Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: svilen12   
Дата:   16-09-11 20:39

Здравейте.Снимам с една камера CANON HV40 и съм я направил при снимане да излиза дата и час,а когато качвам видеото посредством Pinnacle Studio 15 дата и час изчезват.Някой да помогне.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: MARIANA88   
Дата:   16-09-11 21:27

Така е при всички видеообработващи програми-не е само при Пинакъл 15.Има разни решения ,но не ти ги препоръчвамл Слагай ръчно. Иначе по 1394 обратно в камерата и после пак в компа и вече ще имаш дата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: veb   
Дата:   16-09-11 21:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: svilen12   
Дата:   16-09-11 21:45

Благодаря много,въпроса може да е бил лесен :))),ама аз сега се уча.Живи и здрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: gmir   
Дата:   16-09-11 22:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: svilen12   
Дата:   16-09-11 22:13

записвам в HD формат на МИНИ ДВ касета,но след като го INPORT и ми показва че е вече без дата и час

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: Лъв   
Дата:   16-09-11 23:28

veb
1394 го има във всички нови дъна от среден и висок клас и ще го има още дълго време.
Битрейда би имал отношение /евентуално/ към икономиката.
Предполагам, че имаш предвид битрейт, но и трите нямат отношение към въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: MARIANA88   
Дата:   17-09-11 00:59

С тази гимнастикка ,която казах става ,но само за SD и то ако нищо не е корегирано по видеото.На местата с корекциите датите ще липсват.Ако материала не изисква всяка минута да е с дата и час по-добре не я слагай , защото след време ,ако решиш да сглобиш някое видео клипче с дати няма да изглежда добре и ще те е яд ,че си ги слагал ако не си запазил касетата .Слагай ги да изкачат от време на време за кратко колкото да имаш някаква информация ,но не и през цялото видео.Това е мое мнение ,но пак зависи какво целиш с това да има постоянно дата и час ,зависи и естестеството на заснетия материал.Ако ти е толкова важно порови се имаше май една подобна тема преди време се даваха идей как можело да стане да се сложи датата автоматично от камерата ,но аз не съм пробвала защото не харесвам да има дати постояноо.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: 3DF   
Дата:   17-09-11 07:28

Чисто естетично е да няма постоянно дата и час на видеото. По добре е те да се появяват рядко от време на време. За де не дразнят постоянно гледащия. За това ги вкарвай ръчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: svilen12   
Дата:   17-09-11 10:47

Аааааа,100 % неискам да са постоянно,само като започва дадено събитие и да се види кога е.Благодаря за мненията и препоръките.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: svilen12   
Дата:   17-09-11 10:55

И още 1 въпрос,камерата снима в HDV и HDV(PF25) кое е за предпочитане и по добро ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на видео!!!!
Автор: MARIANA88   
Дата:   17-09-11 18:13

При PF25 камерата ти улавя прогресивно ,а съхранява преплетено като рамката е разделена на 2,така че ползваш настройките като при първото.Това което ме пита на лични е за крайния продукт преди това си оправи другите настройки setup video audio preferences, a на make movie прави такива настройки че да ти се събере на диска 25 GB или там 50 GB или ако е за друг носител.Зависи какво гониш качество или вместимост.



Публикацията е редактирана (17-09-11 18:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »