Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сватбени кадри
Автор: deadscreem   
Дата:   13-05-11 00:00

Здравейте, колеги. Преди седмица снимах сватба в София и с удоволствие споделям кадрите си с вас. Бих се радвал на положителна критика и всякакви мнения, които биха довели до смислена дискусия :) подчертавам, че не ги споделям защото имам нужда от изява, желание да получа рейтинг или социален статус в "обществото на фотографите". Т.е просто казано моля всякакви мнения целящи спор, себедоказване или каквото и да е неградивно мнение да бъде запазено за себе си. благодаря!

извинявам се че давам линк към фб галерията ми но нямам сили и нерви да линквам всеки кадър по отделно :)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.213679065323878.60746.145051032186682

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: deadscreem   
Дата:   13-05-11 00:01

а това са моите два любими кадъра:


http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226820_213679158657202_145051032186682_745971_4707966



http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/225185_213679795323805_145051032186682_746000_926301_



Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: d_ave   
Дата:   13-05-11 00:04

от любимите втория е готин, ама на първия от изкривяването главата на жената е доста странна и някакси не седи добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: d_ave   
Дата:   13-05-11 00:10

сега разгледах и останалите - имаш много добри попадения, поздравления:) само на 1-2 места ми се видяха малко по-шумни кадри и има малко по-широчко с изкривявания - понякога хората не приемат добре изкривяванията, зависи и от сниманите де:)
младоженците какъв отзив дадоха?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: asahi   
Дата:   13-05-11 00:17

Финансов [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-05-11 00:25

Общия кадър с гълъбите също кефи мн [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: deadscreem   
Дата:   13-05-11 00:25

Младоженците са много доволни. Това е втората сватба, която снимам, но като цяло съм доста доволен от резултата.
Шумът не знам от какво идва, проблемът е в пост обработката със сигурност, не е от високо исо. Не зная какъв е проблема, но на някои от кадрите, които качвам във ФБ се появява шум избирателно.
За шарените детайли съм съгласен и като снимам се старая да ги избягвам и внимавам за това, но не винаги ми се получава и някои детайли ги забелязвам чак като гледам на монитора. В пост обработката се опитвам да залича каквото мога.
примерно на този кадър:

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/227825_213679181990533_145051032186682_745972_192679_

долу в ляво на снимката точно до дръжките на гардероба имаше отражения от прозореца, които успях удовлетворително по мое скромно мнение да премахна :)
директна светкавица не позлвам никога... хайде не никога но много много рядко. изпитвам жесток страх от ужасни остри сенки по лица.
като цяло guesswho ще се радвам да ми кажеш кои кадри точно имаш предвид за да ги разгледам по внимателно и да обърна внимание на детайли, които отбелязваш.
А за снимките с целувки ми е интерестно да видя други ракурси. мен лично много интерестно би ми било да видя как би изглеждала една целувка много от ниско и централно от горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: deadscreem   
Дата:   13-05-11 00:27

хахахах Асахи, да, определено! въпреки заявената от мен цена, която беше определено доста ниска, младоженците настояха да ми платят двойно, така че съдя, че са доволни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: didesignbg   
Дата:   13-05-11 08:04

Добре, обаче човек само като погледне цветовете и му става ясно, че снимаш с никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: kiromn   
Дата:   13-05-11 08:09

Има доста добри кадри.
Аз бих конветирал в B&W кадрите с кофти цветове (в църквата и други вътрешни)
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: gaijin   
Дата:   13-05-11 10:13

А аз бих исзползвал балнса на белия цвят :-)
Или поне на постпродукцията да го оправя защото на някои кадри имаш меко казани странни цветове. Харесва ми че използваш различни ракурси и се стараеш. И по мисли по варианта да НЕ показваш кадри които не стават(поне на младоженците де ) тук за критики да. Проблема с шума е от ФБ не е от теб. Незнам колко си висок/а но всичко е малко под нивото на очите им :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: deadscreem   
Дата:   13-05-11 12:40

@ gaijin 182см съм, но имам навика да приклякам като снимам - дефект от много снимане с широкоъгълен и фиш :)
а за белия цвят на някои места умишлено е по странен но съм съгласен че като цяло можеше да е по реален [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: satyno   
Дата:   13-05-11 13:34

Харесва ми настроението в снимките!
С NX2 ли си ги обработвал? На някои от от тези на поляната небето е ОК, на други прегорено, можело ли е всички да станат добре и как точно си ги правил?


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени кадри
Автор: deadscreem   
Дата:   13-05-11 19:33

с camera raw и photoshop съм ги обработвал. на тази не е прегорено защото кадъра е правилно експониран за него, а хората са светнати със светкавица :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »