Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: photosynthesis   
Дата:   12-09-11 18:48

Имаме удоволствието да ви поканим на една близка среща от 4/3-я вид [smile]

Тя ще започне на 16 септември (петък) в 18:00 часа в кафе-галерията на ФотоСинтезис с представяне на най-новите модели от серията -
Panasonic Lumix G3 и GF3.

Телата ще бъдат представени от Бони, който ще сподели личен опит, впечатления и кадри (включително разпечатани).

След това в продължение на няколко дни всеки желаещ ще може лично да се убеди в качествата и недостатъците на няколко тела и обектива от серията - повече подробности можете да видите тук

Очакваме ви


Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: photosynthesis   
Дата:   12-09-11 18:49

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: siliana   
Дата:   13-09-11 12:08

Браво [shtrak]
Очаквам с интерес да видя резултатът от Лумикса на печат [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: vth41   
Дата:   14-09-11 17:54

Понеже имам понякога проблеми с цветовете при Панасоник, ще ми е интересно как ще е при Бони [smilie24]
После ако може и едно ревю тук във фото-форум... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: ararat   
Дата:   14-09-11 18:00

Там сме [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: gil-galad   
Дата:   14-09-11 18:18

Малка историйка (типично нашенска) по тоя повод.
Омръзна ми да мъкна Никона насам-натам и реших да си взема и една безогледалка. Имал съм преди Панасоник и бях доволен и след малко четене и сравняване се спрях на GF2 или GF3. Отидох в същия тоя магазин (много ми харесва как е направен и [smilie24] [smilie24] [smilie24] за идеята и изпълнението) и ги видях и пипнах и още повече ми харесаха. Стигнахме до това какво искам и цените. Аз имам Никон вече, с една камара обективи, и искам малък апарат, с малък обектив да си снимам видео и снимки на бебето. Искам GF2 с 20мм. Да, ама промоция! има на 14мм. Не искам 14 мм. Гледам цените на 14мм и 20мм - почти еднакви. Питам може ли с 20мм - не може. Тръгвам си. Отварям Интернет и проверявам в Щатите два сайта за фототехника. Има комплекти ВСЯКАКВИ, като с 14мм и 20мм, цените са идентични. Отивам пак в магазина на Фотосинтезис, тоя път на Витошка и пак задавам същия въпрос. Момчето ми обясни, че така пристигали и не може да ми се угоди. Ако искам с 20 мм само, трябва да си купя тялото + обектива.
Промоцията с 14-55мм - 999 лв
Обектив 20 мм - 759 лв
Моя вариант - 1758 лв
Връщам се в къщи, поръчвам го Щатите за 1049 лв. в комплект с аксесоари филтър, карта и връзка за капачката и след 2 седмици ще го имам. А и да не забравя - "да, ама няма да има гаранция"...


Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: yakumo   
Дата:   15-09-11 13:50

Вярно е тъпо с тез комплекти - и аз съм питал - това е. Имат явно статут на един различен продукт с по-различна цена от сбора на цените на съставките поотделно [smilie8] И нямат право да ги разделят и пре-комбинират.


Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: otto   
Дата:   15-09-11 15:22

Gil-galad [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: джъмбо   
Дата:   15-09-11 15:29

не са ти виновни тези в магазина ами тези (панасоник)които им дават да го продават.... канон също никак не са гъвкави в комплектите... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: rorus   
Дата:   15-09-11 17:48

Ами да - виновни са Панасоник. Първо, че произвеждат камери. И после са за убиване - да пускат някакви промоции, които не са ни удобни.

А тия от Фотосинтезис откъде се появиха? Отворили магазини в големите градове, натрупали всякакви камери и обективи - пипаш ги, пробваш ги, и тъкмо си харесаш нещо - и няма 30% отстъпка.

Спомням ви времето, когато имаше 1 брой TV канали, нямаше Internet и никъде не можеше да пипнеш про-тяло от коя да е марка. И не се оплаквахме толкоз...


Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: gil-galad   
Дата:   15-09-11 20:31

Ама аз въобще не се оплаквам, просто констатирам проблема. Ако беше чел, вместо да бързаш да се изкажеш, щеше да видиш, че по някои страни има и друга бира, което значи, че някъде при нас се къса веригата. И как така на тях Панасоник им продават всякакви комплекти? Аз ще имам апарат, но тъжното е, че парите отиват в Хамериканските джобчета. И ще ти спомня времето, дето хич апарати нямало. Оплаквания срещу тях съвсем пък никакви!
Хубаво е, че се обаждат и други хора, явно не съм единственият, дето има претенции и това е въпрос, над който може да се помисли. Ще се радвам и ако помогнем на хората от Фотосинтезис, защото наистина харесвам работата им.



Публикацията е редактирана (15-09-11 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: rorus   
Дата:   15-09-11 23:39

Прочети си пак твоя пост и виж дали е добронамерен и дали ти помагаш на хората.
Има една поговорка: каквото повикало - такова се обадило.

Бил съм във всички държави в Европа и Северна Америка и съм им пил бирите и в буквален и в преносен смисъл.

Поста ми е без лоши чувства - просто искам да се оценяват направените неща.

Ако мислиш, че продават скъпо или не са гъвкави - ето ти бизнес въззможност: Отвори твой магазин, продавай на щатски цени - ще натрупаш луди пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: rorus   
Дата:   15-09-11 23:55

И нещо интересно:

Като бях в New York, едно от нещата в списъка ми беше B&H - легендарният фото-магазин. Първо отиване до там: затворен от вторник до четвъртък заради еврейски празник. Второ отиване до там в петък: неотворил въпреки бележките с обещание да работи. Трето отиване в събота: затворил по-рано заради веекенд-а.

Фотисинтезис-а работи като машина - 7 дни в седмицата до 21.30 и 22.00 часа!

Иначе - да в USA техниката е по-евтина.

А пък ние българите искаме - виното ни да е френско, колите немски, цените американски а работата ни - кубинска. Цъ, не става...

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: malakar   
Дата:   16-09-11 00:46

"Бил съм във всички държави в Европа и Северна Америка"

А ще ни разкажеш ли и къде точно "един мармот завиваше шоколад"? А дори и да си бил, обясни ми защо това да те прави по-разумен, по-интелигентен или по-надарен от всички тука, че да се изказваш като последна инстанция?

С комплектите явно има проблем - дали е от Панасоник или Синтезис - все е тая. Даденият клиент си е купил дадения продукт, просто комисионните не са останали в България, респективно и двете компании (Панасоник БГ или който е там вносителя и Фотосинтезис) са на загуба, щото не са реализирали печалба. Това е обективната истина. И на Луната да си ходил, все ми е тая. Е, хайде лека нощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: rorus   
Дата:   16-09-11 08:52

malakar:

Е, сега вече ти си "последна инстанция".
Обади се в Панасоник БГ - може да търсят хора с идеи.

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: gil-galad   
Дата:   16-09-11 10:07

Чета си го и не виждам никъде зла умисъл.
Като поразгледах форума ми хрумна и друга поговорка: "На всяка манджа мерудия".
И да беше отскочил до Южна америка или Африка, вместо да се натоварваш с всичките?! страни по Северна Америка и Европа.
Постът (както е трябвало да го напишеш) ти не е злонамерен, но е некомпетентен и излишен. За оценката няма да коментирам, защото съм го написал по-горе, да не говорим, че си купувам всички останали неща от Фотосинтезис. Цените в Щатите в момента не са чак такава далавера, особено ако можеш да си вземеш ДДС-то . С бледата надежда, че ще го схванеш, от всичките неща, дето ги искам като българин е да има по-малко разбирачи [beer]



Публикацията е редактирана (16-09-11 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: rorus   
Дата:   16-09-11 10:52

От една страна е добре, че повдигаме темата за събитието, но от друга не мисля, че е удачно да си говорим по този начин в тази тема.

Може някой ден да се видим в кафето на
Фотосинтезис и да си говорим надълго и широко за пазари, обеми, дистрибутори, практики и т.н.

Късмет с поръчката!
И двата обектива - и 14 и 20 са много добри - според мен най-смислените за м4/3. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Седмица на Panasonic Lumix G в Център ФотоСинтезис
Автор: gil-galad   
Дата:   16-09-11 11:47

Аз ще дойда довечера [beer]
Сега взех 20мм и ще изчакам да излезе 14-45G.
Все пак идеята е в компактността [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »