Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Безогледалка за аматьор
Автор: iavorski   
Дата:   23-05-11 13:37

Здравейте, искам да попитам непрофесионално каква безогледалка бихте ми препоръчали?

Трябва ми за следното:

Снимки на децата в парка, на море и прочее любителски снимки.

Изисквания:

бърз фокус, прилични снимки на високо ИСО. Без претенции за обективи - нямам нищо против да снимам и с палачинка.

В момента съм с Панасоник ФЗ50 и единствената причина да искам да го сменя е сериозния шум на високо ИСО. Ако Паналайката работеше читаво на 800 и 1600 ИСО изобщо нямаше и да се интересувам.

П.П. Моля ви не ми предлагайте класическо DSLR - недолюбвам ги и едва ли някога ще си взема такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: juslen   
Дата:   23-05-11 13:49

Вземи си примерно Panasonic G2-доста по-добре е от FZ-50 и като нива на шума, и като картинка пък е и по-малък и компактен.
Има си HD видео и още доста екстри спрямо стария FZ50-абе доста добро подобрение е пък и за твоите цели е идеален[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: vladihg   
Дата:   23-05-11 15:36

Ми що си продаде Фуджи Ф31фд. Иначе всички хибридни стават...



Публикацията е редактирана (29-05-11 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: surg   
Дата:   23-05-11 15:44

панасоник Г3, сега излиза, много ласкави ревюта, спрямо г2
и е на цена 6ХХ долара навън, не тук,....

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   23-05-11 16:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: simbon4o   
Дата:   23-05-11 16:21

Все още няма безогледалка без сериозни недомислици и кусури. Като цяло можеби NX10 на самсунг бих си взел аз лично в момента ако исках безогледалка. М43 е една доста скъпа система, шума и не е малко сравнен със 1.5 кропките. Некса е глупост лично за мен! Избора си е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: pstoev   
Дата:   23-05-11 17:29

най-добрия и евтин избор!
http://www.technomarket.bg/products/09093981/sony-nex-3as



Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-11 17:43

Симбоне за някой дето не ползва подобен апарат ....много големи думи.

Всичките стават и са много добри.

ависи вече от вкуса. НЕКС-а има много плюсове и е най-продавания (около 2 пъти повече от следващите). Не на последно място заради цената.

Олипмпус ПЕН Е-ПЛ1 или 2 също са супер готини.

Самсунг имат доста богат избор от обективи в момента.

Панасоник имат най-доброто видео при по-скъпите модели GH-2 (т.е. над 2000 лева)

Зависи колко кинти ти се дават.

Ако аз трябва да си изибирам

1-во място НЕКС със 18-55

2-ро Олимпус ПЕН

Ако имаше Г3 на добри пари....щях да мисля още малко.

Иди виж некс-а в магазина ако искаш ще ти пиша подробно плюсове и минуси. От една година имам 5-ца и до сега нямам оплаквания.



Публикацията е редактирана (23-05-11 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: next_time   
Дата:   23-05-11 22:27

Всеки си хвали това което сам е избрал.Аз ще ти препоръчам самсунг нх100, аз лично съм с нх10, но нх100 е с по-компактния зум и самия той е по-компактен.Добро видео, добри снимки (в роу) бърз фокус, богат избор на обективи, добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   26-05-11 02:09

айде още мнения [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: marlboro   
Дата:   26-05-11 21:08

nex 5 с 18-55!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: CyberGene   
Дата:   26-05-11 21:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: dikimee   
Дата:   26-05-11 21:24

Има го и в Plesio, или поне така пише на сайта им. 700лева, обаче не споменеват дали и с какъв обектив е.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: CyberGene   
Дата:   26-05-11 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: next_time   
Дата:   26-05-11 21:50

20/2,8 e мноооооо приятно обективче.Мисля да го залепя с каноконлит на нх10 и да приключа.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-05-11 21:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: next_time   
Дата:   26-05-11 22:04

кое ще е това широко от сони[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: dikimee   
Дата:   26-05-11 22:32

"палачинката" с широкоъгълна приставка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: next_time   
Дата:   26-05-11 22:35

палачинката и без приставката е мекица, та с приставката какво ще стане ....

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: the_shooter   
Дата:   26-05-11 22:35

16/2,8 горе долу си е широчко.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: hemilio   
Дата:   26-05-11 22:45

безогледалните са компромис- в цената,в размера,но и в качеството,сам избери кое ти е приоритет![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: iavorski   
Дата:   27-05-11 13:50

Нека да доуточня какво точно ми е необходимо.

Прилично компактен и лек - за предпочитане нещо по-малко от сегашния FZ50

Обектив 20-50 ми звучи почти идеално а и винаги може в бъдеще да доокомплектовам с нещо по-дълго. Мисля че за аматьорски снимки всичко над 105 си малко ненужно.

Искам бърз фокус включая и при слабо осветени обекти - концертна зала, заведение и т.н.

По възможност да има режим за начинаещи че и жена ми би искала да снима а на нея понятия като бленда, скорост и ИСО нищичко не и говорят.

От друга страна аз лично ползвам паналайката често и на ръчен режим така че възможност за ръчно опериране с бленда, ИСО и скорост както и евентуално ръчен фокус с ринг биха били приети с радост.

С две думи - не искам да жертвам нито една от функциите на ФЗ50 / освен зуума/, а просто да получа по-добра матрица и по възможност по-бърз фокус.

Цена от 2000 лева е безсмислена за нуждите за които ще го ползвам. Да кажем че тавана е 1000 лева новичък.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: iavorski   
Дата:   28-05-11 22:16

Поразгледах ревютата в сайта и си харесах NX10 заради факта че има достатъчно бутони за управление и явно може да се ползва като DSLR.
Фактът че е по-голям не ме притеснява.

Прекалено фешън телата на НЕКС-овете например ще ми се видят доста неудобни след добре обзаведения с бутони и ролери FZ50.

Това което не ми хареса е липсата на AF при снимане на видео ама все пак ръчния си бачка.

Някакви лични мнения и опит с 10-ката.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: CyberGene   
Дата:   29-05-11 08:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка за аматьор
Автор: next_time   
Дата:   29-05-11 08:35

Явно някой неща е нужно да се повтарят.АФ при видеото има и е много приличен.НХ100 има също толкова копчета колкото и НХ10, но няма визьор и светкавица и може да се ползва за сапунер.
За АФ при видеото е хубаво да се знае че зависи и от обектива.Със стабилизирания китак няма забележки, но с 20мм палачинка няма същата плавност и понякога почва да гони напред назад фокус което скапва видеото.Нямам идея защо е така, но принципно за себе си съм разделил обективите - китака за видео, заради стабилния АФ и оптичната стабилизация, а палачинката за снимане (имам само 20мм, но е страхотна, предполагам 30мм е по-добра)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »