Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 3 обектива за Практика
Автор: ikoveliko   
Дата:   15-06-11 23:26

Здравейте, колеги! Един приятел обеща да ми подари 3 обектива за Практика, които са останали от баща му в наследство. Обективите са :
1. PENTACON auto 4/200 MC
2. FLEKTOGON 2.4/35
3. PENTACON auto 1.8/50

Понеже нямам много идея за качествата, предимствата и недостатъците на гореспоменатата техника, ще бъда благодарен ако някой ползвал тези обективи ме насочи. И евентуално какъв преходник ще ми трвбва за Канон 550Д или 60Д ?
Благодаря предварително на отзовалите се [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: 3 обектива за Практика
Автор: valjo   
Дата:   15-06-11 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 обектива за Практика
Автор: ikoveliko   
Дата:   15-06-11 23:50

[cool] Утре съм на пазар за преходник ! Мерси за инфото Вальо [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: 3 обектива за Практика
Автор: simbon4o   
Дата:   16-06-11 00:28

ооо да имам старите версии на 35-цата и 50-ката на М42 - брутални за парите си обективи! Байонетените само на канон ще фитнат така че ... приятно ползване! 200мм не мисля че ще те впечатли но на харизано магаре...

Отговори на това съобщение
 Re: 3 обектива за Практика
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-06-11 08:23

Хубаво е да си намериш преходник М42-EOS с глухарче, за да имаш мерене с тези обективи. Или да си намериш отделно глухарче и да го залепиш на съответното място на преходника. Ако случайно нямаш представа - глухарчето е малка платка с контакти като контактите на обективите на Канон, което лъже тялото, че си сложил Канонски обектив с най-отворена диафрагма примерно 1.4 и позволява да имаш мерене. Глухарчетата бяха руско производство и допреди около три години се продаваха и във Фотопавилиона. Сега къде можеш да намериш - не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 обектива за Практика
Автор: stingray   
Дата:   16-06-11 08:45

Мерене ама друг път :) глухарчето е за потвърждаване на фокуса - мерене така или иначе ще си има с Канон ;)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 обектива за Практика
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-06-11 08:46

Уф, изложих се[smilie18] Тъй де, за потвърждаване на фокуса[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 3 обектива за Практика
Автор: ikoveliko   
Дата:   16-06-11 11:14

Значи този ще ми свърши работа:

"Адаптер М42 към Canon EOS с EMF чип
Адаптер позволяващ да се монтират обективи на резба M42 на тяло Canon EOS с борд за притискане на лоста на скачащата бленда на обектива и EMF платка/чип/ за подтвърждение на фокуса,която има възможност за настройка на

*бленда - от F/1.1 до F/45

*фокусно разтояние- от 1мм до 65535мм

*микро настройки на фокуса - от 0 до 31 стъпки

*данните се запазват при изключване на камерата

*при фокусиране свети светлинния сигнал във визьора и се чува сигнал за подтвърждение на фокуса

*поддържа AV (Aperture Priority) и Manual Mode

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: 3 обектива за Практика
Автор: simbon4o   
Дата:   16-06-11 13:05

ако са на М42 резба да но ако са на практика байонет няма да стане с него. Не знам защо се обърках по-горе и реших че са на байонет. М42 версиите са по-приятни дори. Флектогона може да е от по-близофокусиращите(под 0.2 дори) и става дори за макро. 50-ката прави чудно боке завъртяно по крайщата... Явно ти е много добър приятел понеже ако са М42 цената им не е малка, особено на флектогона.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 обектива за Практика
Автор: ikoveliko   
Дата:   16-06-11 13:16

ами не знам, ще ги видя тази вечер [smilie6]
(добър приятел е, да )


Отговори на това съобщение
 Re: 3 обектива за Практика
Автор: i.vlad   
Дата:   28-06-11 15:40

Здравейте.бихте ли ми казали как се правят настроиките на
*бленда
*фокусно разстояние и
*микронастроиките на фокуса
Също така каква е разликата спрямо преходник,който няма тези настроики(тоест такъв преходник,който е само с потвръждаване на фокуса)
Ще съм ви много благодарен за помощта!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »