Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотографи на избори и външния им вид
Автор: virtus   
Дата:   19-06-11 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: swan_   
Дата:   19-06-11 21:28

Аз не мисля, че е до медиите, а до нагласа и уважение към събитието от страна на присъстващите. Това важи и за сватби, коктейли и т.н. И на мен по време на служебните ми задължения ми се налага да ползвам костюм понякога, но не ми ги купува работодателят.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: gruncharov   
Дата:   19-06-11 21:49

С две ръце за, въпреки че крайния резултат на фотографа в крайна сметка е по-важен от облеклото му. Но не мисля, че е задача на самите медии да купуват костюми на фотографите си, това би трябвало да си е личен ангажимент.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: n1x0n   
Дата:   19-06-11 21:50

Той щото костюма те прави по-добър... пингвинска му работа. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   19-06-11 21:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: criminal_class   
Дата:   19-06-11 23:03

като не те прави по-добър... следващия път с потник и джапанки а?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   19-06-11 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: seuret   
Дата:   19-06-11 23:23

Хабсолютно съм съгласен! Трябва малко до помислят за облеклото си, но това само при условие,че знаят какво им предстои. Иначе какво, стоиш в редакцията, пращат те да снимаш теч във Факултета(примерно), а след него прием в Министерски съвет. Ясно е, че няма как да си с костюм през цялото време, нито някой ще ти даде време да ходиш и да се преобличаш. Като заговорихме за избори... В други страни, точно по избори, като с езнае в кои секции, съответно и точен час, ще гласуват важните люде(например партийни лидери, президент, премиер и т.н), в съответните секции се слага платформи на две нива. По този начин, колегите не си пречат и всеки си има добра гледна точко и снима на воля...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: n1x0n   
Дата:   19-06-11 23:38

като не те прави по-добър... следващия път с потник и джапанки а?!?

Е ако това са твоите варианти за облекло - определено по-добре ходи с костюм! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: jivkojj   
Дата:   19-06-11 23:50

Веднъж попаднахме на една сватба в замък в Германия. Мъжете в смкинги, дамите с рокли и шапки. Фотографа и той изтупан с подходящ смокинг, 400Д, китака и вградената светкавица. Обикаляше ги и ги снимаше най-старателно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   20-06-11 00:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: pepi34   
Дата:   20-06-11 03:05

Към автора на темата - приятелю, въпросът и отговорът са комплекс от прекалено много фактори, върху които никога не си се замислял.
На първия въпрос - Толкова ли са бедни, Да толкова са бедни и стиснати, и не само работодателите а всички, като първо почнем от клиентите. Аз наскоро снимах в Англия сватба, бях с костюм и папионка, костюма ми беше същия като на гостите. Обаче ми платиха почти по английски( не по български)! И ме уважаваха по Английски!!!
Та да си дойдеме на думата - Уважението!!!
За тези калъфи от вас които не знаят. В цял свят Видеото, Фотото, ДЖ, Музикантите, организаторите са така наречения ВИП персонал. Имат специален статут.Специални права. Имат право да поставят условия и още куп други привилегии. Хонорарите са им доста по различни от тези на таксиметровите шофьори, сервитьорите или строителните работници в съответната държава. Е затова и не ходят на работа по къси гащи и джапанки. А ходят със специално облекло. Според случая. Тук никой не ни брои за нищо, никво уважение. Ама сами сме си виновни, щото и ние не се уважаваме , пък как тогава да накараме другите да ни уважават. Това идва от тия същите, дето не са наясно , че са вип персонал,а отиват на работа по франелка и джапанки, отидат да се наплюскат, да се почерпат и да вземат някой лев.
И още по темата - Когато в Англия снимах първия танц на младоженците, никой не минаваще около мен и пред мен. Всички се наредиха наоколо , ръкопляскаха и се съобразяваха с мен.Когато Тук снимам същото на гъзарската сватба по Хамерикански образец на Гина от Долно нанагорнище, която съвсем от скоро е станала Гражданка и живее в Столицата картинката е друга. Веднага се втурват всичките и лели, братчеди, братчедки и сополивите им деца, вадат по 2 Джиесема с по 10мп камери и застават пред мен с високо вдигнати ръце. Дансинга на " Огромния" ресторант се пълни до горе с всякакви навлеци и ако остане място ше напраа и аз некое кадро. За капак на всичко Точно по време на въпросния танц се оказва, че целия персонал на ресторанта е на дансинга, носят се чинии, чаши, бутилки, салати и какво ли още не.Чудно защо след час вече и помен няма да има от тях, но след дъжд качулка.
И да упомена - снимам видео, не фото, но това се случва на 90% от мероприятията ми, не само сватби, и на фирмените партита и на презентациите и на всичко, макар и не под същата форма. И с фотографа се случва същото. И винаги ходя облечен в тон с обстановката, даже имам и фирмено облекло с лого. Освен това съм 100кг и непрекъснато ме бутат докато снимам. Дова дето му се е случило на Машината за мен си и ежедневие.
Та да си минеме на въпроса. Отговора е - Почва се с липсата на всякаква култура по въпроса , както в клиентите, така и у повечето у фотографите. И се завършва с финансовия въпрос.Като не се плаща и по джапанки нема да ида, Изобщо няма да ида да снимам!



Публикацията е редактирана (20-06-11 20:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: pepi34   
Дата:   20-06-11 03:14

Та същото и за медиите, независимо че дадох пример със сватбите. Написал го колегата. При изборите сложили платформа. Не само при изборите.Всяко нещо организирано в цивилизования свят е изчислено перфектно. Има място и за събитието и за снимащите и за сниманите. Всичко е по график, ясно и точно, никои не бърза.Предвидено е време за снимки, позират ти, усмихват ти се. А у нас , Нищо подобно. Пълен хаос. Има програма, никога не я четете, няма да се спази. По точно, някой ще я промени в последната секунда и точно вие няма да знаете.Затова много пъти се налага да си с функционално облекло. Щото наистина крайния продукт е най-важен.Понякога дънки и маратонки са супер комбинация. А смокинга и папионката, може да ти изиграят лоша шега.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: virtus   
Дата:   20-06-11 15:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: darksorrow   
Дата:   20-06-11 15:46

Когато Тук снимам същото на гъзарската сватба по Хамерикански образец на Гина от Долно нанагорнище, която съвсем от скоро е станала Гражданка и живее в Столицата картинката е друга. Веднага се втурват всичките и лели, братчеди, братчедки и сополивите им деца, вадат по 2 Джиесема с по 10мп камери и застават пред мен с високо вдигнати ръце. Дансинга на " Огромния" ресторант се пълни до горе с всякакви навлеци и ако остане място ше напраа и аз некое кадро. За капак на всичко Точно по време на въпросния танц се оказва, че целия персонал на ресторанта е на дансинга, носят се чинии, чаши, бутилки, салати и какво ли още не.Чудно защо след час вече и помен няма да има от тях, но след дъжд качулка.

като те чета, изглежда, че си мразиш работата. що тогава правиш това?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: vladod   
Дата:   20-06-11 16:10

virtus, тези, дето броят фотографа за обслужващ персонал, нямат хубави снимки. Всички останали, които го разглеждат като творец и имат правилното отношение към него, получават най-фоброто, на което фотографа е способен, а то /в повечето случаи/ изобщо не е малко [shtrak]

Колкото до изборите - точно там, според мен, е абсолютно без значение как точно ще са облечени фотографите, като се сетим как се обличат и отиват да гласуват тези, за които се очаква и ние да гласуваме [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: special_k   
Дата:   20-06-11 16:17

Бате Бойко по дънки , фотографите с костюми - да бе да

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   20-06-11 19:16

jivkojj написа:

> Веднъж попаднахме на една сватба в замък в Германия. Мъжете в
> смкинги, дамите с рокли и шапки. Фотографа и той изтупан с
> подходящ смокинг, 400Д, китака и вградената светкавица.
> Обикаляше ги и ги снимаше най-старателно [smilie5]

Виждал съм абсолютно същото в Чехия [smile] Само че тамошния фотограф си снимаше с истинска светкавица. Иначе - почти точно както ти го описваш [smile]


http://hristogeorgiev.eu/str/1/4.jpg




http://hristogeorgiev.eu/str/1/1.jpg




http://hristogeorgiev.eu/str/1/2.jpg




http://hristogeorgiev.eu/str/1/3.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: erotila   
Дата:   20-06-11 20:08

то светкавицата незнам истенска ли е
ама в това слънчево време:
- да си сложиш моделите с лице към слънцето е егати професионализма , вчера едва не умрях от една такава сейрджийска фотосесия,
- не знам истинската му светкавица как е пусната и я сигурно професионално да изравни сенките от ТОЧКОВИЯ източник,
- разсейвателя за какъв чеп е при тази схема сВитлиннЪ,
- ъгъла на светене на светкавицата а за отражателя [smilie11],
- с този обектив точно си пасва на ИСТИНСКАТА светкавица,
- чудно на какъв режим снима:
-на апарата
-на светкавицата
- на мерене на апарата
- ...
- сменя си паметта обаче... те младите ще го почакат,
- сенника на "сватбарския професионален" обектив... на този трябва да му забранят да държи фотоапарат в ръцете си...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: pepi34   
Дата:   20-06-11 20:12

До virtus - никой не обиждам. В случая обиждат точно тези които ходят на работа в облекло неподходящо за случая и уронват престижа на професията. Никъде не съм казал че съм ВИП персона. Написах че това е определена категория( ВИП) персонал, и че по време на работа има специални права. И те са доста повече от тези на сервитьора, както и отношението е различно. Фотографа има право да поставя условия, например.Ако имаш възможност поразходи се малко по чужбина и виж. Едни от най-непрестижни , например са корабните фотографи на пасажерските кораби. И те обаче също се водят ВИП персонал, макар да няма нищо ВИП в тяхната работа, ако се съмняваш направи си труда да провериш.
Не зная дали си фотограф, но даже и да си , явно малко си снимал и има въпроси с който изобщо не си се сблъсквал. Когато " ТИ е направило впечатление че в други страни фотографите са облечени.........и т.н.." обърни внимание и на всичко останало, и тогава ще разбереш, че ВСИЧКО е различно и нищо не може да се сравнява. Щото аз съм ходил, снимал, познавам сумати фотографи от поне 5 различни държави и знам за кво иде реч. Даже в Африка има повече уважение към тая професия отколкото у нас.

И понеже във въпроса ти имаше изречението "Фотографи по време на избори" и стана въпрос за медии, аз пък да ти кажа, че съм виждал в нета обява за репортажен фотограф и предлагана заплата от 400лв, или още по лошо - сътрудник на свободна практика, каквото си изкараш това, и разходите са си изцяло за твоя сметка, барабар с осигуровките. А сега кажи къде видя тук място за костюма? Стиснати ли били?!? И още как, див капитализъм брат, не стиснати, ами ако им завреш в гъза карфица, сто метра тел ще изкараш от нея. Те за техника не дават пари, виж първо с какво снимат и после мисли за костюма. Изобщо ако видиш апарат за над 500лв и обектив над 150, значи е собственост на фотографа, а не на шефа му.



Публикацията е редактирана (20-06-11 20:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: pepi34   
Дата:   20-06-11 20:45

до darksorrow :

Не пич, много си обичам работата, даже и клиентите си обичам. Затова такива неща ми правят лошо впечатление, защото имам желание да си свърша работата не просто добре, а МНОГО добре, и се дразня когато не ми дават възможност. Между другото, така както ме цитираш останах с убеждението, че не си схванал какво съм написал. С тази случка исках да пресъздам една картинка в която се вижда отношението към фотографа или оператора в случая. Както и обстановката която е създадена. Ами каквото почукало, такова се обадило.А при положение, че трябва да е в тон с останалите, как точно смятате са облечени те в случая и как трябва да е облечен фотографа?



Публикацията е редактирана (20-06-11 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: pefoto01   
Дата:   20-06-11 21:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: ilcoin   
Дата:   20-06-11 22:23

Да се облечеш подобаващо за събитието е уважение към случващото се и към хората, които са там. Въпрос на култура и възпитание, и манталитет.

Не можеш да обясниш на едно прасе що не е необходимо да е мръсно. То си е мръсно животно и си му идва отвътре да е мръсно животно. Даже и да го принудиш да е чисто, ако го оставиш без контрол пак ще стане мръсно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи на избори и външния им вид
Автор: j_mironski   
Дата:   21-06-11 01:56

erotila - точно ти ли го казваш всичко това ХА ХА ХАХ

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »