страна карбоновите, които са леки, няма как да са устойчиви на вятър, именно защото са леки. Устойчиви са тежките стативи, които пък са неудобни за носене.

Ябълковидната глава е бърза и удобна, но не е практична, когато ти рябва точно позициониране и кадриране, особено с тежък комплект апарат + обектив.

Какъв е изводът.
Няма как с един статив да се покрие добре нуждата от ползването му в различни ситуации.
Най-добре си прецени какво правиш най-често, как, къде и какво снимаш в повечето случаи и попитай пак, за да получиш по-точен отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: jivkojj   
Дата:   18-09-11 12:35

Тука беше ставало дума за един интересен статив: Velbon Ultra REXi L - лек, 153см, и носи до 4 кг. Може и него да погледнеш.

Аз лично се сдобих с нещо подобно какво ти планираш да купиш - Giottos GTMTL8350B карбонов с GTMH1312-652 фрикционна яблковидна глава. Много добра комбинация, но и цената е добра.


Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: Anete   
Дата:   19-09-11 23:22

Много благодаря на всички за съветите и насочващите въпроси.

Сега по ред.

Ще ползвам статива предимно навън. Но по ветрове и дъждове не вярвам да хукна да снимам. Добре е да е лек, защото не винаги ще съм с кола.

"...Ябълковидната глава е бърза и удобна, но не е практична, когато ти рябва точно позициониране и кадриране, особено с тежък комплект апарат + обектив..."
Чуков, тогава каква е за предпочитане?


Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: cameraman   
Дата:   20-09-11 08:21

Здр.. Моето предложение е:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/717676-REG/Manfrotto_190XDB_Tripod_Kit_with.html



Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: chukov   
Дата:   20-09-11 09:12

Аз съм твърдо за ябълковидната глава в твоя случай

Аз съм с такава и съм доволен


Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: janst   
Дата:   20-09-11 10:04

Имах подобна дилема преди два месеца. В крайна сметка се спрях на SLIK PRO 340 DX. Лек, компактен в сгънато състояние и супер стабилен. Ползвам го с D90 и 18-105 и не го усеща. Ето:

http://www.slik.co.jp/slik_com/PS-PRO340DX.html



Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: Batok   
Дата:   21-09-11 10:54

Още един глас за СЛИК-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив - какъв?
Автор: groshev   
Дата:   21-09-11 11:58

SLIK ! и нищо от Стробистото - измекяри са!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »