Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За какви пари може да се намери Canon 5D mkII или The Canon T2i
Автор: alek200   
Дата:   15-09-11 13:35

Здравейте, понеже още не съм тръгнал да си купувам необходимата техника ще пусна темата тук за да разбера това което ми трябва.
Искам да снимам филм и за целта май съм се насочил към по-евтини стоки но въпреки това ...
Интересува ме като нови колко струват:
Canon 5D mkII и The Canon T2i
и някой продава ли втора употреба и пак за какви пари говорим, като цяло изобщо за какви пари мога да ги намеря като нови и втора употреба ?

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: За какви пари може да се намери Canon 5D mkII или The Canon T2i
Автор: stardriver   
Дата:   15-09-11 13:38

Нови:

http://www.photopavilion.com/


http://www.photosynthesis.bg/



Употребявани:

https://photo-forum.net/forum/list.php?f=2&c=2


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За какви пари може да се намери Canon 5D mkII или The Canon T2i
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-09-11 22:31

А, за по-важното - обективите , мислил ли си?
Те са определено по-скъпи от телата, ако искаш качествена картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: За какви пари може да се намери Canon 5D mkII или The Canon T2i
Автор: vboykov   
Дата:   16-09-11 21:08

T2i при нас е по-известен като 550D, върви около 1600лв нов с китов обектив.

Аз се сдобих с моя оттук - http://www.amazon.it/
(търси 550D)

излиза към 1300лв и гаранцията важи в цяла Европа (питах специално ПАН сервис у нас), доставка ок 1-2 седмици.

Ако ти трябва само за видео, мисля че няма кой знае каква разлика (поправете ме ако греша) с 5D mkII, който е професионален клас тяло и е доста по-скъп. И двата снимат FullHD с 30fps, 550D има и 720p с 50/60 кадъра, за 5D не съм сигурен.

[beer]



Публикацията е редактирана (16-09-11 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: За какви пари може да се намери Canon 5D mkII или The Canon T2i
Автор: chukov   
Дата:   16-09-11 23:02

Е как да няма разлика във видеото?

Картинката на пълноформатната матрица и на кропката дали нямат разлика как мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: За какви пари може да се намери Canon 5D mkII или The Canon T2i
Автор: vboykov   
Дата:   16-09-11 23:13

Ясно, че голямата матрица ще е по-добре откъм шум, светлочуствителност и острота, но ми е загадка как точно се записва видеото от 18/21mp матрица с резолюция, по-малка от 2mp(1920х1080).

Отговори на това съобщение
 Re: За какви пари може да се намери Canon 5D mkII или The Canon T2i
Автор: Батко   
Дата:   16-09-11 23:54

Разликата в качеството на видеото между 5DMKII и 550D/600D/60D/7D не е голяма, но най-много си проличава при снимане на високо ISO.

5DMKII не че не може да снима 50/60fps, а такава им е смотана политиката на Canon, че не са го направили. Може пък и да има някой кракнат firmware - незнам.

Миналата седмица се снимаше про-видеоклип с 2 фотоапарата. Познайте кои? 5DMKII и 7D. Основно с 5D-то, а там където трябва да се забавя с 7D-то.

Следи обявите в базара и в и-бей.
Вероятно не си професионалист, иначе нещата щяха да са ти ясни. За това вземи си едно 550D втора употреба. Хем "тънко", хем ще имаш 60fps, хем няма и да усетиш разлика в качеството - за теб ще е най-доброто, което си правил някога.

Проблемът с обективите не е чак толкова голям защото видеото си е видео и целият кадър се ресайзва до 1080p. Ако снимаш на тъмно обаче ще ти трябва светлосилен обектив. Един Tamron 17-50@2.8 или Sigma 17-50@2.8 ще ти свършат работа. При видеоклип много трудно ще направиш някаква разлика между Тамрона и съответния Canon 17-55, та дори и да снимаш с качествен твърд обектив.

Най-големият ти проблем обаче е фокуса!!!!
Трябва ръчно да го следиш, което е направо казано невъзможно при динамични сцени, освен ако нямаш подходящи аксесоари, но про-изпълненията са по-скъпи от един 5DMKII, затова разгледай полупрозрачните алфи на SONY - там нещата са доста по-добре.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: За какви пари може да се намери Canon 5D mkII или The Canon T2i
Автор: pefoto01   
Дата:   17-09-11 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За какви пари може да се намери Canon 5D mkII или The Canon T2i
Автор: kayso   
Дата:   17-09-11 01:08

Батко - президент! Поклон [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »