Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвети за сватбена фотография
Автор: vitality   
Дата:   13-05-11 10:19

Здравейте, скъпи приятели!

Утре съм на сватба на приятели и искам да ви помоля да ми дадете най-общи съвети как се прави сватбена фотография. Те са си наели фотограф и всичко, аз искам да направя просто няколко снимки за мен си, пък и за тях, ако станат хубави :) Та ви моля за някакви съвети, как да направя хубава една сватбена снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: nodoubt   
Дата:   13-05-11 10:22

улови момента! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: jivkojj   
Дата:   13-05-11 10:23

Xaxaaa

и после сам да почнеш да снимаш сватби.

Ей сега про-тата ще те натикат в миша дупка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: vitality   
Дата:   13-05-11 10:28

В такъв случай искам да помоля предварително само за полезни съвети, без заяждания и обиди :) Мисля че на никому няма да са от полза, ако темата се превърне в "такава" :)
Снимам чисто любителски и просто искам да вървя напред, а не да тъпча на едно място...така че предавайте знанието си, не го задържайте за себе си. Както се казва, за да получим ново знание, трябва да предадем това, което вече знаем :)
Чакам с нетърпение малко мъдрост от вас :) Поздрави и весел ден!



Публикацията е редактирана (13-05-11 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: El_Fuego   
Дата:   13-05-11 10:32

Не пречи на наетия фотограф и снимай от ъгъл, различен от неговия.
Аз така правя, като ходя на сватба.

Хората и без това ще имат снимки от него. По-интересно е, когато твоите са от различна гледна точка и на моменти, които той не е в състояния да заснеме, докато се е съсредоточил върху основното от ритуала.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: xm_style   
Дата:   13-05-11 10:33

За мъдрост 1 изпратете SMS с текст 1 на номер 088145416987
/само за 2,40 без ДДС/

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: boni   
Дата:   13-05-11 10:36

Ето материал за четене от мен

http://bonibonev.com/kakda


Освен статията за снимане на сватба, обърни внимание и на "работа със светкавицата", полезни ще ти бъдат също "светът е сцена" и "нощта през обектива" , както и за стабилизацията.

Ако не ти се четат всички, прочети поне тази, в нея има конкретни съвети :

http://bonibonev.com/wedding


а по-актуални снимки може да видиш тук:
http://bonibonev.com/page2/page2.htm








Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: vitality   
Дата:   13-05-11 11:00

Благодаря много!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: lansky   
Дата:   13-05-11 11:02

наетият фотограф ще снима основно младоженците и те ще имат доста репортажни снимки... за теб остава да уловиш настроението и момента в "публиката" - сладките шаферки, бабите и дядовците, приятелите на младоженците.

Общо взето имаш възможността да направиш много по-емоционални кадри от фотографа. Естествено трябва да не му се пречкаш, въпреки че той едва ли ще си мълчи и няма да ти каже като пречиш... все пак е взел пари и трябва да си свърши работата )))

от друга страна - младоженците са ти приятели и могат да се отпуснат много повече пред твоя обектив, отколкото пред този на фотографа...

така че имаш шанс - после ще показваш )))

къде си на сватба утре - в софия ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: cicomanco   
Дата:   13-05-11 11:10

И глей съвсем да не се отпуснат...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: vitality   
Дата:   13-05-11 11:17

В Арбанаси :)
Да, определено ще е предизвикателство снимането утре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: valetvitor   
Дата:   13-05-11 11:43

Една позната скоро ходи като гост на сватба. Взела си апарата. Снимала. След това ми каза - това изобщо не е лека работа. Никой не мисли за тебе. Застават си както си решат, където си решат, а ти трябва момент да хващаш настройки да оправяш и да мислиш за 100 неща.
Накрая очакват чудеса.




Никоя булка не мисли, че примерно като слага халката по време на церемонията с другата ръка, с която е хванала букета обикновено закрива и халка и ръце и всичко. Или примерно ако не и е "хваната" косата на нея или на кумата, когато се наведат да подписват АКТА за граждански брак с косата си закриват лицето. Куп други неща трябва да внимаваш и да следиш. Моя пък съвет е да мислиш, че си основния фотограф и друг няма. За да усетиш тръпката и да видиш какво е. Все пак ще ти е по-трудно, тъй като не трябва и да се пречкаш на другия фотограф. Успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: cicomanco   
Дата:   13-05-11 12:13

Валетвиторе , затова трябва някои неща да се обясняват предварително на младоженците!
Както например когато се подписват да не се навеждат , а да приклякат, кога да се целунат , как да застават така че да се виждат от фотограф и оператор....не ги ли споменеш тези неща преди събитието никой няма да ти е крив после!
Ако обаче си ги казал, а никой не се е съобразил с тях, тогава проблемът си е техен!
Винаги също така има място за втори фотограф![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: Mojito   
Дата:   13-05-11 12:22

Е извинете за офф топика, но не мислите ли, че хората са на сватбата си, за да се забавляват, а не да мислят как приклякат и да следват инструктаж даден от фотографа къде да застават и какво да правят. Адски е демоде.

Колкото до въпроса на автора на темата - снимай емоциите, търси различна гледна точка от тази на основния фотограф, така ще имаш различни кадри и всички ще се радват на това.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: ilchoni   
Дата:   13-05-11 12:26

Mojito, така е, обаче после да нямат претенции що не се виждам, що си ме хванал в гръб, защо лицето ми не се вижда. Обикаляш, търси гледни точки, но понякога не винаги ситуацията го позволява. Принципно досега не съм имала проблемни клиенти, но съм чувала какви ли не отзиви.

valetvitor е абсолютно прав, нещата трябва да се обяснят предварително, най-малкото да си го имат предвид младоженците. [smilie24]

Колкото до Арбанаси, изключително живописно селце, с готин интериор за снимки, успех!

Другото са ти го написали колегите. [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: cicomanco   
Дата:   13-05-11 12:28

Обаче да имаш скапани снимки е адски моде...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
За снимката е важен както фотографа, така и модела!50/50!
На подписването пада страшен купон да знаеш...
Никой не им пречи да се забавляват , но има и неща които се наричат ритуал!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: valetvitor   
Дата:   13-05-11 12:30

Mojito - абсолютно си прав. За това и никога нищо не казвам. Аз съм част от пейзажа. Все едно ме няма. Сливам се с тълпата. Изключение са само фотосесиите, където вече давам разни идеи. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: ilchoni   
Дата:   13-05-11 12:30

А най-много ме радват гости на сватбата с малките фотоапаратчета /с които решават обаче че правят шедьоври/, по-нахални и от видеоператорите, ръчкат ти се най-безцеремонно, бутат те, сякаш са те главния фотограф. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 12:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: lansky   
Дата:   13-05-11 12:53

между другото това с "досадните" гости е доста тънък момент. Помня една сватба, на която след нагласяне на някаква роднинска снимка - някаква жена с апаратче съвсем безцеремонно застана точно пред обектива в момента, в който снимах.

Реагирах доста импулсивно от типа "Аааа, така няма да заставате пред мен..." и тя чак се сепна... после се замислих, че за гостите - фотографа е нещо като обслужващ персонал и едва ли не не им пука как точно ще си свършиш работата. Естествено зависи си и от самите гости де... но някак забелязвам, че българина е на принципа "ОН, ЧЕ МИ КАЖЕ НА МЕНЕ...." особено след като се оталпи с алкохола...

та я споделете как точно подхождате към "разкарването" на роднините с ГСМ-ите

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: ilchoni   
Дата:   13-05-11 13:03

Сещам се за един случай, в който видео оператора беше взел сина си, да го обучава. Малкият беше много нахален, където и да заставах и той тичаше след мен, т.е. пред мен, сякаш нарочно. :) Накрая успяхме с добри думи да се разберем, да работим "заедно", а не да си пречим. Не трябва да се тръгва с лошо, трябва да има разбирателство. Все пак това е едно събитие, на което всички трябва да са щастливи. Ако има напрежение, веднага се усеща.

guesswho, тук говорим за нещо съвсем различно. За това да уважаваш работата на фотографа и съответно да не я спъваш. [smilie24] Не да стоиш настрани, като искаш - снимай си, но не да го буташ, щото така ти било по-удобно на теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 13:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: ilchoni   
Дата:   13-05-11 14:12

Това обясних и аз [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: mikino   
Дата:   13-05-11 15:00

За да не се повтарям с мненията по-горе, ще ти кажа само едно: Освен, че не трябва да се натрапваш, ако случайно някой те заговори, покажи че си в добро настроение, пусни някоя шега, примерно. Ако правиш сесия на двамата младоженци не бъди сериозен, това върши работа [smilie5] [smilie5] [smilie5]
За "досадниците" със сапунерки: остави ги и не им се ядосвай, защото те също са дошли за да запечатат всеки готин момент и особено като си пийнат обичат да пречат. Гледай да лавираш някак си [smilie18]
Хубаво е когато има втори фотограф на една сватба [smilie24] Могат да се видят доста неща [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за сватбена фотография
Автор: vitality   
Дата:   13-05-11 15:31

Благодаря много на всички :) Надявам се да успея да направя някоя и друга снимка между танците, пиенето и забавлението :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »