Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Батериен грип за Никон D7000
Автор: mitku   
Дата:   29-08-11 12:25

В следващото мнение. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: mitku   
Дата:   29-08-11 12:25

Гледам разни "куче-марка" грипове за Никон D7000 вървят доста тънко:
-> Батериен грип Phottix BG-D7000 за Nikon D7000 - 199.00 лв. с ДДС
... а в белите държави е и още по-тънко:
-> Vertical Battery Grip for Nikon D7000 Digital SLR - by Neewer - Price £45.00 ~ 99 лв. [cool]

Докато оргиналдЪ е доста дебело:
-> Батериен грип Nikon MB-D11 - 469.00 лв. с ДДС
-> Nikon MB D11 Multi Power Battery Pack - by Nikon - Price £174.99 ~ 385 лв.

Та и гледам, че хората дето са писали отзиви и рейтинги са си доволни и от китайските пръчки. Пък и като е 4-5 пъти по-евтин, много се замислям като взема Д7000 дали да не мина метър и да взема измислен грип вместо да се набутвам 4-5 пъти отгоре за оригинален. Сега - вярно, че никонското си е никонско, ама на един ши*@н грип да е в пъти по-скъпо? Та някой пробвал ли е тез куче-марка "летви" дали вършат работа да каже нещо от личен опит? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: pumabg   
Дата:   29-08-11 12:31

Често ли снимаш вертикално? Щото аз не виждам иначе никакъв смисъл от покупката на тая черна пластмаса с цената на обектив ...
При Д300 и Д700 поне увеличава броя на серийните кадри а тук и това не прави [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: jivkojj   
Дата:   29-08-11 12:34

Аз си купих за моя Д90 грип Phottix, функционално копие на оригиналния никонски грип. Като цяло стабилен е, добре пасва на апарата, няма луфтове и не хлопа и си изпълнява функцията добре. Китайците са се пробвали да имитират мострата на пластмасата на апарата с боя и както се сещаш - боята падна където се пипа и вече е лъскав [smilie18]

Има един момент обаче, че дрейнва батерията за няколко дни. Нямам обяснение за това, но явно не съм единствения, който има тоя проблем. За мен обаче не е толкова проблем, щото го ползвам само като ми се налага удобен захват и после го махам. Ама ако ще го държиш постоянно закачен - имай в предвид, че е възможно да има такъв теч.


Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: mitku   
Дата:   29-08-11 12:44

Ааааа... ако дрейнва батерията - не става. То туй ми е най-важното. Ако ще е тъй - по-добре оргиналдЪ. [smilie23]

@pumabg, аз ползвам грип постоянно и именно защото е по-удобно като се работи с 2 батерии, че реално човек не свършва батерия никога... като има човек 3 батерии. Много е удобно - човек изобщо не мисли за бетерии и кога свършват и т.н. Иначе не ми е важно изобщо за вертикалния спусък/управление. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-08-11 12:50

От пролетта снимам с куче-марка грип за д80-90;
купен за ~ 100-тина лева в комплект с 2 китайски батерии + дистанционно;
Проблеми с дрейнване на батериите не съм имал!
Едната батерия явно беше дефектна и сдаде багажа за под 10 заряда, но за тези пари не се оплаквам!
Единствената разлика с никонския - гумичката отпред :)

Потърси в и-бей и действай!

п.с. да не забравяме удобството при снимане с голям обектив и/или закачена светкавица!

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: jivkojj   
Дата:   29-08-11 12:56

Е в твоя случай, когато искаш да менкаш батериите се озадачих, защо са взели от Никон такова решение за изпълнение на грипа. Да смениш батерията в тялото, трябва да откачаш грип-а. Другия вид грип - с 2 батреии е по-удачен в това отношение.
Обаче, моя до сега съм го ползвал винаги с една.



Публикацията е редактирана (29-08-11 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: jivkojj   
Дата:   29-08-11 12:57

HepBeH_XaMcTep, напиши марката, щом не дрейнва, другия път него да си взема.

Ето го тоя, дето точи батериите:


http://photoglobeonline.com/shopping/images/uploads/DSC_2395-550-017-025.jpg





Публикацията е редактирана (29-08-11 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: pumabg   
Дата:   29-08-11 13:03

Митко, аз имам две оригинални батерии и всяка издържа над 1000 кадъра ...
Не знам колко снимаш ти, но аз за цял ден примерно в блатото не мога и половината да изщракам а най често снимам в серия ...
За мен ако човек не търси вертикалният спусък са си пари хвърлени на вятъра ...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: mitku   
Дата:   29-08-11 13:10

Аз не снимам толкоз много... и всъщност именно туй е проблемът. [smilie5]
Снимам със седмици с една батерия и не се сещам изобщо да погледна на какво ниво е и по някое време тя естествено свършва, а като са в грип, просто продължава с другата. Пък е и по-удобно за хващане с грип. Както и да е - всеки луд, с номера си. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: seuret   
Дата:   29-08-11 13:57

Аз си купих този
Meike D90 Battery grip
Удобен е, здрав е, няма луфт, но определенооо ми "дрейнва" батериите. Случвало се, заредена на 100% батерия да свършва изведнъж след 100-150 кадъра. За капак, като влезнеш през менюто да видиш колко процента остават и винаги ти дръпва по 1 процент. С други думи, ако снимаш професионално, определено не се колебай, а си вземи оригинален грип!


Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-08-11 14:26

@jivkojj става въпрос за Meike от горния пост!

До сега не ми се е случвало да смъква процентите, но честно казано не ги гледам и вярвам по-скоро на броя кадри;

@seuret оригинална или китайска батерия ти дрейнва ?

"дърпането" с процент в менюто ми се случва редовно в тялото с оригинална и китайска батерия!

Едната ми умря след няколко заряд от 100%
изкарва под 20 кадъра,

а оригинална + китайче стоят понякога над седмица в грипа, без да точи...
С китайчетата явно е до бройката? [smilie11]



Но за парите, в комплект с 2 допълнителни батерии не ме грее много много!

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: kvakioh   
Дата:   29-08-11 14:34

По-добре втора и дори трета батерия...грипа прави голям апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-08-11 14:41

Това минус ли е? :)
Когато ти трябва малък апарат си махаш грипа и снимаш! А когато трябва продължително да снимаш със светкавица и/или голям обектив се исеща удобството!
Най-вече за хора с големи ръце!

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: jivkojj   
Дата:   29-08-11 15:10

Моя също го пратиха с 2 батерии, ама не съм ги пробвал още.
А самия грип, ако му сложа свежо заредена батерия - няма проблем с него. Снима както би трябвало. Проблема е, ако го оставя 1-2 седмици и след това като го погледна - 2-3 черти ги няма. За 3-4 седмици пълна батерия сигурно ще я стопи, и това без да се ползва апарата изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: kapitancho   
Дата:   29-08-11 15:11

Наистина би било полезно да обсъдим кои точат и кои не.

Иначе, батерията на Д7000 е наистина чудесна. И аз като Митку си снимам и въобще не му мисля кога ще свърши. Последно я зареждах към 14-ти и след 4-5 клипа и 500 кадъра, много от които през LiveView, още имам 30-40 процента. Снимането в серия няма какво толкова да източи от батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: JohnyWalker   
Дата:   29-08-11 15:16

С китайски грип за Д7000 съм от няколко месеца и съм много доволен, купих го от focalprice.com много стабилен, почти не хлопа (поне не повече от оригиналния [smilie18] ) Не съм забелязал да смуче от батерията. Преди време тествах грипа на Д90 и не ми хареса, врътката за заключване ми убиваше на пръстите. На Д7000 захвата е много по-добре. Нямам забележки. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: mitku   
Дата:   29-08-11 15:54

Явно и аз ще взема да пробвам китайската пръчка... то за 100 лв., какво му плаща човек. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: seuret   
Дата:   29-08-11 16:30

Аз си купих грипа не заради двете батерии, а заради по-голямото удобство при снимане. Реших го след няколко доста дълги снимачни дни, след които китката ме болеше от огъване.
Дрейнва от оригиналните батерии.
Що се отнася за 1-ят процент от менюто. Никога не ми се е случвало когато батерията е в апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-08-11 17:01

@jivkojj

Не е ли нормално една литиева батерия да се разреди поне малко след 2-3-4 седмици?

По спомен Литиево-йонните батерии падаха с около 10-20% месечно (в зависимост от температурата);

И другия момент - все пак тялото цеди поне малко батерията, дори в изключено състояние;

Помня доста случаи при различни марки ДСЛР-и с които съм снимал :)

В крайна сметка - винаги имам поне една батерия на зарядното.

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: jivkojj   
Дата:   29-08-11 17:16

Саморазреждат се батериите, още повече, че и апарата все пак дърпа по малко ток докато е в stand-by режим.

Разликата във времената обаче когато батерията в апарата и в китайския грип е в пъти. И това последното съм убеден, че се дължи на грипа, щото тея с оригиналните не са се оплаквали.

Ето едно бързо търсене какво върна:
As for 3rd party grips, I've found that several of them (i.e. Targus, Phottix, Opteka) had problems whereby the grip slowly drained the batteries (over a period of time of non-usage), so that when you actually went to use the camera...the batteries would be dead.
тука

както казах обаче, аз ползвам грип-а само заради захвата. При всички положения за 1-2 дни не се забелязва разлика. Ако разчиташ обаче, че си заредил 2-те батерии в грипа и след 2 седмици решиш да ползваш апарата - може да си неприятно изненадан.
При Д7000 може друго да е, все пак там едната батерия си стои в апарата.


Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: delivero   
Дата:   29-08-11 20:47

хахахахахах
тука се посмях от сърце хахахахахахахааааа
хохохохохохохо ихахахааааа ухахааааааа

значи имам Д300 и 3 батерии всяка батерия ми издържа минимум 1000кадъра. никога не ми свършва ТОКА защото винаги си нося заредени батериите в раницата (а аз снимам много не случайно ми викат ЩТРАКАЧА)

защо ми е батери грип на апарата "след като не използвам вертикалният спусък?"?
ами явно има 2 причини ДА МИ ТЕЖИ и да имам много ток защото забравям да си зареждам батериите..


ИМАМ ВАЖЕН ВЪПРОС като забравяш да погледниш колко ти е заредена батерията преди да тръгнеш да снимаш ----- след като си сложиш грип и имаш 2 батерии ще трябва по често да поглездаш с коя батерия снимаш защото едната може да е свършила и вече да е накрая втората батерия и понеже още по рядко ще ги зареждаш може и по често да си оставаш без ток........


но апарата ще ти е още по масивен ще се виждаш от далеч и може би ще ти е по удобен захвата , апарата ти ще влиза по трудно в раница и знае ли човек още колко недостатъци ще има .......

правилно ли мисля или ми се е стоплила бирата ???????? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-08-11 21:32

Сладур! :)
не ми се ще да те храня, но.... не мислиш ли, че грипа е повече за удобство... от колкото за повече ток?

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: pefoto01   
Дата:   29-08-11 21:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Батериен грип за Никон D7000
Автор: alphatier   
Дата:   29-08-11 21:58

delivero ти си велик,издигна ми се в очите,защо винаги се хващате за тоя ток,има колко по-важни неща в грипа отколкото,че събира 2 батерии,ама как да го обясниш на човек,който 1-има малки или нормални ръце 2-снима с 50 1,8 или 18-55 3-не използва външна светкавица 4-не снима портрети и др. Сега от моя гледна точка: за мен грипа е супер удобство,вече за второ тяло си купувам и следващия апарат ако не е някое 1D,а 7D пак ще си купя,защото 1-имам доста големи ръце и мразя последните 2 пръста да ми стърчат във въздуха 2-снимам с големи бели едни пилета и спорт чат пат 3-обичам да снимам и приятелката ми,а често се налага вертикална снимка... Просто не разбирам защо във всяка тема за грип има 4-5 човека,които го плюят като за световно [smilie11]

п.п тези 1,2,3,4 не се отнасят за никой конкретно,някой да не се засегне сега [beer]



Публикацията е редактирана (29-08-11 22:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »